wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Krzysztofa988
Autor Wiadomość
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-05-09, 23:57   Oczko Krzysztofa988

Witam
Poukładałem sobie pewne pomysły w głowie i chyba żeby wyszły poza ogrodzenie mojego alamo :)
Więc oczko ok.30m2 i 120-150 cm głębokości chyba, że wyjdzie więcej- jaka pojemność wody - ile wlezie :crazy:
zaczęłem kopać, ale to praca, to moja piękniejsza połówka coś wymyśli i tak się wlecze
Dalej pod folię dam piankę panelową, trochę się martwię o korzenie wierzby i octowca, na folie planuję geowłukninę i pokryć kamieniem, żeby przykryć folię. Będzie spora strefa dla roślin i filtracja oparta na filtrze glebowo korzennym, może da radę. W ramach rozgrzewki i aby mieć trochę spokoju i pokopać zrobiłem coś takiego , będę mógł spokojnie pracować, a moja projektantka zajmie się obsadzeniem fontanny :hehe: . Wkrótce dorzucę kilka fotek.
 
 
Zac 
Entuzjasta



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 559
Skąd: DĘBICA,podkarpackie
Wysłany: 2012-06-16, 16:40   

to dorzuc wiecej fotek to moze cos podpowiemy :)
_________________
Ptaki są moją pasią-golębie to ukoronowanie tej pasji.
 
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-06-27, 21:53   

Oto aktualny wygląd została jeszcze kaskada. Może jakieś podpowiedzi :-D . Mam zamiar zrobić kaskadę z łupka szarogłazowego, ale jest trochę czarny i nie koniecznie fajnie wygląda. Nieźle byłoby z piaskowca (żółty lub brąz ) taka jest kostka nie gryzłoby się do tego chcę wyłożyć takim samym kamieniem wokół brzegów oczka tak aby skraj kamienia wchodził ok 15 cm w oczko ( będzie ponad taflą wody z 10-15cm). Czy ktoś miał do czynienia z piaskowcem w oczku - czy się nie wypłukuje z kaskady, a może jakiś pomysł na kamień do kaskady ( byle nie polny)
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-27, 21:56   

U mnie jest piaskowiec ... zobacz w moim temacie. Niektóre piaskowce (te co nie miały kontaktu z warunkami atmosferycznymi) rozpuszczają się ale to tylko kilka mm na rok ;)
Nie buduj kaskady z piaskowca , mam fotkę na komputerze kaskady z otoczaków , fajnie wygląda, tylko jakoś inaczej byś je poukładał z polnych ale większych żeby się nie gryzły z resztą.



Ta rura daje po oczach ... a raczej ta ścieżka , zalejesz ją całą wodą czy będzie wystawać?
Ostatnio zmieniony przez Piotrek.P. 2012-06-27, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-06-27, 21:59   

U mnie też jest piaskowiec i nic się nie rozpuszcza.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-06-27, 22:14   

Piotrek.P. napisał/a:
Ta rura daje po oczach ... a raczej ta ścieżka , zalejesz ją całą wodą czy będzie wystawać?

Już jest pod wodą ,było już ciemno i fotki nie szlo zrobić, w najpłytszym miejscu nad rurą będzie ze 20cm wody więc nie będzie tak źle chyba do tego obsadzę ją roślinami i będzie ok. wody weszło 18m3 :yahoo: nie jest źle . raczej tak dużych otoczaków nie znajdę, a jak znajdę to nie dam z nimi rady.
Piotrek.P. napisał/a:
Nie buduj kaskady z piaskowca
dlaczego ?, jakiś powód czy tylko awersja do piaskowca :)
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-27, 22:17   

Piaskowiec się gryzie z otoczakami ... ale jak dasz obrzeża z piaskowca to powinno być dobrze . Jeżeli zostało Ci żwiru to posyp trochę po otoczakach , będzie jeszcze lepiej ;) czekam na fotki po napełnieniu
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-06-27, 22:31   

Jeżeli będzie piaskowiec to bedzie z tego większa całość i raczej nie będzie się gryzło, a szczegóły dopracujemy. Jeszcze dojdzie sporo roślin.jutro wrzucę fotkę po napełnieniu wodą .
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-07-13, 20:57   

Witam po długiej i pracowitej przerwie, moje oczko prawie ukończone ( ukończone to chyba nigdy nie będzie zawsze będzie coś do poprawienia :) ) ,
Oczko ma ok 30m2, wody weszło jakieś 17m3, mam pompę eco pump 10000 i małą 2000l/h do zasilenia filtra g-k, i filtr ciśnieniowy CPF 500, czekam aż roślinki bujną, to będzie trochę bardziej zielone. Po tygodniu od napełnienia glony zakwitły i była zielona kałuża :x , kupiłem wtedy filtr i po 4 dniach woda czyściutka do samego dna *1,2m :yahoo: . Będa jeszcze rybki czekam na dostawę znajomy ma sklep zoologiczny i obecał ekstra dostawę dla mnie będzie 10 koi, 10 karasi i 5 orf. A to moje oczko - tylko nie rugajcie mnie za bardzo nam ( mnie i mojej połówce) się podoba i oto chodzi :-D
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-13, 21:04   

Pięknie :brawo: z karasi zrezygnuj. Kup sobie same karpie ;)
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2012-07-13, 21:06   

Kawał świetnej roboty, widać że odrobiłeś pracę domową, moje klimaty, duże :brawo:
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
Przemek10 
Początkujący



Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 19
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2012-07-13, 21:17   

Mi się podoba, świetnie wyglądają duże głazy podwodne. Jaka wyszła głębokość? Jakie masz rośliny? Jeszcze trzeba dodać ich więcej, ja bym dał 10x tyle co jest obecnie.
 
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-07-13, 21:36   

Dzięki
Przemek10 napisał/a:
świetnie wyglądają duże głazy podwodne. Jaka wyszła głębokość? Jakie masz rośliny? Jeszcze trzeba dodać ich więcej, ja bym dał 10x tyle co jest obecnie

głębokość ok 1,20m, 5 lilii, dużo mięty ( rosła sobie nikomu niepotrzebna ;) sporo moczarki kanadyjskiej, marek szerokolistny, czermień błotna babka wodna, gdzieś na dnie rogatek i zestaw oczyszczający w filtrze g-k, mało jescze to wszystko widoczne, bo rosliny w oczku od 10 dni jeszcze nie bujają :((
Piotrek.P. napisał/a:
z karasi zrezygnuj

Jaki powód czy mało atrakcyjne ? czy kłopotliwe? nie mam żadnego doświadczenia z rybkami w przeciwieństwie do ciebie
kordiankw napisał/a:
widać że odrobiłeś pracę domową, moje klimaty, duże

pracę domową odrabiam od jesieni :good:
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-13, 22:09   

krzysztof988 napisał/a:

Piotrek.P. napisał/a:
z karasi zrezygnuj

Jaki powód czy mało atrakcyjne ? czy kłopotliwe? nie mam żadnego doświadczenia z rybkami w przeciwieństwie do ciebie


Łatwo o przerybienie i potem kłopoty się zaczynają najczęściej z wodą. Karpie dają więcej radości , dla mnie nie ma ładniejszej ryby ( no może paletki są ładniejsze ).
Najlepiej zobrazuje to filmem Violetty



Ty pewnie będziesz mieć krajowe karpie i ja też takie mam. Niczym praktycznie oprócz koloru się nie różnią, zachowanie to samo, świetne rybki.
Karasie są kolorowe ale wyglądają "drętwo" ;)
Ostatnio zmieniony przez Artur 2012-07-14, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-07-13, 22:28   

Piotrek.P. napisał/a:
Ty pewnie będziesz mieć krajowe karpie i ja też takie mam

oczywiście, że krajowe to będą moje pierwsze rybki, więc nie wydam min kilkuset zł nie mając pojęcia jak je chodować
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny