wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Pawła z orzechem
Autor Wiadomość
Benteler 
Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 109
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2009-04-22, 20:11   Oczko Pawła z orzechem

Witam wszystkich oczkomaniaków!
Postanowiłem otworzyć własną galerię gdyż zacząłem budowę oczka i są już pierwsze zdjęcia.
Posadowione jest na miejscu starego orzecha włoskiego.Koniec z grabieniem liści! :)
Oczko ma powierzchnię ok18m2 i wykonane będzie z siatkobetonu.Głębokość 1,5 m,półki na głębkokości 25 i 80 cm.Obietości jeszcze nie znam bo wody nie nalewałem , ale spodziewam się ok 10-12 m3 .Docelowo ma byc jeszcze kaskada, oświetlenie (może z pod wody) no i oczywiście filtracja wody.Tu jeszcze nie mam doprecyzowanego rowiązania.O swoich pomysłach na filtrowanie napisze później a raczej zapytam czy tak da radę :P




Przed rozpoczęciem kopania wykonałem opaskę żelbetonową która jak widać jest schowana nieco poniżej poziomu gruntu.Później zostanie to podniesione właściwą warstwą siatkobetonu.


Przy dalszych pracach "wykopaliskowych" musiałem stawić czoła karpie po orzechu.Pojedynek wygrałem ale kosztowało to naprawdę dużo sił. Naszczęście nie kopałem sam .Pomagał mi kolega.

Całe kopanie zajęło nam dwa dni.Półki są dwie -jedna na głębokości 25-30 cm prawie dookoła oczka o szerokości od 80 cm do 30 ,druga -głębokośc 80 cm ok 1/4 długości obwodu przy szerokości 30-40 cm


Przed zbrojeniem sitką Rabitza wykonam jeszcze tzw chudy beton na całści (ok 2 cm)i na dnie zbrojona podłoga z mocnego betonu ok 5cm.Zdjęcia dołączę jak tylko zrobię wspomiane prace.
Na etapie tych wykonanych prac prosze o opinie na temat wewnętrznego kształtu oczka(bo zwnętrznego juz nie zmienię).Jeśli coś jest bardzo źle to jeszcze mogę wprowadzać korekty.
Ostatnio zmieniony przez Benteler 2009-04-22, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
fotos88 
Bywalec


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 253
Skąd: nad Poznaniem
Wysłany: 2009-04-22, 20:17   

bardzo ładne oczko się zapowiada
_________________
Wiosna...
woda kryształ, teraz czas na osady denne :)
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2009-04-22, 20:28   

Benteler napisał:/aOczko ma powierzchnię ok18m2 i wykonane będzie z siatkobetonu.Głębokość 1,5 m,półki na głębkokości 25 i 80 cm
------------------------------------------------------------------------
bardzo fajnie to zrobiłeś,plany oczka dobre ,półki
też fajne tyko trzeba to wszystko za gospodorowac
i będzie okej. ;)
poz. Leszek
-----------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Benteler 
Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 109
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2009-04-22, 22:03   

Podpatrzyłem na jakiejś galerii ,że na krawędziach półek zrobione były burty i rośliny nie rosły w donicach tylko posadzone były we wcześniej przygotowanym podłorzu.Zakładając że była by to np glina przysypana żwirem czy w 25 cm głębokości zmieszczę się czy może trochę jeszcze pogłębić(chodzi mi tu oczywiście o górną pólkę)?
A może to zły pomysł z tą burtą i sazeniem luzem?
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-04-22, 23:33   

Benteler napisał/a:
druga -głębokośc 80 cm ok 1/4 długości obwodu przy szerokości 30-40 cm
Na zdjęciu wygląda na dość wąską jak chcesz tam trzymać lilię to w tym miejscu zrobiłbym szerzej
Benteler napisał/a:
Zakładając że była by to np glina przysypana żwirem czy w 25 cm głębokości zmieszczę się czy może trochę jeszcze pogłębić

25 cm w zupełności wystarczy
Benteler napisał/a:
A może to zły pomysł z tą burtą i sazeniem luzem?
Pomysł bardzo dobry :good:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Benteler 
Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 109
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2009-04-23, 19:27   

Ta głębsza półka bedzie miała docelowo 40-50 cm.Teraz wygląda( i jest)nieco węższa dltego że walka z karpą spowodowała oberwania ziemi.Uzupełnię to chudym betonem.Czy te 40-50 wystarczy?
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-04-23, 22:56   

40 -50 będzie :good:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Benteler 
Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 109
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2009-04-23, 23:15   

Kolejne prace i kolejne zdjęcia.Wspomniana wcześniej zbrojona "podłoga".Dla zainteresowanych:to czwarty dzień uczciwej pracy we dwóch.Mówili że przy oczku z siatkobetonu będzie dużo roboty ... i jest .

 
 
 
Benteler 
Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 109
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2009-04-26, 23:50   

Dzisiaj chciałbym przedsawić swoją koncepcję filtrowania a dokładnie miejsce posadowienia filtrów - sposób doprowadzenia wody do filtra i odprowadzenia.Na ile dałem radę zrobiłem rysunki schematyczne.Myślę że powinny pomódz zrozumieć moją koncepcję.Na wcześniejzych zdjęciach widać te dwa przepusty :110 i 75 mm.


Tu zdjęcia przedstawiają sposób prowadzenia rur w naturze.Myślę że z grubsza pokazałem o co mi chodzi.Czekam na wasze opinie na temat takiego rozwiązania.Gdyby coś było nie jasne proszę pytać .


Zagłębienie pod kaskade wykonam przed głównym betonowaniem oczka

_________________
Pozdrawiam Paweł
MOJE OCZKO
 
 
 
Benteler 
Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 109
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2009-04-30, 00:12   

Witam ponownie wszystkich zaglądających!
Minęły kolejne trzy dni pracy a przede mną trzy dni odpoczynku ;) o ile trzy dni wędkowania można nazwać odpoczynkiem :piwko: .Niestety potem już praca zawodowa :-(
Budowa oczka jest na etapie przygotowania do właściwego zbrojenia siatką Rabitza i w efekcie wykonania szczelnej (mam nadzieję) powłoki betonowej.I tu mam mały dylemat :jakiego środka do betonu najlepiej użyć, gdyz zdania na ten temat sa podzielone.Sa różne, a wiadomo chciało by sie zrobic jak najlepiej.

Cienka warstwa betonu (ok 0,5 cm) przykryła ziemię i na to poszła siatka Leluchowskiego z warstwa betonu ok 1 cm.Teraz można po tym śmiało chodzić i wykonywać dalsze prace.

i wspomniany wcześniej schowek pod kaskadą przez który będą dochodziły do wody wszelkie media ( przewody elektryczne, powietrze) oraz wyprowadzenie wody do filtra za garażem

Mam nadzieję, że moje koncepcje sprawdzą się w praktyce ale wasze opinie są zawsze mile widziane.
_________________
Pozdrawiam Paweł
MOJE OCZKO
 
 
 
piotr5875 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 289
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-04-30, 01:16   

Mam pytanie ile zużyłeś worków cementu na pierwszą warstwę betonu
pozdrawiam
piotr5875
_________________
piotr
 
 
Benteler 
Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 109
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2009-04-30, 14:52   

Trzy woreczki na ścianki i jeden na dno.Całość do tej pory to 17.Na warstwę zasadniczą przewiduje ok 12-14.
_________________
Pozdrawiam Paweł
MOJE OCZKO
 
 
 
piotr5875 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 289
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-05-01, 09:39   

Dzięki za podpowiedż
pozdrawiam
piotr5875
_________________
piotr
 
 
Benteler 
Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 109
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2009-05-08, 21:15   

Witam ponownie!
Minęło kilka dni a prace przy moim oczku nieco straciły na tępie :-| Trzeba trochę się w robocie pokazać ;)
Oczko jest w tej chwili przygotowane do zbrojenia.Siatkę Rabitza kupiłem po 3,4 za 1m.Chyba to nie najwyższa cena gdyż widziałem juz po 5,2.Nie wiem jeszcze jaki dodatek do betonu dać.Dzwoniłem do dystrybutora kalmatronu ale to zbyt droga sprawa i raczej se odpuszczę.Jeśli macie jakieś sprawdzone doświadczenia to proszę o odpowiedź.Szkoda by było coś teraz skopsać .
Na koniec dwie ostatnie fotki -oczko i schowek pod przyszłą kaskadą(jeszcze nie dokończony :P )
 
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2009-05-09, 14:16   

Ooooo fajny zbiornik, podoba mi się, szkoda że nie dałeś drenu, ale i tak jest super.
Teraz mógłbyś wylaminować lub żywica i włókno szkalne.
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny