wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
agresja ryb wobec nowych ryb w oczku
Autor Wiadomość
diver 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 169
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2012-05-24, 23:42   agresja ryb wobec nowych ryb w oczku

Witam serdecznie
Mam pytanie czy zaobserwowaliście może podobne zachowanie w swoich przydomowych/ogrodowych stwikach - po zakupie nowych rybek, 'tubylcy' zaczynają je ganiać i wręcz gnębić!!!
Taka sytuacja miała miejsce u mnie dzisiaj wczesnym rankiem - sądziłem, że karasie mają tarło, ponieważ latały jak oszalałe po płyciznach, a okazało się że robią to w pogoni za nowym, 3 razy od nich mniejszym koi kupionym dzień wcześniej. Goniły go dosłownie ze wściekłością pikując między donice z roślinami gdzie próbował się ukryć...
Kolega zaobserwował podobną sytuację z karasiami u siebie, tam jednak liny były w rozmiarze karasi.

Co o tym sądzić? Karasie i tak odłowię za kilka/kilkanaście dni ale sprawa mnie nurtuje.


pozdrawiam :-D
_________________
Szpadle w dłoń!! Róbcie oczka wodne - naprawdę warto.
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-05-28, 00:08   Re: agresja ryb wobec nowych ryb w oczku

diver napisał/a:
Mam pytanie czy zaobserwowaliście może podobne zachowanie w swoich przydomowych/ogrodowych stwikach - po zakupie nowych rybek, 'tubylcy' zaczynają je ganiać i wręcz gnębić!!!


Ja nie zauważyłem. Dodawałem ryby dwukrotnie i za każdym razem stosunkowo szybko wszystkie ryby tworzyły stadko i pływały razem wokół oczka.

Z tym że dodając ostatnią partię mniejszych koi, wyraźnie zaznaczyłem 'tubylcom', że wpuszczam piranie, więc mają ich nie drażnić. ;)
 
 
maateusz1 
Nowy


Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2012-05-28, 11:14   

U mnie była identyczna sytuacja, ale po 2 dniach wszystko się uspokoiło, więc raczej nie masz się czym martwić.
 
 
DJMazi 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 83
Skąd: OGL
Wysłany: 2012-05-29, 10:27   

Dodając do oczka 2 jesiotry miałem taką sytuacje ale jeden dzień teraz gromada pływająca karasi i koi nie reaguje na nie.
 
 
 
Apat 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 107
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2012-05-29, 10:31   

U mnie w oczku raczej spokój nowe rybcie zwykle mają dosyć miejsca żeby się nie pokazywać innym przez jakiś czas ;) ale w akwarium zwykle obserwuję odwrotne zachowanie, nowa ławica obojętnie jakich rybek zwykle przejmuje kontrolę nad starymi, ganiają gdy inne ryby podpływają podczas gdy one jedzą pokarm itp. To chyba zależy od tego jak rybki były "rozpieszczane" u hodowcy.
 
 
Lomiarz 
Początkujący


Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 24
Skąd: WWA
Wysłany: 2012-08-23, 14:46   

Czy są jakieś agresywne scenariusze na dodanie do oczka 6 malutkich euro KOI (6-10cm),
w którym urzędują już 2 karasie czerwone (około 13cm) i jeden karaś czarny, który jest dzikusem, żył bez napowietrzania czyszczenia w mule bez przerębla i jedzenia ze 3 lata przed czyszczeniem i ma ze 20cm albo i więcej jak machnie ogonem. Oczko około 8m3.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2012-08-24, 00:35   

Lomiarz napisał/a:
Czy są jakieś agresywne scenariusze

Nie ma
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-08-24, 08:41   

Lomiarz napisał/a:
który jest dzikusem, żył bez napowietrzania czyszczenia w mule bez przerębla i jedzenia ze 3 lata przed czyszczeniem

No widzę, że nie tylko wśród ludzi są dzikusy :hehe: z opisu wygląda jak krzyżówka tarzana z Robinsonem Crusoe i jeszcze nie wiem czego :brawo: :hehe: . nie boisz się podchodzić do oczka ? nigdy nie wiadomo co w nim siedzi :-D
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny