wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY Mój staw zarasta rzesa wodna
Autor Wiadomość
Urszulanka 
Nowy


Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: podlasie
  Wysłany: 2010-07-18, 07:51   POMOCY Mój staw zarasta rzesa wodna


Od 12 lat mój staw cieszył mnie swoim pięknym urokiem.Mam w nim rybki(karasie,troszkę płotki ,karpia i amura) Bardzo lubię wczesnym rankiem posiedzieć z kawką i połowić je,niestety w tym roku urok mego stawu znikł,pojawiła się rzęsa wodna która w szalonym tempie pokrywa jego lustro.Łzy cisną się do oka,jestem bezradna,co mam zrobić ,aby przywrócić piekno mego stawu .POMOCY
Próbowałam wybierać ją podbierakiem,ale niestety następnego dnia było tego coraz więcej.Mój staw jest bardzo duży i ma nieregularny kształt,słyszałam że można wybierać ją siatką,ale w tym wypadku będzie to trudne.
Nigdy czegoś takiego nie miałam,co robić .proszę pomóżcie mi.Urszula
_________________
Urszula
 
 
kloszard 
Początkujący



Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2010-07-18, 09:46   

Ja bym na twoim miejscu ile tylko mozesz wybrał mechanicznie a nastepnie zarybił wieksza iloscia amura. Nie wiem ile sztuk amura juz masz (widocznie za mało). Pisałas ze to duzy staw to moze zainwestowac w kaczki :)
_________________
oczko wodne 18 m3
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2010-07-18, 10:02   

Przede wszystkim dużo amura i tołpygi. Z czasem zacznie znikać. To zależy od tego ile sztuk wpuścisz.

Owszem można też mechanicznie lecz nie jest to tak skuteczne jak ryby.

kloszard napisał/a:
Pisałas ze to duzy staw to moze zainwestowac w kaczki :)


To też jest dobry pomysł.
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2010-07-18, 10:06   

W temacie http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0 Nasz szanowny pan Paweł napisał cos takiego. "Zacznijmy od tego ze jeżeli oczko jest bogate w substancje odżywcze (azotyny lub azotany powyżej dopuszczalnych norm) to żęsa będzie potężnym prtoblemem. Natomiast w oczkach które osiągnęły równowagę biologiczną nie utrzyma się dłużej niż kilka dni, jeśli jej ryby nie zjedzą to sama padnie.
U mnie nie chciała rosnąc. Przywlokłem z roślinami znad starorzeczy Bugu.
Raczej nie polecam do oczek, jest diablo ekspansywna i w ciągu kilku tygodni potrafi zarosnąc małe oczko. Jest bardzo trudna wtedy do usunięcia........." Poczytaj troche w tym temacie, moze znajdziesz sposob.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
ppp 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 166
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-07-18, 19:37   

Arion napisał/a:
"Zacznijmy od tego ze jeżeli oczko jest bogate w substancje odżywcze (azotyny lub azotany powyżej dopuszczalnych norm) to żęsa będzie potężnym prtoblemem. Natomiast w oczkach które osiągnęły równowagę biologiczną nie utrzyma się dłużej niż kilka dni, jeśli jej ryby nie zjedzą to sama padnie.

Tylko, że oczko to nie staw. W stawie od jego powstania następuje naturalna sukcesja, stare gatunki zanikają a pojawiają się nowe. Stale dopływają substancje biogenne. Wpuszczenie kaczek i amurów spowoduje jeszcze zwiększenie żyzność i zamulenia.
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-07-18, 19:44   

Środki chemiczne z monolinuronem w składzie załatwiają rzęsę na amen :-D
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2010-07-18, 23:49   

Z amurem to raczej bym się nie śpieszył , może i załatwi temat rzęsy ale napewno także będzie jadł i inne rośliny-- szukał bym innych sposobów
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Urszulanka 
Nowy


Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: podlasie
Wysłany: 2010-07-19, 05:44   Mieszkam na wschodzie więc moja też chyba pochodzi z Buga

Arion napisał/a:
W temacie http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0 Nasz szanowny pan Paweł napisał cos takiego. "Zacznijmy od tego ze jeżeli oczko jest bogate w substancje odżywcze (azotyny lub azotany powyżej dopuszczalnych norm) to żęsa będzie potężnym prtoblemem. Natomiast w oczkach które osiągnęły równowagę biologiczną nie utrzyma się dłużej niż kilka dni, jeśli jej ryby nie zjedzą to sama padnie.
U mnie nie chciała rosnąc. Przywlokłem z roślinami znad starorzeczy Bugu.
Raczej nie polecam do oczek, jest diablo ekspansywna i w ciągu kilku tygodni potrafi zarosnąc małe oczko. Jest bardzo trudna wtedy do usunięcia........." Poczytaj troche w tym temacie, moze znajdziesz sposob.


[ Dodano: 2010-07-19, 05:48 ]
Elendil napisał/a:
Środki chemiczne z monolinuronem w składzie załatwiają rzęsę na amen :-D


[ Dodano: 2010-07-19, 06:08 ]
Całą niedzielę poświęciłam na wybieranie rzęst.Zrobiłam sobie siatkę 2,5mX100cm i chodząc od brzegu do brzegu wybierałam ją.Nie powiem nawet jej ubyło,ale dziś już jest zimniej i nie wiem czy pogoda pozwoli na dalsze wybieranie.Obawiam się, że jeżeli nie ,to jutro ponownie będę miała stan początkowy.
Jeden z kolegów wspomina o zastosowaniu środka chemicznego monolinuranem,a co takiego jest???Gdzie można dostać taki środek i czy jest on bezpieczny dla ryb.
Jeżeli chodzi o ilość amura w moim stawie,to według moich wyliczę powinno być ich 3 szt.
Zauważyłam jednak że w tym roku go nie słychać tak dobrze jak w ubiegłym.Podjadał pałki wodne,trzcina się ruszała że ho,ho.
Mam pytanie,czy szczupak może zjeść ,dużego karpia lub dużego amura.
Właśnie w tym roku pod lodem padło mi troszkę ryby,był tam właśnie duuuży szczupak,aż sama nie wiem jak on mógł tam się taki wyhodować.Może zjadł mi amura!!
_________________
Urszula
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-07-19, 07:43   

Monolinuron jest zawarty m. in. w takich preparatach

Algofin produkowany przez Tetrę - do nabycia m. in. tu http://sklep.oczkowodne.n...in-3000-ml.html

Oase Faden Algen produkowany przez OASE - sklepu musisz poszukać sama. Ja mam na zbyciu jedną butelkę na 10000l wody. Pod tym linkiem masz ulotkę http://img534.imageshack..../img2868.th.jpg

Pzdr.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2010-07-19, 21:05   

Urszulanka napisał/a:
Mam pytanie,czy szczupak może zjeść ,dużego karpia lub dużego amura


Raczej nie chyba ,że miał z 1m 40cm ;) . Szczupaki nie polują na duże ryby (nie mówię o wszystkich przypadkach). Jeżeli były mniejsze okazy to polował na nie :P . Hmm... ale dlaczego szczupak w twoim kochanym stawie ?

Urszulanka napisał/a:
eżeli chodzi o ilość amura w moim stawie,to według moich wyliczę powinno być ich 3 szt


To stanowczo za mało. Ale z drugiej strony jeżeli chcę sie mieć jakie kolwiek rośliny to lepiej mniej niż więcej.

Urszulanka napisał/a:
Właśnie w tym roku pod lodem padło mi troszkę ryby,był tam właśnie duuuży szczupak,aż sama nie wiem jak on mógł tam się taki wyhodować.Może zjadł mi amura!!


Zależy od wielkości amura i szczupaka :P
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
Stasiek 
Początkujący


Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 35
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-07-19, 21:22   Rzęsa

Tylko nie chemia.U mnie rzęsę jak się rozrosła zjadły karasie,wzdręgi i linki.
Jak dokupiłem kilkanaście sztuk.Na twój staw sobie pomnóż.
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2010-07-19, 21:28   

Stasiek napisał/a:
Tylko nie chemia.U mnie rzęsę jak się rozrosła zjadły karasie,wzdręgi i linki.


Gdy rzęsa się rozrośnie radykalne środki już nie pomagają. Wtedy wchodzą drastyczne, chemia :P .


P.S

Wiecie ,że rzęsę sprzedają na alegro. A jakie opisy ho ho ;)
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
Urszulanka 
Nowy


Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: podlasie
Wysłany: 2010-07-20, 05:35   

Dlaczego szczupak w moim kochany stawie??????
Mój przyjaciel doszedł do cichego wniosku że powinien tam być,dokonuje selekcji ryby.Ja stwierdzam jedno,w moim stawie dokonał jej wspaniale.
Wczesnym rankiem siadałam z kawką nad stawem i łowiłam po 40 karasi.W tym roku jak złapię 2-6 szt. oooo to juz dobrze.
Piszecie że na alledrogo sprzedają rzęsę,zaraz tam wchodzę ,jeszcze biznes na tym może zrobię.

szczupak.jpg
Takiego szczupaka wyhodowałam w swoim stawie
Plik ściągnięto 20925 raz(y) 2,17 KB

_________________
Urszula
 
 
kosaosama 
Nowy


Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: konstancin
Wysłany: 2011-01-22, 18:30   

witam wzystkich ,czytałem co tu piszecie
ja mam odmienny problem ,mianowicie mam amury które wyjadają wszystko co bym nie zasadził, ostatnio przywiozłem właśnie rzęsy tak gdzieś około 250 l.
powiem szczerze ,myślałem że ilość taka pozwoli na to by się rozmnożyła
ale niestety zjadły ją w jakieś 6 dni ,
najdziwniejsze że amurów wpuściłem niezbyt dużo jakieś 30 szt. 10kg w sumie
stawu mam jakeś 800m2
powtarzam nie wpuszczajcie chemii
popełniłem ten błąd i zapłaciłem odtleniając wodę ,przez co padło mi wiele ryb min. jesiotry
kup amury ale nie małe takie jak dłoń ,myślę że 10szt załatwi sprawę.
_________________
stawowicz po fakcie
 
 
neron87 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 333
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2011-02-24, 00:36   

Tak jak w innym temacie. Ja u siebie mam 7 małych amurków. Też mi rosła rzęsa a teraz jak widać nie ma po niej śladu. Oczywiście po zimie znowu się pojawi ale tylko pod koniec lata i to na chwile bo amurki wszystko wykoszą :)

http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4711
_________________
Działeczka nad stawem - bezcenne... :)
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny