wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Strumień czy da rade ??
Autor Wiadomość
Bogo
Nowy


Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 8
Wysłany: 2006-07-08, 09:26   Strumień czy da rade ??

Witam. Jestem nowy i niezbyt orientuje sie w sprawach oczek wodnych. Ostatnio postanowiłem założyć oczko wykopałem dol ladnie wybetonowalem , lecz mam kilka dylematów. Mianowicie:
1. Czy ta pompa bedzie w stanie napędzić maly strumyk do oczka ?
2. Czy oczko może być wylozole dookola w celu maskowania obrzeży czymś innym niż kamieniami np. płastkimi kawalkami drzewa z korą?
3 .W.w pompa jeżeli ma juz gąbke filtrująca potrzebuje dodatkowego filtra?
Niżej zamieszcze szkic całego oczka wraz z rozplanowaniem :D DZieki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.


Narazie jest oczko i roślinność reszte zostawilem aż bede mial pompe w domu :]
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-07-08, 12:06   

1. Zalezy jakiej mocy pompa i jak dlugi bedzie ten strumyk, sa pompy ktore potrafia wyrzucic wode na wysokosc 3m a moze i wiecej, takze mysle ze ze strumykiem sobie tymbardziej poradza....

2. Mozesz wylozyc czym innym niz kamieniami, ktos na forum nawet mial oczko wylozone korą, poszukaj w galerii napewno tam jest :)

3. Zeby oczko bylo dobrze oczyszczone niezbedny jest dodatkowy filtr, poczytaj tutaj http://oczkowodne.net/technika.php, Aurora ladnie wszystko opisal :)
 
 
Bogo
Nowy


Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 8
Wysłany: 2006-07-08, 13:44   

moj bląd zapomnialem dać link z pampa chodzilo mi o nia czy da rade zrobic strumyk :]
pompa

do wyłozenia uzylem Kamieni , drobnych kamieni oraz konara drzewa jak tylko skoncze zamieszcze fotki :]
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-08, 13:53   

Ta pompeczka do niczego się nie nadaje. zapomnij o jej użyciu do strumienia.

Jak chcesz aquaela to radziłbym PFN 7500.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bogo
Nowy


Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 8
Wysłany: 2006-07-08, 17:36   

hehe troche za duza moim zdanie :) ja mam malenkie oczko wodne 3 m / 3 m mniej wiecej maxymanla glebokosc bedzie z 60 cm :P a cco do strumienia to nie chodzi o jakiegos giganta drobna struszka wody :) moze ktos by mi mogl doradzic co mozna zrobic z tak slaba pompka :> jakis wodospadzik czy cos :]
 
 
Jabolikus 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 90
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-07-08, 19:25   

najlepiej ta pompka sie sprawdzi w tylko jednej funkcji, albo fontanna, albo wodospadzik/kaskada, wydajnosc jest w miare ok jak na kaskadke, ale nie wiadomo czy da rade wypchac wode na jakastam wysokosc, jesli roznica pomiedzy oczkiem a gorna czescia tej kaskady zmiesci sie w tych 90 cm to ok, ale na Twoim miejscu skrocilbym dlugosc tego strumyka, bo przy upalach bedzie Ci ubywac przez to duzo wody, mam niewielka kaskade zrobiona z kawalka drzewa i wiem jak ubywa woda zwlaszcza gdy jeszcze w korycie siedza zaby.
Najlepiej jakis odcinek fajnie ulozonej kaskady z kamieni ale nie zadlugi, i pompa powinna sie sprawdzic w sam raz
to tyle z mojej strony
Pozdrawiam :piwko:
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-07-08, 22:07   

Ta pompeczka nada się do filtra zrobionego z pojemnika na mięso,ewentualnie pojemnika do 100l.Nie może być duzej różnicy poziomów.Na to co chcesz zrobić to nie zabardzo.
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
Bogo
Nowy


Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 8
Wysłany: 2006-07-08, 22:27   

postanowilem zrobić malo kaskade :] jeszcze mam pytanie czy mozna zastosować filtr ten akwarystyczny sa takie zielone pojemniki po malej modernizacji powinien sie nadawać mianowicie :

pompka->wezyk z wodą-> pojemnik od filtra akwarystycznego no i ten pojemnik ukryl bym na szczycie kasakdy :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-08, 22:33   

Pfn 650 to typowo fontannowa mała pompka. Możesz ją użyć co najwyżej do tzw, żródełka ( z otworu w kamieniu sączy się woda). Aby uzyskać efekt kaskady czy strumienia pompa powinna mic wydajnośc powyżej 3000 l/h.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bogo
Nowy


Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 8
Wysłany: 2006-07-08, 22:37   

powiedzmy ze zle to ujelem chodzi mi o wode splywajaca po kamieniach z malej wysokosci poprosty zeby tylko splywala :]
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-08, 22:43   

Jak wysokośc nieduża to może nawet uzyskasz ponad 5 litrów na minutę. Weź wiaderko i lej 5 litrów przez minutę zobaczysz czy taki efekt Cię zadowoli.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bogo
Nowy


Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 8
Wysłany: 2006-07-08, 22:48   

wlasciwie jeszcze nie zamowilem zastanawialem sie ktora kupic i chcialem sie wczesniej doradzic :P przy wyliczeniach zgodnie z podana przez sprzedawce Max. przepustowość
ta pompapowinna robic okolo 10 litrow na minute co na sekunde daje nam niecala szklanke wody :) niebedzie to chyba zbyt masywny wyplyw wody :)
 
 
Jabolikus 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 90
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-07-09, 10:49   

przy takiej cenie pompki i wydajnosci nie oczekujmy cudów, ale na malutka struge wody wystarczy, jak chcesz miec lepszy efekt to mozesz kupic pompe z Aquaszuta Struge wydajnosc 1600 i chyba 15watt a wysokosc podnoszenia wody 1,1 cena w granicach 100 ale to od ciebie zalezy, albo zastanow sie nad kupieniem jakiejsc pompy jednej a porzadnej co np obsluzy i kaskae i fontanne z wydajnoscia ok 3000-3500 :P
pozdrawiam :P
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny