wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ŻÓŁW CZERWONOLICY
Autor Wiadomość
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2006-10-20, 23:20   

Jesli chodzi o ta zarowke to ona jest na jakies 10 cm od wyspy i nie daje az tak duzo ciepla... A mniejszych zarowekj nie bylo. tzn byla 125 watowa ale myslalem ze ta bedzie "lepsza" ;]
Z gory dzieki za wszystko
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-21, 20:57   

razbora napisał/a:
schodzi mu z pancerza "skora".


To nie jest normalne. Ja bym udał sie do lek weterynarii znajacego się na leczeniu gadów. Ponadto nieodzowna jest bogata w witaminy i składniki mineralne dieta oraz promienie UVB (lub słoneczne).
 
 
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2006-10-21, 21:39   

Juz "skora" przestala mu schodzic.... A taj stronie podanej Pawla, wlasciciel napisal ze jego zolw ociera sie o kamienia... Niestety lapmpy chyba nie bede posiadal bo tata nie chce juz wiecej inwestowac w to akwaterarium... W koncu to ma byc tylko dom na zime. Narazie nie widac zeby schodzila mu skora.
I am jeszcze jedno pytanko. Czy pokarm Tropical BIOREPT cieszy sie powodzeniem ? Na etykietce napisane jest ze posiada wit. A i D3. I jesli juz to co jaki czas mu je podawac ?

Przepraszam za chaos wypowiedzi ...
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-10-21, 22:20   

Hubert napisał/a:
To nie jest normalne. Ja bym udał sie do lek weterynarii znajacego się na leczeniu gadów. Ponadto nieodzowna jest bogata w witaminy i składniki mineralne dieta oraz promienie UVB (lub słoneczne).


Heh, to jest normalne drogi Hubercie. Zapraszam na stronę FAQ o żółwiach rekomendowaną przez serwis terrarium.com.pl :
http://www.czerwonolicy.waw.pl/faq.htm

A oto cytat dotyczący problemu przepisany z tegoż FAQ:

26. Mój żółw gubi fragmenty skóry i skorupy, jak to zatrzymać?
Dopóki będzie rósł dopóty będzie liniał i gubił łuski ze skorupy. Za to jak dorośnie też będzie liniał i gubił łuski ze skorupy, tylko, że rzadziej. Taka jego uroda.
 
 
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2006-10-21, 22:26   

Wiec mam mu je sciagac ? czy on sobie bedzie je sam "zdejmowal" ??
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-10-21, 23:05   

Samo mu będzie zchodzić.
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-22, 08:13   

Maikler napisał/a:
to jest normalne drogi Hubercie.


Otóż nie do końca, Maikler. Oczywiście gady okresowo linieją zrzucając zarówno skórę, jak i rogowe tarczki ze skorupy. Jako, że pracuję w weterynarii zawsze od razu podejrzewam najgorsze. Często zdarza sie bowiem, że gdy zwierzę jest osłabione (np. złą dietą, zimowaniem itp.) proces ten (fizjologicznie naturalny) trwa bardzo długo lub wręcz nieprzerwanie. Dodatkowo stare części skóry i jej wytworów nie odchodzą stopniowo, jak prawidłowo powinny, lecz częstokroć odłażą całymi płatami lub też na ich miejsce wyrastają nowe, ale bardzo powoli lub niekompletne. Podobne patologie obserwowałem u pierzących się kanarków i papużek falistych. Zdarza się to niestety dość często i aby przerwać spiralę nieprawidłowego linienia należy najpierw zapewnić zwierzęciu własciwa dietę (kluczową role odgrywa wit. A) i promienie UVB lub słoneczne.
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-10-22, 11:36   

Czy ja wiem... na chorobach żółwi się nie znam i nigdy nie miałem ich u u swoich żółwi. W takim razie razbora powinieneś pójść do weterynarza i upewnić się, że wszystko jest ok.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-21, 23:12   Żółw czerwonoolicy zimą w oczku. Uwaga! Drastyczne fotki!

Mam na osiedlu poza moim oczkiem jeszcze dwa którymi opiekuje się spółdzielnia mieszkaniowa. Dokładniej oczkami opiekują się gospodzrze posesji przy których są te oczka. W jednym z oczek od kilku lat poza rybami hodowane były 4 żółwie czerwonolice. Do tej pory właściciel (gospodarz budynku) wyłapywał żółwie na zimę do pomieszczenie administarcyjnego gdzie ma duże akwaterrarium.
Robiąc dzisiaj fotki tego oczka zauważyłem między roślinami martwego żółwia. Na moje pytanie gospodarz odpowiedział mi, że w ub. roku jesienią podczas wyłapywania, nie mógł doszukac się jednego z żółwi. Najprawdopodobniej w czasie kiedy je wyłapywał (połowa września), ten żółw musiał wyjść z oczka i gdzieś się schował. Później prawdopodobnie wrócił do niego. Gopspodarz był przekonany, że ktoś go ukradł i nie szukał go już później.

Uwaga! Fotki mogą być dla niektórych drastyczne!



Wydaje mi się że ta sytuacja, przekona niedowiarków, że nie zimujemy żółwi czerwonolicych w oczkach. Mimo tego że tegoroczna zima jest wyjątkowo ciepła, żółw nie przetrzymał chłodów, a wiem że wszystkie te żółwie był zdrowe i do połowy września były aktywne w oczku.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-01-21, 23:17   

szkoda go i szkoda że właściciel nie pomyślał że on na spacer sie wybrał mógł zaglądnąć do oka jeszcze pużniej
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-01-21, 23:29   

Smutny widok :? Choć znany mi, ale w przypadku ryb szczególnie po zimie :cry:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-01-22, 02:27   

Dla czytających ten wątek polecam też zajrzeć tu http://forum.oczkowodne.n...p?p=15984#15984
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Patryk 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-01-22, 20:27   

Oglądałem u mnie takiewidoki są częste w oczku :( Jak np żaba zedechnie bo inna ją zdominuje w walce o pokarm :cry: :cry: :cry:
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2007-01-22, 21:44   

Tak, to powinno dać niektórym do myślenia. Tak na marginesie. Prowadzisz hotel dla żółwi w swoim oczku heh?
 
 
Patryk 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-01-22, 21:56   

Ja w swoim oczku nie prowadze hotelu tylko mam żaby o takie ;-) :evil: :???: :? :lol: :x :P :D :) :( :?: :cry:
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny