wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Wodne Magdusia.O i Bountys
Autor Wiadomość
Magdusia.O 
Nowy



Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-07-12, 22:24   Oczko Wodne Magdusia.O i Bountys



Oczko Wodne po kilku zmianach. Dodalismy roslinek, ktore znalezlismy w pobliskich stawach. Do wody wrzucilismy szyszki Olchy. Przywedrowala do nas takze zielona Żabcia.
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2009-07-12, 22:50   

Całkiem ładne. :good: . Naj bardziej podoba mi się mostek. Czy masz tam też jakieś ryby ?
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-07-15, 08:42   

Troszke ta pałka na środku oczka do mnie nie przemawia przesadz ja bliżej brzegu a lilie na środek i bedzie lepiej
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
Bountys 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 50
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-07-19, 21:57   

Nasze oczko jest zalozone w tym roku z poczatku wiosny (folia)caly czas staramy sie je poprawiac i dodawac nowe roslinki dzis zakupilismy dwie odmiany traw na brzegi oczka oraz piekna lilie wodna ktora mozna zobaczc na zalaczonych zdjeciach. Z RYbek w naszym oczku znajduja sie 4 karasie oraz 7 nowych karpi koi i tyle raczej wystarczy chyba ze same postanowia sie rozmnozyc i cos sie schowa w roslinkach.
Zaczelismy rowniez prace nad filtrem glebinowo korzennym ale to moze w najblizszych dniach zacznie sie rozwijac i wtedy dodam fotki jak to wszystko wyszlo pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez iwosek 2009-08-16, 12:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bountys 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 50
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-07-19, 22:25   

 
 
Bountys 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 50
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-07-25, 13:17   

 
 
Bountys 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 50
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-07-29, 22:10   

Wpraowadzamy kolejne zmiany mam zamiar obok oczka zrobic mniejsze lecz o glebokosci do 1m aby mogly w nim zimowac rybki i lilia wodna czekam na folie ma byc na wtorek lub srode wiec jak skoncze napewno zrobie jakies foteczki pozdrawiam.



W dniu dzisiejszym a wiec 29.07 wytarly sie karasie ikry troszke bedzie powyciagalem do osobnego zbiorniczka ale mam pytanko bo obok obecnego okcza dzis zrobilem drugie 1m glebokie i do niego wlalem okolo 30% wody z starego oczka i reszta swiezej wody czy moge do niego wprowadzic ikre czy lepiej zaczekac az beda male rybki i dopiero wtedy chodzi mi oto czy maja szanse sie zaaklimatyzowac czy raczej nie?
Ostatnio zmieniony przez iwosek 2009-08-16, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-07-30, 00:26   

Jeśli temperatura jest taka sama powinno być ok.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bountys 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 50
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-08-14, 00:13   

Nastapilo sporo zmian w moim oczku a nawet powstalo drugie oczko za tym obecnym bedzie widoczne na foto chcialbym dodac ze woda z tego tylnego oczka bedzie sie przelewala do pierwszego poprzez pompke ktora zasila kaskade akurat na fotkach nie jest zalczona ale chodzi po kilka h na dobe a bedzie non stop jest w tym oczku puki co kilka palek i grazel ale dojdzie palek na max ile sie da i moczarka bedzie to raczej oczko gdzie ryby beda zimowaly i bedzie sporo roslin filtrujacych ma glbokosci 95cm wiec mam na dzieje ze z napowietrzaczem rybki w zime w nim przezyja i dam do niego na zime lilie wodna ktora jest w 1 oczku co o tym myslicie?.

Do pierwszego oczka mam zamiar na brzegi dodac jeszcze roslinek i dodac wywlucznik lub moczarke ale to na dniach bo ostatnio kilka dni nas nie bylo wiec prace przy oczku stanely w miejscu ale to szybko sie zadrobi dzieki forum i wielu godzinom spedzonym przy przegladaniu fotek i czytaniu rad mysle ze juz sporo poprawilem i caly czas mysle jak to wszystko jeszcze upiekszyc i pomyslow jeszcze sporo wiec wiele sie zmieni w roslinach i szczegolnie przy drugim oczku na skarpie. Sugesie mile widziane jakies podpowiedzi itd pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2009-08-14, 00:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-08-14, 00:18   

Piękne oczko, mam nadzieje że kiedyś moje będzie podobne ;)
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-08-14, 00:21   

Cały efekt psuje do białe wiaderko :???:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Bountys 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 50
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-08-14, 00:40   

Alibaba ladniejsze zrobisz bo Twoje ktore cieszy :)
Jarek wiem wlasnie tylko nie spodziewalem sie ze utrzymam tak czysta wode i myslalem ze pokryje je jakas czesc glonow ale mam zamiar je zmienic je na zilone lub czarne jak bede lilie rozdzielal na jesien lub wiosne bo jeszcze nie wiem kiedy najlepiej to zrobic.

[ Dodano: 2009-08-16, 21:43 ]
dodalem kilka nowych palek kossancow i rogatek sztywny aby zaslonic doniczki ktore byly widoczne na polkach a reszta palek polozona prosto do wody i na nich kamienie.

[ Dodano: 2009-08-16, 21:49 ]
na nowych fotkach mam nadzieje ze widac prace kaskady czekam az zakwitnie lilia bo ma sie otwierac na dniach i moze ozdobi oczko pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-08-16, 22:59 ]


[ Dodano: 2009-08-19, 21:43 ]
Mam pytanie odnosnie pałek ponieważ okolo 60% z nich jest polozeone na samej folii bez doniczek ziemi itd folia ma grubosc 1,1mm i tutaj pytanko, czy palka jest w stanie przebic taka folie? czy raczej jest to malo prowdopodone jezeli komus przebily prosze pisac, najchetniej bym je tak zostawil ale jezeli maja ja przebic to by troszke szkoda roboty bylo.

Za odpowiedzi z gory dziekuje.
 
 
Magdusia.O 
Nowy



Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-08-19, 22:01   kilkanowych nowych fotek.





 
 
Bountys 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 50
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-08-22, 21:29   Nowe fotki z lampami







_________________
zapraszam do ogladniecia naszego oczka pozdrawiam. http://forum.oczkowodne.n...p?p=79257#79257
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny