wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
madabedz
Autor Wiadomość
madabedz 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 80
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-07-25, 21:12   

to forum jest normalnie kopalnią wiedzy...

dzisiaj po zbadaniu ph (między 7,8 a 8,0) przygotowałem takie kiełbaski z torfem




nie myślałem że takim problemem będzie obciążenie tego by nie pływało mi na powierzchni :-o :-o

a tak wyglądają koszyki zawieszone na żyłce w miejscu gdzie nie mam półki a folia schodzi stromo w dół

 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-07-25, 21:47   

Świetnie wyszło :brawo: Wogóle nie widać gdzie brzeg, gdzie kosz.
Słowo "żyłka" brzmi dla mnie podejrzanie cienko ;) Może masz na myśli sznurek nylonowy? Można by też zastosować płaskownik aluminiowy odpowiednio podgięty i zakotwiony za oczkiem, albo lepiej gruby drut miedziany w osłonce plastikowej.
Uważaj, aby ten biały żwir, który masz wysypany wokół oczka nie dostał się do wody, bo może mieć wpływ na jej odczyn, i wtedy para rajtek z torfem może nie pomóc. ;)
Jeśli jest grys marmurowy tzw "Biała Marianna" lub inne kruszywo zawierające wapń to na pewno może Ci namieszać w oczku. Możesz sprawdzić polewając te kamyki octem, czy się będą pienić?
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
madabedz 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 80
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-07-25, 22:11   

faktycznie białą mariannę mam koło oczka, ale mam nadzieję że kilka tych kamyczków które
dostały się do wody nie namiesza aż tak bardzo...

te kamyki wsypane do wody koło koszyków z roślinkami to takie kamyczki, żwir z kopalni piachu więc według mnie nie wiele mają wspólnego z wapieniem ( mam nadzieję)

co do żyłki: nie wsadziłem sznurka nylonowego , bo miałem taki beznadziejnie niebieski :-D

zastosowałem w miarę grubą żyłkę z mojego zestawu wędkarskiego... mam nadzieję że
wytrzyma.. a jak nie to będę miał w planie wyławianie roślinek i doniczek z wody :hehe:

dobrze że jest w miarę ciepło :-D :-D
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-07-25, 22:14   

drako napisał/a:
Świetnie wyszło :brawo: Wogóle nie widać gdzie brzeg, gdzie kosz.
Słowo "żyłka" brzmi dla mnie podejrzanie cienko ;) Może masz na myśli sznurek nylonowy? Można by też zastosować płaskownik aluminiowy odpowiednio podgięty i zakotwiony za oczkiem, albo lepiej gruby drut miedziany w osłonce plastikowej.


Mam takie samo zdanie żyłka z czasem może puścić i wszystko poleci, najlepszy do podwieszania jest grubszy kabel miedziany w izolacji plastikowej..
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-07-25, 22:42   

madabedz napisał/a:
zastosowałem w miarę grubą żyłkę z mojego zestawu wędkarskiego... mam nadzieję że
wytrzyma.. a jak nie to będę miał w planie wyławianie roślinek i doniczek z wody

Sama żyłka pewnie przez jakiś czas wytrzyma.Sam stosowałem ten patent z podwieszaniem,tylko że ja wieszałem na lince do wieszania prania(miała zieloną otulinę)
Oczko masz coraz ładniejsze :brawo:
 
 
 
madabedz 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 80
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-07-26, 11:23   

Faktycznie z tą żyłką to jest ryzykowne... teraz kiedy już te koszyki wiszą to wzmocnie
zawiesie wg Waszych rad

Chciałem jeszcze Wam pokazać to "coś" co pojawia mi się w wodzie w momencie kiedy
na oczko zaczyna świecić słoneczko.
Podejrzewam że są to chyba obumarłe glony które spoczywają na dnie, a kiedy zaczyna się woda ogrzewać wędrują z dna do góry.???

Spójrzcie oczami znawców i powiedzcie co z tym robić.. co prawda staram się to wyławiać
kiedy jest na powierzchni, ale szkopuł w tym że na powierzchni pływa to tylko w dzień kiedy jestem w pracy, a kiedy wracam do domciu to znika i spada chyba na dno.
z góry dzięki za podpowiedzi
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-07-26, 23:26   

To glony wraz z ubumarłą materia organiczna opadłe na dno. gdy sieci słońce pojawiają się na nich pęcherzyki tlenu które unoszą je do do góry. Odrywają się płatami od dna. Można wyławiać , albo spróbować odkurzyć je z dna. Generalnie występują głównie wiosną.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-07-27, 08:48   

To ciekawe zachowanie jest typowe dla wielu glonów,choćby gałęzatka kulista.W akwarium zwykle proces fotosyntezy nie jest na tyle intensywny,aby spowodować uniesienie glonowych kulek na powierzchnię.A może ktoś ma ją w oczku?
 
 
madabedz 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 80
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-07-28, 21:12   

yes, yes, yes !!!

zrobiłem dzisiaj filtr beczkowy z dolnym zasilaniem wg Waszych rad
z tematu " budowa filtra"

jutro mam nadzieję że uda mi się go podłączyć do obiegu, wsadziłem do beczki 50litrów keramzytu, ze 40 litrów manienia i na wierzch gąbka ...
zostało mi jeszcze " awaryjne" miejsce na torf
 
 
ewa999949 
Uczestnik


Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 2008-07-29, 14:38   

Podoba mi się ten pomysł z koszami, wygląda to super. U mnie też mam takie strome brzegi i ciągle coś podwieszam.

"..gałęzatka kulista.." , a ja się ciągle zastanawiałam skąd te buły szlamu, a to sprawka glonów ? Faktycznie szybko się chowają spowrotem w głębinę. Trzeba upolować prawie jak żółtobrzeżka.

Ewa
 
 
madabedz 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 80
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-08-03, 19:13   

witam wszystkich

kilka pracowitych dni za mną i niewiele czasu miałem by popracować w ogrodzie.
Dałem jednak radę uruchomić filtr beczkowy i po trzech dniach zaczyna być coraz lepiej z moją wodą w oczku...

wzrosła przejrzystość , dzięki torfowi woda ma teraz taki fajny kolorek.
Filtr wykonany dzięki Waszym wskazówkom chyba zaczyna naprawdę świetnie działać.

A to kilka fotek wykonanych dzisiaj w wolnym czasie. Musiałem przerobić wypływ wody z filtra bo lała się ona bezpośrednio z węża do oczka i strasznie dużo " zamieszania" robiła w oczku.
Wykombinowałem taki mini strumyczek z małym kawałkiem czegoś co ma przypominać małe
bagienko.




_________________
Pozdrawiam ADAM
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-08-03, 20:38   

Widać efekty działania filtra :good: .U mnie woda właśnie dosyć ostro wpada do oczka.Zawsze troszkę natleni wodę,a i Koi lubią właśnie pod tym spadem przesiadywać.
 
 
 
gmark 
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2008-08-11, 13:20   

ja mam chyba skrzywienie co do kaskad i wodospadów. Bardzo fajnie, że jest kaskada w tym oku. A te wykończenie jest tak profesjonalne, że nie mam słów. Bardzo mi się podoba. Efekt końcowy piorunujący, widać, że masz smykałkę do tych rzeczy. :good:
_________________
Mam w głowie oczko :)
 
 
madabedz 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 80
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-08-16, 21:35   

Witam wszystkich

Muszę Wam powiedzieć że dzięki Wam mam się czym pochwalić...

Wygląd mojego oczka jest coraz fajniejszy i coraz bardziej dumny jestem z mojej pracy.
Czystość wody , jej klarowność przechodzi moje oczekiwania... widzę doskonale dno w najgłębszym miejscu(170cm) woda jest aż za przejrzysta :victory: :victory: :victory:

widać wszystkie syfki na dnie :yess:
nie myślałem że filtr, który zbudowałem własnoręcznie dzięki Waszym podpowiedziom
tak dobrze sobie poradzi z oczyszczeniem wody, myślę że pomógł też torf, który jest w oczku i w filtrze...

No i w końcu dzisiaj byłem cały dzień w domu i mogłem zobaczyć moje lilje :yahoo: :yahoo:


a to pszczółka na kwiatku nie wiem jakiej trawki :
_________________
Pozdrawiam ADAM
 
 
seedkris 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 139
Skąd: B-stok Podlasie
Wysłany: 2008-08-16, 22:44   

Ta trawka to łączeń Butomus umbellatus.
_________________
Pozdrawiam seedkris
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny