wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przed budową oczka wodnego
Autor Wiadomość
LYSERpL 
Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 62
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2012-03-16, 19:45   Przed budową oczka wodnego

Witam!

W tym roku planuję zacząć budowę oczka wodnego.Nie mam działki na wielkieeee projekty.
Wiem,że do 30m2 nie potrzeba projektów i całej papierkowej roboty tylko zgoda w starostwie.Myslałem o zrobieniu 2 oczek obok siebie (oba do 30m2) i połączenie je czymś na kształt kanaliku (ok .50 m szerokości, 20cm głębokości będzie tu rosła ładnie trzcina,a nad kanalikiem mostek).Staw będzie z foliowym dnem.Myslę, że w najgłebszym miejscu 1.2 -1.5m może nawet mniej.Z ziemi, którą uzyskam z kopania oczek chce uformować górkę na której będzie mała kaskada (naprawdę mała). Do oczek planuje posadzić roślinki jakie znajde na pobliskich stawach i może coś ze sklepu.Co do rybek to raczej bedę wpuszczać tam rybki,które złowię na wyprawie wędkarskiej ew. później pomyśli się o ozdobnych.Oczka bedą kopane ręcznie.O ewentualnych źródłach wody podziemej nie mam co marzyć-działka jest położona blisko lasu i jest raczej sucha. Teraz pytania:
1.Czy wykonianie 2 oczek wodnych obok siebie połączonych kanalikiem liczy się jako 2 oczka, do których nie potrzeba projektów itd.???
2.Jaka folia?
3.Jaka pompa do zrobienia kaskady.
4.Co pod folię?-czytałem coś o wełnie mineralnej
5.Jakieś rady co do kopania?
6.Rady dotyczące kaskady?

Jak zrobie plan tych oczek to wrzucę.
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-16, 20:47   

Witaj
Odpowiem na pytania , postaram się na szybko przybliżyć coś.
1. Niektórzy urzędnicy uznają to za jeden zbiornik (i mają rację , on jest połączony) , inni zaś mogą się tym nie przejąć. Zależy od urzędu.
2. Jeżeli pytasz o folię to PVC, grubość minimum 0,5mm ale przy Twojej powierzchni przyda się grubsza.
3. Pompę dobierasz do filtra , wysokości kaskady , efektu "wodnego" jaki chcesz uzyskać, objętości oczka , obsady rybnej i wielu innych czynników.
4. Zależy co masz w glebie , jeżeli masz kamienie , korzenie i inne niepotrzebne rzeczy (których nie da się w 100%tach usunąć to możesz dać wełnę , agrotkaninę lub nawet stare dywany lub inne materiały które nie spowodują uszkodzenia folii. Jeżeli gleba jest oczyszczona wystarczy podsypać piaskiem grubości od 5cm do 10cm
5. Rady co do kopania... zależy od kształtu. Na 100% musisz zrobić półki na rośliny.
6. Jw. musisz mieć projekt lub wstępny zamysł.
 
 
asianko 
Bywalec



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 221
Skąd: łódzkie/wlkp
Wysłany: 2012-03-16, 21:31   

Co do dwóch oczek ,to nie wiem jak na to urzędnicy ?sama jestem ciekawa.
Ja folje kupowałam grubości 1,1 mm ,mówili mi ,że jest to folia do wzmocnień rowów melioracyjnych czy coś z tego typu.Jest bardzo gruba i ważyła chyba 200 kg.Rozkładana była w słoneczny dzień -nagrzana była bardziej plastyczna.Pod folię miejscami podłożone sa stare kawałki gumowych wykladzin. Koniecznie półki na roślinki ,im szersze tym lepiej.Pompa będzie pracowała 24h więc im mocniejsza ,tym większe koszty ;) + jakaś lampa uv i rachunek za prąd wychodzi spory.Wiadomo ,że większa moc =lepszy efekt na kaskadzie ,więc wybór należy do Ciebie.Oprócz tego filterek tez się przyda ,można za nieduże pieniądze zrobić samemu z dużej beczki - u mnie działa juz kilka lat .
_________________
.....codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-03-16, 22:25   

LYSERpL napisał/a:
3.Jaka pompa do zrobienia kaskady.


im niższa kaskada tym mniejsza pompa
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-03-17, 10:30   Re: Przed budową oczka wodnego

LYSERpL napisał/a:

4.Co pod folię?-czytałem coś o wełnie mineralnej
.

Stare dywany, wykładziny ( niekoniecznie gumowe), mogą być pvc, dywanowe, linoleum itp. grube koce, wełna mineralna, styropian po budowie domu,jednym słowem wszystko co zbędne w domu a zabezpieczy folię przed przedziurawieniem.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
janusz444.70 
Nowy


Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-20, 13:04   

Ja budując swój strumyk i kaskadę użyłem folii dekoracyjnej z kamieniami firmy folstone.
Zaoszczędziło mi to wiele pracy. Nic się nie obsuwa, nie pęka, nie przerasta trawą. Zamieszczam zdjęcie z budowy strumienia.

[ Dodano: 2012-03-20, 13:06 ]


[ Dodano: 2012-03-20, 13:10 ]
Gosik napisał/a:
LYSERpL napisał/a:

4.Co pod folię?-czytałem coś o wełnie mineralnej
.

Stare dywany, wykładziny ( niekoniecznie gumowe), mogą być pvc, dywanowe, linoleum itp. grube koce, wełna mineralna, styropian po budowie domu,jednym słowem wszystko co zbędne w domu a zabezpieczy folię przed przedziurawieniem.


Pod folię którą ja wykorzystałem wystarczy folia do oczek wodnych gdyż sama folia z kamieniami ma 0,8 mm grubości. Także nie trzeba pod nią wkładać żadnych koców, wykładziny itp. :)
_________________
janusz444
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2012-03-20, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-20, 15:56   

Bardzo pięknie łupek komponuje się ze żwirem... :???: tą reklamę widziałem już chyba na każdym forum w internecie :P

[ Dodano: 2012-03-20, 15:58 ]
1m2 kosztuje 105zł ? z tym to trochę przesada... samemu można coś takiego zrobić za połowę ceny
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-03-20, 18:09   

janusz444.70 napisał/a:
Ja budując swój strumyk i kaskadę użyłem folii dekoracyjnej z kamieniami firmy folstone.
Zaoszczędziło mi to wiele pracy. Nic się nie obsuwa, nie pęka, nie przerasta trawą. Zamieszczam zdjęcie z budowy strumienia. Link do strony producenta www.folstone.pl. Ja kupiłem tą folię na aukcji. Życzę miłego budowania:) Janusz444:)

[ Dodano: 2012-03-20, 13:06 ]
[url=http://images45.foto...44m.jpg]Obrazek[/URL]

[ Dodano: 2012-03-20, 13:10 ]
Gosik napisał/a:
LYSERpL napisał/a:

4.Co pod folię?-czytałem coś o wełnie mineralnej
.

Stare dywany, wykładziny ( niekoniecznie gumowe), mogą być pvc, dywanowe, linoleum itp. grube koce, wełna mineralna, styropian po budowie domu,jednym słowem wszystko co zbędne w domu a zabezpieczy folię przed przedziurawieniem.


Pod folię którą ja wykorzystałem wystarczy folia do oczek wodnych gdyż sama folia z kamieniami ma 0,8 mm grubości. Także nie trzeba pod nią wkładać żadnych koców, wykładziny itp. :)

Mówisz o strumieniu i kaskadzie, on pytał o wkłady pod duże oczka wodne.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-20, 18:24   

ewa535 napisał/a:
To zrób Piopil ! a ja kupię od Ciebie za 50 + robocizna, co ? Bo właśnie by mi się przydała taka folia.

Masz pierwszy lepszy link do klejów http://www.do-kamienia.pl...art/Itemid,29/. Ja wolę kleić kamienie jeden do drugiego a nie mocować je do folii. Na taką zabawę potrzeba czasu ale da się zrobić. Takie większe puzzle.
Albertowi odpisałem na PW.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny