wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy

Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Roberta.
Autor Wiadomość
Roberto 
Nowy

Wysłany: 2018-11-16, 17:11   Oczko Roberta.

Witam wszystkich oczko maniaków. :)
Planuje w przyszłym roku na jesień budowę oczka, dlatego pozwoliłem założyć sobie temat, gdzie będę prosił Was o rady.
Na razie planuje oczko o wymiarach około 6.5m na 4.5m głębokość 1.2m i mały strumyk ok. 3m do niego.
Pierwsze pytanie, czy są jakieś przeciwwskazania, by oczko było 3.5m od ulicy osiedlowej, bocznej, o małym natężeniu ruchu?
Jeśli tak to jakie?

Szlauchem zaznaczyłem kształt i umiejscowienie oczka.

luzio 
Entuzjasta

Wysłany: 2018-11-16, 17:55   

Patrząc na te zdjęcia powiedziałbym że jego wymiary to raczej 2x4m czyli trochę mało. Jeśli jednak będzie mieć faktycznie podane wymiary to ok. Tylko większą głębię zrobić. Niekoniecznie na środku, może być bardziej z przodu lub z tyłu. Zależnie od położenia słońca. Głębię dać od południowej strony.
Ogólnie oczko lubi słoneczko.
Ulica nie powinna zbytnio przeszkadzać.

Roberto 
Nowy

Wysłany: 2018-11-17, 20:52   

Wymiary takie są jak napisałem. Zrobiłbym lub może zrobię jeszcze większe oczko, ale cena EPDM mnie troche przeraża, ponad 2 tys. na samą folie trza dać, a PCV nie chce.
Miejsce głebi nie wiedziałem, że ma jakieś znaczenie widziałem, że wszyscy na środku mają.

taniw 
Oczkomaniak

Wysłany: 2018-11-18, 08:58   

Oczko zrób największe jakie możesz. Później prawie każdy żałuje metrów których nie dodał.
Położenie głebi nie ma większego znaczenia chodzi raczej o jej rozmiar. Więc rób ją gdzie ci się to podoba /niekoniecznie na środku/.

Bolekso 
Bywalec

Wysłany: 2018-11-18, 19:00   
Post wygaśnie: 02.16, 19:00

Rozmiar oczka przyzwoity, cena folii na oko musi przekroczyć 4000 zł.Warto jednak wydać jak chcesz mieć oczko na lata bez kosztownych remontów.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Bolek

luzio 
Entuzjasta

Wysłany: 2018-11-19, 10:17   

Jakby co to EPDM można troszkę naciągnąć i zaoszczędzić :P Jak już wspominałem. Podczas układania folii nie robimy tego zbyt dokładnie, rzucamy luzem tak by wisiała jakieś pół metra nad dnem. Potem nalewamy wody a ona się sama ładnie naciąga i układa. Podczas tej operacji można brzegi czymś docisnąć. Poza oszczędnością zaletą jest ładne wypełnienie niecki ze zmniejszoną ilością fałd. Wydaje mi się że nie ma co się bać takiego małego naciągnięcia. Ja tak mam zrobioną głębie, oczko już trochę ma i jest ok. Skoro już kupuje się coś tak kosztownego to trzeba wykorzystać. Ja w każdym dzięki temu mam oczko o jakiś metr szersze i dłuższe niż by wynikało z rozmiaru folii :) Po naciągnięciu okazało się że folii jeszcze trochę jest i powiększyłem nieckę by wykorzystać to co zostało.

ruslan007 
Bywalec

Wysłany: 2018-11-19, 10:50   

Zerknij może coś podpatrzysz
https://get.google.com/albumarchive/112813073977067706047/album/AF1QipMROCdWdFOU9W1d6lO1WQn00sJL20TKlxyFJonD?source=pwa&authKey=CIGrjdDb-dKDywE

Advertisement
..:: Sponsor ::..

Odpowiedz do tematu