wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
moje pierwsze roczne oczko
Autor Wiadomość
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-05, 16:10   moje pierwsze roczne oczko

Witam wszystkich serdecznie!!Przede wszystkim jestem zachwycona Waszymi oczkami,tematami(tak bardzo potrzebnymi radami)itp...itp...Właśnie przyleciałam z ogrodu z fotkami by takze pokazać swoje oczko -choc przyznaje ma duzo wad-ale juz niebawem przerabiam a Wasze wskazówki na forum wiele mi pomogły.
Zaczęło sie to tak iż dostałam malutki kawałek ogrodu,a ja jako rak i bardzo kochajaca las postanowiłam połaczyc las z wodą(nie znoszę kwiatków).Nie majac zielonego pojęcia o oczku ,poprostu któregoś ranka wstałam poszłam po łopatę i kopałam.Dniami kopałam(grunt gliniasty),wieczorami brałam auto i podbierałam gospodarzom kamienie:)Wymarzylam sobie takie bardzo leśne oczko z kaskadą i karasiami krolewskimi(parką)Niestety nie wiedziałam wtedy,ze sam cement sie nie nadaje-wpija wode w kaskadzie,ani też nie używalam poziomnicy,czego skutki widać po prawej stronie.Zrobiłam tez chyba troszeczkę za stroma ta stronę.Oprócz tego pod kaskada wykopałam dośc głeboko by rybki miały sie gdzie chować przed kotami-he(rada mamy)Niestety błędy to takie iz nie mogę całego oczka napełnic woda ponieważ ,,sufit,, kaskady jest za nisko i woda ucieka,prawa strona tak jak pisalam jest wyżej ,no i sama kaskada wpija tyle wody iz ciagle trzeba dolewać.Dzis własnie troszke wymieniam wode ,poniewaz zrobila sie po zimie zielona ,no i te wstretne glonowate pajęczyny-widac wszystki na fotkach.Mam nadzieje ,ze dacie mi jeszcze jakieś wskazówki.Planuję w maju gruntowna przeróbkę,zdjąc folie wszystko wymurować,wyrównać.
najgłębiej-1,50cm
szer-1,80
dł-2,30
filtr mały z gabką płyn odglaniacz


Piszą normalną czcionką a pogrubiona tylko niektóre słowa jak chcesz je wyróżnić
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2008-04-05, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-04-05, 20:09   

Witam nową oczkomaniaczkę :) widać że masz zapał to następne oczko będzie już bez takich wad. Pod kaskadę również możesz dać folię i nie wymieniaj tak często wody bo nigdy nie osiągniesz równowagi biologicznej w swoim oczku
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-04-05, 20:19   

Kaskada ,przynajmniej wizualnie ,niezła,z charakterem...Samo oko...jak tu napisać ,by nie urazić...hmmm...wymaga pracy i to wcale nie troszeczkę a sporo więcej niż troszeczkę.

To częsty błąd pierworodny -kopiemy dół,brzegi strome,praktycznie pionowe,by woda nie "uciekła" i potem taki efekt...urwisko jak nad Adriatykiem w okolicach Dalmacji a folii nawet Dawid Coperfield by nie zamaskował ;)
Reasumując -zaplanować prace,szpadel i poziomica w dłoń,potem zakup folii ,tak by nie brakło,potem kamienie do maskowania folii na brzegu i będzie OK :)
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2008-04-05, 21:27   

Kaskada a pod nią tajemnicza grota - to dobry pomysł i ładnie ułożone kamienie. Hepik dobrze gada, popieram.
I więcej lasu z prawej burty też doda urody. Walcz, nie poddawaj się, będzie dobrze. :)
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
asa 
Bywalec



Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-05, 21:36   

Witam koleżankę- oczkomaniaczkę. Oczko fajne ale ja osobiście złagodzłabym trochę brzegi żeby można było ładnie zamaskowac folię i obsadzic roślinkami .
_________________
Pozdrawiam Joanna
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-05, 22:15   

Witam nową członkinię naszego forum.Jestem przekonany,że po przeczytaniu postów wyciągniesz odpowiednie wnioski dotyczące poprawy wizerunku własnego oczka.Ps.Błędów nie popełnia ten,co nic nie robi. :good:
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-04-06, 02:53   

Także witam nową oczkomaniaczkę :) Bez totalnego remontu to chyba się nie obędzie :? jeśli dobrze widzę to masz zwykłą folię na tunele , jeśli tak to ona długo nie wytrzyma :???: kaskada jest ładna ale jak sama piszesz nie szczelna , więc też ją należy przerobić od podstaw masz chyba również zbyt mało roślin.
Aby nie popełniać kolejnych błędów przeczytaj posty o budowie oczka czy kaskady i odwiecznej walce z glonami.Życzę powodzenia i wytrwałości :good:
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-06, 07:25   Dziekuję za rady!!

Dziekuję serdecznie za rady-macie rację z tym ,ze ten mój malutki niby remont tak w zasadzie bedzie dośc duży,poniewaz chce zupełnie wywalić folię.bedę murowała.I z tąd takie pytanie,przeczytalam bardzo dużo tu na forum,ale wybaczcie(jestem kobieta i nie znam sie zbytnio na murarce)czy beton to jest to samo co cement??Wiem ,ze cement sie w workach kupuje natomiast betonu raczej nie widziałam.I jeszcze jedno-mam zamiarzadbać by również roslinki filtrowały wodę-tylko nie mogłam nigdzie znaleźć czy każda wodna roślinka ma taka rolę?I w jaki sposób sadzić by filtracja była dobra.Tymczasem pozdrawiam miłej niedzieli przy Waszych pięknych oczkach!!
 
 
 
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-06, 07:31   P.S

Przede wszystkim dziekuje,ze nie piszecie typu fatalne:)Wiem ,ze moje takie jest :-D ,tak wiec dzieki za wyrozumialość i za pocieszenie!!
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2008-04-06, 07:38   

Aza cement jest spoiwem ,a beton to połączenie cementu,piasku,żwirów,wody i różnych płynów .Ciebie powinien interesować beton z piasku,cementu,wody

Zerknij http://oczkowodne.net/oczko.php i http://forum.oczkowodne.net/viewforum.php?f=4

Z roślin mogę polecić kosaćce,tataraki,pałki i trzcinę ,to jest taka pewna czwórka :) ,aby rośliny spełniły swoją rolę trzeba stworzyć filtr korzeniowo-glebowy ,takim filtrem może być strumień wysypany żwirem i obsadzony tymi roślinami
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-06, 09:00   

moze rozwaz jednak budowe oka z folii (Do oczek a nie zwyklej). latwiej bedzie Ci naprawic ewentualne bledy jezeli chodzi o brak poziomow. generalnie takie oczka latwiej sie naprawia. siatkobeton wymaga troche praktyki.

bez znaczenia na jaka metode sie zdecydujesz pamietaj o polkach na rosliny. polecam duza 1 polke. raz, ze bedziesz mogla posadzic na niej duzo roslin a dwa, ze zamskujesz wtedy latwo brzegi kamieniami, zwirem - czym bedziesz chciala. brzegow nie kop pod katem 90 stopni tylko je poloz - im mocniej tym lepiej. jak wchodzisz do jeziora to masz delikatny spadek a nie urwisko po szyje :)

z pozytywow - fajna kaskada. szkoda, ze trzeba ja mocno poprawic lub nawet rozebrac. nie mam tutaj wielkich doswiadzczen (wszystko przede mna w tym roku) ale moze warto pod kaskade wylozyc folie, zeby woda nie uciekala. w najgorszym wypadku splynie wtedy pod kamieniami do oczka. poczytaj forum o budowie kaskad
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-04-06, 12:12   

aza szczerze Tobie odradzam budowy oczka z siatkobetonu z tego względu że jak twierdzisz będziesz go robić sama i jak twierdzisz nie masz w tym temacie doświadczenia i tylko dla tego.Wierzę że się nie boisz ciężkiej pracy ale już kiedyś wspominałem tu na forum do oczka z siatkobetonu trzeba dojrzeć (chodzi o doświadczenie oczkowe :) ) , więc może na razie spróbuj z folią , ale jeśli już postanowiłaś to tu masz jak to wygląda http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=1027
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-04-06, 12:21   

popieram słowa Darka :) sam postawiłem dom ,ale do tego tematu oczkowego naprawdę trzeba mieć zapał i chęci , a ja nawet po takiej budowie nie biorę się za beton (odrazę mam :P ) wolę eksperymenty z folią i polecam ją ,zawsze można coś przerobić jak nie tak jest
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-04-06, 12:21   

piszac o "duzej 1 polce" mialem na mysli duza pierwsza polke. kolejne polki tez sa zalecane :)

generalnie to strasznie szkoda tego oczka, bo widac, ze wlozylas kupe czasu i wysilku a efekt wizualny jest bardzo dobry. dobry prognostyk to to, ze jak juz uporasz sie z problemami technicznymi to efekt koncowy bedzie super. kobiety maja oko do calosci a Twoje oko jest tego przykladem
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
aza 
Początkujący


Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd: poznań
Wysłany: 2008-04-06, 12:36   

No tak,muszę Wam sie przyznać,ze odkad znalazłam to forum -siedze tu poprostu cały czas-czytam ,ogladam i jestem zachwycona.Samuraj mysle ,ze jestes bardzo dobrym przykladem ile mozna sie nauczyc i zmienić.Ogladałam po kolei Twoje oczko i zmiany i jestem pod ogromnym wrażeniem.Ja planowałam prace na maj,ale juz mnie kusi by za cos sie wziaśc.Zrobie na pewno te półki szersze,myśle juz nad poszerzeniem by powstała mała strefa bagienna,a w kaskadzie malutki zalewik pełniący funkcje poidełka dla ptaków jak i również(chyba dobrze myślę)filtra wody.Najgorzej bedzie z ta prawa pionową ściana-kurcze troszke mało miejsca by tam poszerzać-no ale coś wymyślę.Bardzo ważna sprawa-co zrobić z rybkami na czas remontu??Troszkę to potrwa ,poniewaz wszystko bedę robila sama?Czy w starej cynkowej wannie przetrwają?
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny