wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Norbiego
Autor Wiadomość
norbi977 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 54
Skąd: Krosno
Wysłany: 2010-07-11, 18:14   Oczko Norbiego

Witam. Tak jak pewnie inni czytając forum zachorowałem..... Od pewnego czasu nosiłem się z myślą wybudowania oczka wodnego w swoim ogrodzie (miałem kilka lat temu z folii budowlanej ale niestety przetrwało tylko jeden sezon - folia nie wytrzymała). Napaliłem się więc czytając wasze posty i oglądając wasze oka( :piwko: )jak szczerbaty na suchary i kilka dni temu wbiłem pierwszą sztychówkę w ziemie - robiąc tym samym zarys jaki będzie mieć oczko (czyli owal ze względów ekonomicznych względem drogiej folii) Do pomocy przybył siostrzeniec, koleżanka i kolega. Izabela, Patryk i Marcin uwijali się jak pszczoły ( za to mają bezterminowe moczenie nóg) 3 dni trwało kopanie z mała przerwą na deszcz (komary cięły jak :evil: ) . Powoli powstawało coś takiego;



Ogród jest w stanie agonii - kopali w tym roku bo zakładają kanalizację - więc skoro już jest rozkopane to "mała" robota przy oczku już niczemu nie zaszkodzi. To co zniszczyli podczas kopania kanalizacji to (nie da się :-( opisać ).
Oczko miało mieć rozmiar 2m na 3m. Skończyło się jednak (po wielu dyskusjach) kompromisem i wymiar końcowy to niecałe 4m na 6m.



To czym mam wyłożyć oczko to geomembrana EPDM Fir...... 1,1 mam nadzieję, że to dobry wybór...? :oops: Rolka ma szerokość 6,10 więc mam nadzieję, że na szerokość wystarczy - bo jak nie to trzeba będzie podsypać i tym samym spłycić oczko :-( .



I jeszcze jedno - kopiąc trafiliśmy na siedlisko turkuci podjadków wywieźliśmy ich około 10 sztuk. Teraz jak ziemia w oczku jest sucha to widać norki i wyrzuconą ziemię przez tego owada - czyli jeszcze jakieś okazy zostały - mam nadzieję, że nie zniszczą folii.
Przeglądając galerię i podziwiając wasze oczka ma się ochotę adoptować po kawałku coś z każdego - szkoda że to niemożliwe - najbardziej podobają mi się oczka w stylu japońskim jak i naturalistyczne :good:
W miarę postępów prac nad oczkiem będę dodawał fotki i przemyślenia - i nie kryję, że czekam na uwagi i krytykę ( co źle robię....) .... mam na imię Norbert
cdn.
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2010-07-11, 18:40   oko

popieram EPDM mam taką samą jaką chcesz położyć u siebie.Taką gumę jak będziesz kładł to bardzo nie przejmuj się jak na głębszym dole nie sięgnie ci do dna.Ja miałem ją 60 cm. nad dołem dobrze umocowałem na brzegach wlałem trochę wody i EPDM już było do samego dna, dobry wybór życzę powodzenia........
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-07-11, 18:52   

oczko podobne kształtem i wymiarami do tego jakie ja mam.u mnie jest 3,5 m szerokości,głębokie na 1,2 i folia szerokości 6 metrów mi wystarczyła.napewno zapału ci nie brakuje,dasz sobie radę :good:
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2010-07-11, 19:26   

Witamy ! Kolejnego oczkomaniaka. Oczko dosyć duże, oczywiście pozytywnie ;) . Będziesz miał duże pole do popisu. Też uważam ,że EPDM to bardzo dobry wybór. Oczka z taką folią kilkadziesiąt lat.
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
norbi977 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 54
Skąd: Krosno
Wysłany: 2010-07-11, 21:55   

Z moich pomiarów wychodzi, że na szerokości braknie ok 15 cm. miejmy nadzieję, że tak jak u Jurka47 naciągnie się i wystarczy.
A to już widok oka z soboty:



i jeszcze sprawa dręczących mnie turkuci i ich norek :???:



czyli co do wyboru folii wg. Ludwiga to mogę spać spokojnie. Dzięki za rady i opinie :good: Mam nadzieję, że od poniedziałku już coś ruszy.
Rośliny już kupione :victory: Już się nie mogę doczekać kiedy od AurorA przyjadą ;) Jeszcze tylko folia! Znalazłem w/w za 23 złote, może ktoś znalazł taniej - choć wątpię, żeby było taniej..... :-D
Mam nadzieję, że w tym tygodniu oko zaleje bo wyjeżdżam w sobotę na 2 tyg - niech sobie dojrzewa.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2010-07-11, 23:57   

Oczywiście witaj na forum.Przeczytaj temat : "ile kosztowała cię folia", a dowiesz się o cenach, promocjach i adresach.To forum, to prawdziwa kopalnia wiedzy, ale trzeba najpierw trochę poświęcić czasu na poczytanie-wszystko tu znajdziesz, a jak nie-to eksperci udzielą Ci szybko odpowiedzi.
Trochę martwi mnie to drzewo nad samym oczkiem-będzie na jesieni co zbierać....
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-07-12, 00:23   

Widzę ze profesjonalnie się za to zabierasz ale na tych fotkach nie bardzo widać strefę płytką.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-07-12, 07:55   Re: Oczko Norbiego

norbi977 napisał/a:
Oczko miało mieć rozmiar 2m na 3m. Skończyło się jednak (po wielu dyskusjach) kompromisem i wymiar końcowy to niecałe 4m na 6m.


:hehe: :hehe: :hehe: no tak się to właśnie z reguły kończy ;)

Witaj na forum :piwko: Oczko wymiarami podobne do mojego, możliwości zagospodarowania są spore no ale niestety, trochę pracy Cię jeszcze czeka. EPDM to bardzo dobry wybór. Jedyne co mi się rzuciło to to samo co Arkowi - nie widać strefy płytkiej dla roślin bagiennych. A co najmniej 1/3 powinno się zrobić na głębokość 10-20cm. Chyba, że tą funkcję ma pełnić ten zewnętrzny kołnierzyk? Może to jednak spowodować problemy z zamaskowaniem brzegu no i mimo wszystko to trochę mało może tego być ;)
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
norbi977 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 54
Skąd: Krosno
Wysłany: 2010-07-12, 11:35   

Gosik napisał/a:
martwi mnie to drzewo
Gosik - drzewo idzie na opał ;)

[ Dodano: 2010-07-12, 11:40 ]
AurorA napisał/a:
nie bardzo widać strefę płytką
zrobiłem półkę strefy płytkiej - ale jak mówicie, że jej nie widać - to pewnie za mało :(( postaram się poprawić :good:
_________________
akwarium 250l
oczko wodne ok.20000l
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4304
Norbert
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-07-12, 19:15   

pamiętaj też wypoziomować brzegi.
 
 
TheCezarei 
Nowy


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Rogi
Wysłany: 2010-07-12, 20:21   

wypoziomowaliśmy je kilka dni temu :yahoo:

[ Dodano: 2010-07-12, 20:28 ]
Obydwa drzewa idą do kominka a co do karmy to co polecacie???

:victory: :victory:

[ Dodano: 2010-07-12, 20:29 ]
lepiej pokarm ze sklepu czy naturalny???
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-07-25, 23:42   

TheCezarei napisał/a:
lepiej pokarm ze sklepu czy naturalny?


najlepiej urozmaicać- wszystkiego po trochu
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
ThePaludarium 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 122
Skąd: BiałaPodlaska
Wysłany: 2010-07-26, 09:58   

Nooo super :)

Będę czekał na dalszy rozwój akwniku ;)
_________________
Pozdrawiam , Tomek
Zielona herbata oraz kurkuma
- i życie staje się lepsze :soczek:
 
 
norbi977 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 54
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-05-13, 22:31   

Witam ponownie po przerwie! tydzień temu kupiłem folie - i jak się okazało więcej niż trzeba było :P aby się nie zmarnowała - powiększyłem oczko o kilka metrów - miałem gdzie więc problemów z tym nie było, tylko roboty więcej. Wymiary ostateczne to: 6:4m. Wodę lałem ze studni i żeby jej nie wysuszyć podzieliłem ten etap na 5 dni (tyle czasu napełniałem je wodą) bałem się, że spale hydrofor!!! :???:


[ Dodano: 2011-05-13, 22:37 ]
Przepraszam za jakość ale robiłem telefonem i już słoneczko zachodziło :-(
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-13, 22:41   

Fajne, ale już widzę podstawowy błąd :???: . Ciężko Ci będzie tą folię zamaskować tak, aby wyglądało to w miarę naturalnie, a może masz jakiś patent, ale nic o tym nie napisałeś ;)
Czekam na rozwój sytuacji ;)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny