wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak walczyc z glonami kiedy...
Autor Wiadomość
GeGo 
Nowy


Dołączył: 08 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: Marburg
Wysłany: 2012-08-09, 10:39   Jak walczyc z glonami kiedy...

Witam,
Ostatnio zakupiłem ogródek i z tego powodu że w domu mam akwaria to od razu pierwsze co to chciałem oczko.
Akwaria mam od kilku lat i nie mam z nimi problemów a oczko pierwszy raz gdyż sytuacja dopiero mi na to pozwoliła.

Żona niestety nie chciała jak akwariów w domu tak i oczka zgodziła się na niewielkie oczko więc mogłem jedynie pozwolić sobie na takie wymiary:
Długość - 3m
Szerokość -2m
głębokość - 1m

Teraz wiem że raczej na następne lato będę chciał powiększyć głębokość :)

Oczko wyłożone jest folią. Niestety na ogródku nie mam stałego prądu i nie mam jak miec 24/24 jakis filtr.
Nie znam jacy ludzie mają tam ogródki więc narazie czekam na przesyłkę zwykłej pompki na solar żeby zobaczyć czy ukradną gdyż ogródek mam 25km od domu.
Jeżeli nie ukradną to zamówię większą z wbudowanym akku żeby po zachodzie słońca jeszcze działała.

I jak znacie wszystkie fakty to mam pytanie:
wodę mam naprawdę zieloną i nie wiem jak w takim przypadku z nią walczyć już wlałem preparat na glony ale jakoś nie działa. Chcę zakupić jeszcze preparat na wyklarowanie zielonej wody.
Na foli jest taki zielony osad i puki co jakieś robaczki się na nim robią.

Jak z tym walczyć??
Proszę o pomoc.
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2012-08-09, 10:44   Re: Jak walczyc z glonami kiedy...

GeGo napisał/a:
I jak znacie wszystkie fakty to mam pytanie:

Nie znamy w sumie faktów, nie napisałeś nic o obsadzie rybno-roślinnej. czy oczko jest non stop na słońcu czy w cieniu, no i przede wszystkim ...zdjęcia, to dużo daje jednak. Podstawowym warunkiem czystej wody jest równowaga, miedzy ilością ryb a ilością roślin w oczku, poza tym . . . Technika i różne inne drobnostki. Czekamy na rozwiniecie tematu oraz na fotki.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
GeGo 
Nowy


Dołączył: 08 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: Marburg
Wysłany: 2012-08-09, 14:03   

fakt zapomniałem dodać te dane :)
a więc, staw stoi cały dzień w słońcu ( nie miałem jak go zbudować by nie stał cały dzień w słońcu bo na całym ogródku jest słońce od rana do wieczora musiałem nawet trawę specjalną zakupić.

znając zasady w akwa woda powinna najpierw dojrzec więc pomyślałem by woda miała niezbędne minerały otd żeby wpuści do stawu rybki więć puki co ich tam nie ma.

puki co roślinności też tam nie ma. Zastanawiałem się nad pływającymi liliami by rybki poźniej miały cień.

fotki:




wiem że nie fajnie to wygląda jak oczko jest zaraz przy ścieżce ale tak nie będzie gdyż będzie robiona nowa ścieżka i ona będzie około 0,5m od oczka.
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2012-08-09, 16:58   

GeGo napisał/a:

a więc, staw stoi cały dzień w słońcu(....) puki co roślinności też tam nie ma. Zastanawiałem się nad pływającymi liliami (...)
.

To się dłużej nie zastanawiaj, tylko ładuj do wody każdą roślinkę, jaka jest w stanie rywalizować z glonami o pokarm. Każda chwila jest cenna.
Nawiasem mówiąc, ciężko będzie Ci zamaskować folię, przy tak nieprawidłowo zrobionym jej zawinięciu. A masz tyle fajnych kamieni do zamaskowania styku wody z brzegiem!
Weź, to popraw, dopóki nic nie rośnie w tym... basenie.
Na moje oko to godzina roboty :evil: .
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
GeGo 
Nowy


Dołączył: 08 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: Marburg
Wysłany: 2012-08-09, 19:04   

A powiesz mi niby jak? I jakie to są rośliny zwalczające glony?
Co jeszczę mogę zrobić? Puki co jak pisałem to czekam na byle jaką pompkę na solar by zobaczyć czy mi ją "zwinął" później będzie już jakaś porządniejsza i wydajniejsza ;)
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-09, 19:26   

Faktycznie kiepsko ta folia wygląda, brakuje wody i musisz poprawić brzegi jak drako mówi. Rośliny też się przydadzą , pytasz jakie ... są odpowiedzi na forum. Wkładaj jakie masz pod ręką. Ryby bym sobie na obecną chwilę darował , wpuścił bym je dopiero jak rośliny zajmą określoną powierzchnię. To jest działka ROD?
 
 
GeGo 
Nowy


Dołączył: 08 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: Marburg
Wysłany: 2012-08-09, 19:48   

Powiem tak trudno było jakoś zrobić tak by folię ukryć bo działka ma duży kąt pochylenia trzeba było z jednej strony podsypać ziemi by folię wyłożyć i jakoś tak wyglądało. Może zróbmy tak że tu nie temat o oczku tylko o glonach będę na działce zrobię jakieś inne fotki dokładne i założe temat o oczku w odpowiednim dziale.

ps. Co to ROD?
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-09, 20:20   

O glonach jest na forum wszystko, a po za tym wszystko już zostało na ich temat powiedziane w Twoim temacie.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny