wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2010-01-24, 01:05
Rzeźba ze styropianu do ogrodu czym ją pokryć?
Autor Wiadomość
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-01-22, 11:25   Rzeźba ze styropianu do ogrodu czym ją pokryć?

Od jakiegoś czasu buszuję po forach modelarkich, rzeżbiarskich, nawet budowlanych, ale z nikąd konkretnej pomocy, więc wracam do nas i to będzie chyba najlepsza opcja.
Planuję zrobić do ogrodu latarenkę , lampę japońską. Pomysł ze styropianem, bo tanio. Taka lampa z kamienia kosztuje od 2 do 5 tysięcy :-o , a całkiem fajny odlew z betonu od 500 do 700 :-o . Zdurnieli prawda?
Mam już projekt(wzór), styropian, klej do styropianu i prawie zaczynam już robić. Wiem też jaką farbą pokryć zeby nie rozpuściła styropianu. Mam tylko problem z zewnętrzną warstwą .
JAkiej farby czy też "czegoś" użyć żeby to imitowało kamień , najlepiej granitowy?
Są w sprzedaży takie rzeżby z gliny lub gipsu do ogrodu pomalowane metodą przecierki
a wyglądają jak stary beton . Też mogłoby być, bo powierzchnia styropianu dodatkowo fajnie oddaje strukturę kamienia , tylko czym to malują ??
Pomózcie proszę, jak macie pomysł!
Obiecuję, że cały cykl produkcji przedstawię na forum. Moze przyda się nie tylko Samurajowi ;) TAka lampa to ładna rzecz i pasuje nie tylko do japońskich ogrodów.
Dodam, że oryginalne są tylko bajerem , w który najwyżej wstawia się świeczkę, ja planuję tam włożyć prawdziwą lampkę orodową na prąd.
Jak mi dobrze pójdzie , mogę uruchomić produkcję ( dla forumowiczów po kosztach) ;)

Tu mój ptak , i czym on jest pokryty?
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-22, 14:37   

ewa535 napisał/a:
Są w sprzedaży takie rzeżby z gliny lub gipsu do ogrodu pomalowane metodą przecierki


I to właśnie jest odpowiedź. Tak samo robi się tła strukturalne do akwarium. Najpierw wycina się odpowiedni kształt w styropianie lub piance montażowej, potem nakłada na to ceresit CR65, maluje na odpowiedni kolor i wkłada do akwarium. To tak w dużym skrócie oczywiście, ale myślę, że można spróbować tej metody również z Twoją lampą.
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-01-22, 16:01   

piotr urbanski napisał/a:
ewa535 napisał/a:
Są w sprzedaży takie rzeżby z gliny lub gipsu do ogrodu pomalowane metodą przecierki


I to właśnie jest odpowiedź. Tak samo robi się tła strukturalne do akwarium. Najpierw wycina się odpowiedni kształt w styropianie lub piance montażowej, potem nakłada na to ceresit CR65, maluje na odpowiedni kolor i wkłada do akwarium. To tak w dużym skrócie oczywiście, ale myślę, że można spróbować tej metody również z Twoją lampą.


Dzięki Piotr, a uzywałeś tego ceresitu? jaki ma kolor?
I jesli używacie tego do akwariów to rozumiem ,ze mozna kupić w małych ilościach a nie zaraz wór?
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-01-22, 18:57   

Ja bym nie robił lampy ze styropianu- postaw na trwalszy materiał.

Zamiast CR65 kup sobie 5 kg woreczek atlas plus i siatkę podtynkową.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-01-22, 19:14   

AurorA napisał/a:
Ja bym nie robił lampy ze styropianu- postaw na trwalszy materiał.

Zamiast CR65 kup sobie 5 kg woreczek atlas plus i siatkę podtynkową.


Arek a czym sie rózni atlas od CR65 ? oprócz tego ,że radzisz mi wzmocnić siatką.
myslałam też o trwałości, ale w końcu nikt tym nie będzie rzucał, jak ustawię w miejscu zeby mi nikt teGo nie kopał przy chodzeniu to co miałoby to zniszcyć?
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-01-22, 20:06   

ewa535 napisał/a:
Są w sprzedaży takie rzeżby z gliny lub gipsu do ogrodu pomalowane metodą przecierki
a wyglądają jak stary beton . Też mogłoby być, bo powierzchnia styropianu dodatkowo fajnie oddaje strukturę kamienia

Mi to się widzi, przypomina mi imitację wypalanek porcelanowych(jutro dam fotki)tylko że na nie mnie nie stać, a na twój pomysł kuszę się jak najbardziej.
Ewo czekam na następne posty :good:
_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-01-22, 20:30   

ewa535 napisał/a:
Arek a czym sie rózni atlas od CR65 ?


Ewa nie atlas a Atlas plus. To klej do płytek na elastycznym/odkształcalnym podłożu.
Możesz też dać Ceresit CM 17 ale tego chyba nie robią w tak małych woreczkach.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-01-22, 23:44   

AurorA napisał/a:
ewa535 napisał/a:
Arek a czym sie rózni atlas od CR65 ?


Ewa nie atlas a Atlas plus. To klej do płytek na elastycznym/odkształcalnym podłożu.
Możesz też dać Ceresit CM 17 ale tego chyba nie robią w tak małych woreczkach.


Arek, własnie czytałam na stronie klubu Malawi o tych tłach do akwariów. Facet to robił własnie Ceresitem65 , który rozrabiał do takiej konsystencji że do nakładania używał pędzla. Mi o to własnie chodzi ! Czy z tym Atlasem Plus ( bo rzeczywiście ma lepsze parametry) to ja też będę mogła tak postępować? (bo tego niestety nigdzie nie piszą)

ps.
A dlaczego Piotrowi Urbańskiemu nie można kliknąć pomógł ???
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2010-01-23, 02:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-23, 01:14   

ewa535 napisał/a:
Dzięki Piotr, a uzywałeś tego ceresitu? jaki ma kolor?
Nie używałem, ale kolor ma szary. Wystarczy, że dodasz jakiś barwnik i będziesz miała kolor jaki zechcesz. ;)
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-01-23, 13:08   

Ewo cr65 jest to klej o innych parametrach i nie ma go w małych workach
a atlas plus ma większą twardośc ,kleistośc i ściągliwośc a do tego można
kupic go w 5kg do 25kg workach. ;)
poz.Leszek
---------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2010-01-23, 18:55   

http://www.styro.pl/zwien...ienczenia1.html
Ewa, zobacz całą galerię. Jest też tam mowa o materiale o który może Tobie chodzić, w mojej reklamowej działalności spotkałem się z czymś takim co nazywa się styroton... na stronie jest też o nim.
Ja też myślałem o styropianie, a właściwie "styrodurze". Ale raczej wykorzystałbym go jako materiał do zrobienia formy na taką latarnię... A może połączę te 2 sposoby. W każdym razie będę Tobie kibicował.
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-01-23, 19:27   

drako napisał/a:
http://www.styro.pl/zwienczenia/Galeria_zwienczenia1.html
Ewa, zobacz całą galerię. Jest też tam mowa o materiale o który może Tobie chodzić, w mojej reklamowej działalności spotkałem się z czymś takim co nazywa się styroton... na stronie jest też o nim.
Ja też myślałem o styropianie, a właściwie "styrodurze". Ale raczej wykorzystałbym go jako materiał do zrobienia formy na taką latarnię... A może połączę te 2 sposoby. W każdym razie będę Tobie kibicował.


Dzieki Drako, zaraz bede oglądała ale o styrodurze wiem tylko ,że jest strasznie twardy i do cięcia trzeba nie lada sptrzętu, a ja tak rączkami własnymi w piwniczce , to wiesz...

[ Dodano: 2010-01-24, 00:44 ]
drako napisał/a:
http://www.styro.pl/zwienczenia/Galeria_zwienczenia1.html
Ewa, zobacz całą galerię. Jest też tam mowa o materiale o który może Tobie chodzić, w mojej reklamowej działalności spotkałem się z czymś takim co nazywa się styroton... na stronie jest też o nim.
Ja też myślałem o styropianie, a właściwie "styrodurze". Ale raczej wykorzystałbym go jako materiał do zrobienia formy na taką latarnię... A może połączę te 2 sposoby. W każdym razie będę Tobie kibicował.


Drako to jest To !
rewelacja , nie wiem tylko czy to jest dostępne normalnie w sprzedaży? Szukałam w necie i nic. Napisałam do nich w kwestii zakupu a jeszcze w poniedziałek objadę moje sklepy.
I mam nadzieję ze cena mnie nie powali , bo wtedy tylko Atlas plus.
Wielkie dzięki
( a mąz wysyłał mnie w rejony reklamy bo kiedyś też się tym zajmował a ja zbagatelizowałam ten kierunek, ot co)

[ Dodano: 2010-01-24, 01:08 ]
Drako jaki Ty mi super link dałeś !
Nie uwierzysz ,napisałam przed chwilą ( jest po pierwsze w nocy !) maila do pana z tej firmy i już mam odpowiedż i mi wysyła ten styroton !!! A jakie oni cuda z tego styropianu robią.
Super
Bardzo Ci dziekuję
Nie ma nic cenniejszeo w biznesie jak informacja ! MAsz 6 +
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2010-01-25, 01:34   

To świetnie! Cieszę się, cała przyjemność po mojej stronie, będę śledził Twoje sukcesy w budowie rzeźb ogrodowych ze styropianu. Dodam tylko tyle że miałem w rękach rycerski hełm, zrobiony ze styropianu, pokryty chyba tą substancją o której tam piszą, i był b.wytrzymały, choć ścianki miał cienkie. Działa to chyba jak kompozyt, tzn miękkie tworzywo jest usztywnione tą powłoką.
Ten styrodur o którym pisałem wcześniej to też miękki materiał, można go kształtować nożykiem do papieru, i tarką do warzyw.... :oops: Właśnie z niego litery do reklam się wycina. Nie kruszy się tak jak zwykły styropian, a jest mocny nawet pod pasy startowe na lotniskach się go układa.
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-01-25, 08:37   

drako napisał/a:
To świetnie! Cieszę się, cała przyjemność po mojej stronie, będę śledził Twoje sukcesy w budowie rzeźb ogrodowych ze styropianu. Dodam tylko tyle że miałem w rękach rycerski hełm, zrobiony ze styropianu, pokryty chyba tą substancją o której tam piszą, i był b.wytrzymały, choć ścianki miał cienkie. Działa to chyba jak kompozyt, tzn miękkie tworzywo jest usztywnione tą powłoką.
Ten styrodur o którym pisałem wcześniej to też miękki materiał, można go kształtować nożykiem do papieru, i tarką do warzyw.... :oops: Właśnie z niego litery do reklam się wycina. Nie kruszy się tak jak zwykły styropian, a jest mocny nawet pod pasy startowe na lotniskach się go układa.


O to nie wiedziałam ! TAk za kims powiedziałam ,ze twardy (styrodur)
Historii jest dalsza część. Wczoraj w trakcie akcji biodynamika dostałam kolejnego maila od gościa. Nie dość , że dał mi pełną instrukcję jak oni robią te rzeźby i powlekają (te hełmy też) to na dodatek tak śmiesznego maila dawno nie widziałam. FAcet jest strasznie diowcipny. Albo to wczoraj na prawdę coś z księżycem było ;) Wszystkie kruczki mi zdradził w kabaretowym stylu.
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
sledziu 
Nowy


Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: Laskowice
Wysłany: 2010-09-05, 18:42   

Witam wszystkich oczkomaniaków, ;) trafiłem na ten post podczas poszukiwania informacji dotyczących rzeźb ze styropianu, przymierzam się właśnie do przygotowania ogrodowej rzeźby i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiednich informacji jak zacząć, szukałem tez na forum samochodowym, gdzie robią zderzaki z żywicy, ale nic treściwego nie znalazłem, no i tutaj prośba do Ciebie, Ewo535 czy mogła byś mi zdradzić te kruczki? o których przemiły pan Ci opowiadał? nawet w stylu kabaretowym ;) myślę że forumowiczom też się może przydać na przyszłość.

chciałbym zrobić wazę - barek, przy grillowni ogrodowej, mam podobną wazę w domu zakupioną na alledrogo, kosztowała mnie 700zł myślę ze koszt zrobienia takiej wazy własnoręcznie jest mniejszy, najbardziej interesuje mnie wykończenie, jak zachować taką porowatą strukture i jakich farb lub barwników użyć, tak jak wspominałaś o tym hełmie, zastanawiam sie w jaki sposób uzyskują strukturę metalu. Drugą rzeczą którą chciałem zrobić to w mieszkaniu na ścianie zamienić wiszący stojak na sprzęt RTV pod telewizorem LCD na "coś" imitującego pień drzewa z gałęziami rozciągającymi się na całą sciane na których były by półki szklane, coś jakby płaskorzeźba drzewa ze strukturą kory.
W kwestii tej wazy to jest ona zrobiona z żywicy bo strasznie śmierdziało włóknem szklanym jak ją kurier przywiózł. Wiadomo ze waza to tylko początek, znając sposób można dać ponieść się fantazji. Widziałem tez twoją lampkę na forum, bardzo fajnie to wyszło, super sprawa, wyglada jak prawdziwy kamień :-D
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny