wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karasie, karpie koi, rozmnarzanie
Autor Wiadomość
Arczieku 
Początkujący


Dołączył: 09 Lip 2017
Posty: 45
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-07-09, 17:52   Karasie, karpie koi, rozmnarzanie

Witam,
Jestem tu nowy, oczkiem zajmuje się od jakiegoś czasu ok 6 msc,
Mam ok 80 ryb w nim, wielkość ok 8tys litrów głębokość 1,60 m.
Mam karasie, karpie koi, oraz jakieś czerwone karpiowate, i 4 jesiotry, 4 małże.
Pytanie moje jest takie czy te ryby składają ikrę i kiedy ??
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-09, 18:16   

Karasie ciągle składają ikrę, wystarczy, że woda się troszeczkę ociepli. Na jesiotry nie masz co liczyć, na pewno tego w oczku nie zrobią. Karpie koi czasami się trą ale potrzebne im są specyficzne warunki. Woda między innymi w ściśle określonym czasie musi mieć właśwą temperaturę. Jak te twoje małże to są szczeżuje możesz oczekiwać niedługo na bardzo nieciekawy widok. Ryby będą oblepione przez młode osobniki tzw glochidy.

ps. A właściwie to na 8m3 i tak już masz za dużo ryb.
 
 
Arczieku 
Początkujący


Dołączył: 09 Lip 2017
Posty: 45
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-07-09, 18:38   

Tak faktycznie ryb jest sporo, zaraz odłowię i tak dla znajomych, ale pytam dlatego że nie zauważyłem do tej pory nic co przypominałoby ikrę.

Druga sprawa żaby też już powinny swoją aktywność uwidocznić, rok temu były już kijanki.

Małża wygląda na Szczeżuja pospolitą, tak larwy przyczepiają się do ryb ale raczej nie zabiją ich, a po 2 tyg odpadają - myślę że nie dojdzie do ich rozmnażania tak i tak - wykazują mizerną aktywność.





 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-09, 19:14   

Fajne rybki i czysta woda. Ikrę karasi właściwie bardzo trudno zauważyć. Jak jest źle ukryta to ryby ją natychmiast wyjadają. Zostają tylko te jajeczka które są dobrze schowane między roślinami czy kamykami. Pod koniec sierpnia szukaj malutkich karasi gdzieś w ustronnych zakamarkach.
Właściwie jakiej aktywności oczekujesz od szczeżui? Gdy ma dobre warunki to latami siedzi prawie w tym samym miejscu. Jedynym objawem jej życia jest to, że dotknięta powinna szybko zamknąć muszlę.
Jesiotr extra, ja zdjęcie swojego dałem przed chwilą w im poświęconym dziale. Bydlak ma rok i już jakieś 30 cm długości.
 
 
Arczieku 
Początkujący


Dołączył: 09 Lip 2017
Posty: 45
Skąd: Kutno
Wysłany: 2017-07-09, 19:29   

Co do małż nie widzę żeby otwierały muszlę...na początku wyciągały "nogę" teraz nie widać, aczkolwiek czasem widzę jak wyrzucają nie zystości z siebie.

Poczekam spokojnie zobaczę co się z tego "urodzi"
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny