wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-06-19, 17:11
Chemia na glony
Autor Wiadomość
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-06-04, 11:11   

Muszę dopisać,ze ja nigdy nie używałem chemi do oczka wodnego i chyba nie użyję a na równowagę biologiczną należy czekać cierpliwie wiele miesiecy a nawet lat.Chemia to jagbyś
lizał loda przez szybę(niby go widać a nieczuć smaku) :wink:
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-06-04, 12:03   

Cytat:
Ciekawia mnie te tabletki algo stop. Czy rzeczywiscie sa tak skuteczne, czy rownowaga zrobila swoje a tabletki troche pomogly..?


Ja również z wielkim zainteresowaniem śledzę posty związane z tymi tabletkami.

Grzegorz napisał/a:
Muszę dopisać,ze ja nigdy nie używałem chemi do oczka wodnego i chyba nie użyję a na równowagę biologiczną należy czekać cierpliwie wiele miesiecy a nawet lat.Chemia to jagbyś
lizał loda przez szybę(niby go widać a nieczuć smaku) :wink:




No widzisz sam piszesz ,,chyba nie użyję'' a ja jak doprowadzę do równowagi wszelkimi dostępnymi metodami napiszę zdecydownie że nie użyję chemii.
A swoją drogą chemia to przyjaciel a nie wróg, a ztymi lodami to radzę ostrożniej bo różne bywają lodziarki :wink:[/quote]
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-04, 15:09   

Hubert ma małe oczko (około 1000 litrów) i jest to oczko młode więc trudno uzyskać równowegę. Do tego jest brak filracji i pompy - chodzi tylko napowietrzacz. Widocznośc była około 2 cm więc kupił te tabletki, ale jak je dodawał to woda juz sie troche wyklarowała i była widocznośc około 10cm. Teraz woda jest czysta. Faktem jest ,że u Huberta w oczku roślin jest całe mnóstwo więc może one zadziałały. Zobaczymy jak będzie dalej.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-10, 22:30   

Minął kolejny tydzień i woda bardziej się nie poprawiła - nie widać dna -jest nieźle ale to nie kryształ.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-06-11, 08:32   

Wczoraj poczęstowałem glony nitkowe tym preparatem ,,FADEN ALGEN-enzymatyczny niszczyciel glonów nitk.'' ciekaw jestem efektu.
Dzisiaj nasadzę masę roślin (wczoraj byłem na poszukiwaniach) aż dziw ile gatunków tego rośnie, że też ja wcześniej tego nie widziałem, a żegluję po jeziorach nie od wczoraj.
Ale ... jak nie miałem oczka to rośliny wodne traktowałem w dwóch kategoriach ładna roślinka i szuwary.

[ Dodano: 2006-06-11, 15:49 ]
Jestem pozytywnie zaskoczony ,,FADEN ALGEN'' po ok. 18 godz. widoczność w oczku poprawiła się a była ok. 10-15 cm.
Dna jeszcze nie widać ale przejżystość jest na ok 70-80 cmm, widzę wszystkie półki, dosadziłem roślin i czekam na obalenie teorii o tym że po chemii glony zaatakują ze wzmożoną siłą.
Teraz w oczku działają :tort; słoma jęczmienna; lampa uv i FADEN ALGEN'' i wszystko na jednej szali abo ja je zniszczę albo ... zacznę ,,polować na krety'' i przyzwyczajać się do mętnawej wody.

[ Dodano: 2006-06-12, 20:08 ]
Fantazja, tak wspaniałą przejrzystość wody to pewnie miałem 2 lata temu przez 2 dni po zalaniu oczka pierwszy raz, teraz tylko ta teoria o .... no nic poczekamy zobaczymy.
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-06-13, 11:28   

Hmm a skad masz pewnosc ze to zadzialal ten srodek skoro uzywasz lapmy uv. Sama lampa wystarczy by woda byla jak "szklanka" ale wiadomo lampa ma niestety plusy i minusy. Ja tez probowalem torfu, chemii, nic nie dzialalo, dopiero dzieki lampie zobaczylem jak wyglada moje oczko pod woda.
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-06-13, 19:22   

KoRcZuS napisał/a:
Hmm a skad masz pewnosc ze to zadzialal ten srodek skoro uzywasz lapmy uv. Sama lampa wystarczy by woda byla jak "szklanka" ale wiadomo lampa ma niestety plusy i minusy. Ja tez probowalem torfu, chemii, nic nie dzialalo, dopiero dzieki lampie zobaczylem jak wyglada moje oczko pod woda.


Na 100% wiem że to ,,FADEN ALGEN'' bo efekt jest natychmiastowy a wręcz pioronujący po zastosowaniu tego preparatu po 24 godz. widać dno tj. 120-130cm tak, dokładnie taka jest przejżystość wody.
Mnie martwi tylko ta teoria że po chemii nastąpi podwójny atak glonów ale pożyjemy zobaczymy.
 
 
Joanna 
Początkujący


Dołączyła: 30 Mar 2006
Posty: 49
Skąd: Chełm
Wysłany: 2006-06-13, 23:07   

Chyba zależy to od tego, co ta chemia zrobiła z tymi glonami :P
Bardzo możliwe, że po opadnięciu na dno staną się pożywką następnych kolonii.
Ale jest nadzieja, ten preparat podobno ma glony "rozbijać na czynniki pierwsze" :o , może takie, które nie pasują następnym pokoleniom glonów.
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-06-14, 07:42   

Joanna napisał/a:
Chyba zależy to od tego, co ta chemia zrobiła z tymi glonami :P
Bardzo możliwe, że po opadnięciu na dno staną się pożywką następnych kolonii.
Ale jest nadzieja, ten preparat podobno ma glony "rozbijać na czynniki pierwsze" :o , może takie, które nie pasują następnym pokoleniom glonów.


Firma obiecuje działanie skuteczne i ja jej wirze bo to Firma a nie jakaś popierdułka markę łatwo stracić zwłaszcza w czasach internetu, a piszą tak :
,,Przedmiotem aukcji jest 1 opakowanie 500 ml na 10 000 litrów wody w oczku preparatu FADEN ALGEN renomowanej niemieckiej firmy Oase NAPRAWDĘ niszczącego glony nitkowe w oczku. Faden nie zawiera miedzi, jest produktem biologicznym działającym na zasadzie rozpuszczania enzymatycznego komórek glonów. Po podaniu środka następuje uszkodzenie glonów w ciągu 24 godzin, następnie miliard komórek bakteri rozkłada matrwe glony do postaci mineralnego osadu.
Faden nie tylko doraźnie niszczy glony, ale również ustala warunki w basenie na długi czas. Oczywiście w przypadkach nieszczelnych oczek, gdzie woda jest cały czas dolewana preparat działa do piewszego dolania. Firma Oase, której jesteśmy dystrybutorem, znana jest z produktów najwyższej jakości, z najdłuższą 5-letnią gwarancją na produkty techniczne. ''
Pożyjemy zobaczymy najwyżej stracę 99 zł(przesyłka i katalog gratis) ale bez względu na efekt końcowy warto było póki co te dwa dni dały mi tyle radości że jeśli nawet .... nie, nie zawsze znawcy tematu mają racje i całe szczęście zdrowa adrenalinka jest potrzebna do ubarwienia życia.

[ Dodano: 2006-06-16, 21:47 ]
Trala la :peace: woda w oczku nadal czysta.

[ Dodano: 2006-06-25, 12:31 ]
To bedzie test dzisiaj rano dolałem wody do oczka, karasie po godzinie rozpoczęły tarło a ja czekam na efekt dolewki kryształ pozostanie czy zalęgną się .. nawet nie wymienię nazwy tego zielonego świństwa (będą czy nie ?)
 
 
gigant 
Początkujący


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 11
Skąd: chełm
Wysłany: 2006-08-17, 22:58   

jestem ciekaw co było dalej ?
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-08-17, 23:59   

Dalej tylko potwierdzę że to uczciwa firma jest tak jak piszą, ja jestem baaardzo zadowolony. Woda czysta.
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-08-18, 11:06   

Roman napisał/a:
preparatu FADEN ALGEN renomowanej niemieckiej firmy Oase

A u mnie bez tego preparatu nie ma tego zielonego długiego świństwa.Woda ma kolor słabej herbaty.Oczko wygląda jak prawdziwa sadzawka :) :) :)
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2006-08-18, 20:59   

jeśli chodzi o walkę z glonami mam do was pytanie --w opolu są wyrobiska z których wydobywano materiał do wyrobu wapna (nie znam nazwy-białe kredowe kamienie-łupki) woda w tych zbiornikach jest naprawdę czysta ,przejżysta na około 3m. zastanawiałem się czy jak bym wyłożył dno oczka tymi kamieniami to ograniczył bym rozrost glonów czy ktoś z was już czegoś takiego próbował?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-08-18, 22:09   

samuraj, Sprawdź najpierw parametry wody w tym wyrobisku, a przede wszystkim pH. Być może woda ta nie będzie się nadawac dla ryb.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
gigant 
Początkujący


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 11
Skąd: chełm
Wysłany: 2006-08-18, 23:20   

Roman napisał/a:
Dalej tylko potwierdzę że to uczciwa firma jest tak jak piszą, ja jestem baaardzo zadowolony. Woda czysta.
nawet po dolaniu świeżej wody ?
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny