wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój filtr-- moja porażka
Autor Wiadomość
Sadownik 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: nowy sacz
Wysłany: 2011-04-19, 18:43   Mój filtr-- moja porażka

witam
zrobiłem 2 filtry z koszów 240 L
do tego pompa 9500 l/h
układ wkładów na obrazku

keramzytu jest ok 80 litrów
peszla 150 metrów pocięte na 2-3 cm kawałki


problem polega na tym ze już na wlocie do pierwszego filtra woda w znaczącym stopniu przelewa się przez przelew... Dlaczego??
gdy już napełnił się 1 filtr woda nie przelewa się w wystarczającym stopniu do drugiego filtra tak ze z pierwszego się wylewa...
problem myślę ze leży w tym ze przejście jest zrobione z rury 32m ale złączki na przejściach nie wiem czy mają z 20 mm...
co z tym zrobić??
i na koniec woda z drugiego filtra na kaskadę leci w żółwim tempie... Dlaczego??
 
 
H@zik 
Uczestnik


Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 53
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-04-19, 22:27   

Wam podobnie zbudowany filtr, ale nie robiłem żadnych przelewów i nie rozumiem po co Ci one? W pierwszej beczce to ciśnienie wody podnosi ją do góry.
Co do przejścia do drugiej beczki to gdzieś to już było na tym forum - jeśli wejście do beczki ma 1" to wyjście co najmniej 1.5"
U siebie mam pomiędzy beczkami: 3/4" - 5/4" - 2" (wejście - przejście - wyjście) i pompa wykorzystuje swoją wydajność.
_________________
Pozdrawiam
Przemek
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2011-04-19, 22:35   

Sadownik, jak napisał kolega przede mną - niewłaściwe masz rury. Ja mam na wejściu też 32 mm, ale już wszędzie dalej 50mm PVC.
Druga rzecz to maty kokosowe - niestety nic nie warte i ja bym je usunął z drugiej beczki.
Może się mylę, ale zawór zwrotny w takim przyłączu nic nie da, a tylko hamuje wodę. Kolejna sprawa - drugą beczkę lepiej dać nieco niżej. Beczki (to moje osobiste zdanie) lepiej zasilać dając przyłącze na dole - wtedy swobodnie manipulujesz cokolwiek wewnątrz kosza - wtedy też istotny będzie zawór zwrotny i spełni swoją funkcję. Ostatnia sprawa - co robi za wstępne złoże i czy pod rusztem są szczotki ?
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2011-04-19, 23:52   

u siebie też mam 32 na wejściu i 40 wyjściu i jest ok.Mam również przelew,ale się nie przelewa :P ,jak do tej pory.Tylko u siebie mam 1 filtr.Wykonany jest podobnie jak twój wstępny.Myśle że masz dość wydajną pompę i dlatego tak się dzieje.U siebie mam ledwo 2500l/h i dlatego mi ten przekrój rur wystarcza.
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2011-04-20, 08:01   

pompa jest OK, ja mam 10.000L/h
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2011-04-20, 18:34   

A u mnie pompa 8500 l/h była za mocna, i musiałem zrobić dziurkę w wężu zasilającym filtr. Jest to wąż 3/4'' ogrodowy do podlewania (przy wejściu do kubła rozszerza się do ok. - 20mm - czarna rura do nawodnień). Woda wypływająca przez tę dziurkę robi spore zamieszanie w oczku. :)
Wylot z filtra jest o numer większy tzn. - 30 mm (czarna rura do nawodnień).
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2011-04-20, 21:47   

Sadownik napisał/a:
przejście jest zrobione z rury 32m ale złączki na przejściach nie wiem czy mają z 20 mm...
Przejście musisz zrobić rurą minimum 40mm choć przy pompie 10000l/h powinna być już 50. Co najważniejsze złączki muszą być takie żeby w środku nie było przewężenia czyli z gwintem minimum 3/2" dla 40mm a 2" dla 50mm W pierwszym zbiorniku przelew jest zbędny. Możesz ewentualnie zrobić dwa przejścia i dwa wyloty 32mm, ale nie mogą mieć zwężenia na złączkach
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Sadownik 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: nowy sacz
Wysłany: 2011-04-21, 19:00   

problem juz rozwiązany... zrobiłem 1 filtr, pomimo tego ze znalazłem złączki 2" to nie było by tego jak skręcić... no ale jest dobrze jak jest zobaczymy czy się spisze :P
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny