wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przebudowa oczka wodnego
Autor Wiadomość
anonymousalmos 
Nowy


Dołączył: 16 Kwi 2019
Posty: 1
Skąd: Biała Podlaska
  Wysłany: 2019-04-24, 20:45   Przebudowa oczka wodnego

Witam, zabrałem się za wymianę folii w swoim oczku ale stwierdziłem, że przydałaby się jakaś przebudowa. Problemem w moim dołku był brak półek dla słabo rosnącej roślinności, a co za tym idzie ciągły kłopot z glonami. Problem polega również na tym, że ciężko teraz wyprofilować brzegi i porobić wcześniej wspomniane półki, ponieważ ziemia w tym miejscu jest bardzo sypka. :???: Ewentualna rozbudowa jeśli taką zaproponujecie też będzie lekkim kłopotem, gdyż zbiornik jest praktycznie z każdej strony obsadzony jakąś roślinnością. Dlatego wolałbym pozostać przy tych rozmiarach.

Informacje odnośnie bajorka:
- ok. 5 tyś litrów
- wymiary w najbardziej wysuniętych brzegach ok. 4,5 m na 3,5 m
- głębokości jakie były: płytka 50 do 60 cm, głęboka 80 cm
- roślinność: płytka strona grążele, tataraki i parę innych których nie znam nazw; głęboka tylko pałka wodna
- pompa 3500l/h
- filtracja dwie beczki, 120l i 260l (pierwsza sama mechaniczna jakaś mata zielona którą dostałem, w drugiej keramzyt ok. 110l, peszle, i na koniec znowy gąbki i mata kokosowa) zasilane od dołu
- ryby: 2 liny, ok. 15 karasi-japońców

Mój dotychczasowy pomysł odnośnie półek



Najpłytsza 30 cm udało mi się jakoś ją wyprofilować dając duży skos na nasypie i zagęściłem ją dodatkowo, głębsza 50 cm. Po stronie, która była głęboka jedną półkę właśnie na pałkę zostawiłem na 70 cm a resztę pogłębiłem do 1,1 m. Po ostatnich wiatrach wszystko wygląda jakby miało się obsypać w jeden dół. :-(
Roślinność będzie sadzona w doniczkach o wysokości 15-20 cm max. Większe rośliny w zwykłych skrzynkach na owoce, warzywa.

Dziękuję za dotrwanie do końca i czekam na wasze pomysły odnośnie wyprofilowania dołka pod roślinność i jakichkolwiek zmian kształtu. :good:
 
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2019-04-28, 09:22   

Witam,

Jeśli już zabrałeś się za przebudowę to jednak warto powiększyć i pogłębić oczko. Patrząc na zdjęcie, z przodu masz dużo miejsca na rozbudowę. A do wykopania tylko irysy, co nie jest wielkim problemem. Postaraj się zrobić możliwie szerokie półki na głębokości od 0 do 30 cm bo w takiej strefie rośnie wiele ciekawych i zdobiących oczko roślin. Ja u siebie przeznaczyłem za mało miejsca a późniejsze przeróbki to porażka.
Napisałeś, że w płytkiej strefie masz grążele a te spokojnie rosną i na 2 metrach.

Powodzenia i wrzucaj fotki z przebudowy.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny