wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zimowanie w malutkim oczku
Autor Wiadomość
juls 
Początkujący


Dołączyła: 30 Gru 2006
Posty: 12
Skąd: Ząbki
  Wysłany: 2006-12-30, 21:39   zimowanie w malutkim oczku

Witam.
Planuję założenie oczka wodnego.Nie mam jednak zbyt dużo miejsca...IRozważałam kupienie gotowej formy dna...Czy to dobry pomysł??? Ile min. l. musi być, żeby rybki przeżyły w oczku zimę?Czy tzw. ,,welonki" mogą zimowac w oczku???
_________________
Lubię psy i świnki morskie.Najsłodsze są świnki morskie rasy CH Teddy... :-)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-12-30, 22:01   

Witam młodą ( o ile dobrze przeczytałem) uczestniczkę forum :soczek: mamy tu już młodzięńców ale płeći pięknej w twoim wieku to chyba nie było :roll: Najlepiej jakby forma miało minimum 1 metr, ale żeby spać spokojnie powinna mieć 1,3m -1,5m. W oczku mogą zimować kolorowe karasie i te z pojedynczymi i podwójnymi ogonami ale te welonki z "kuli" mogą zimy nie przetrzymać :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-12-30, 23:36   

Takie formy nie są najlepszym pomysłem. Po kilku latach są z nimi problemy, przeciekają, nie wyglądają dobrze a są dosyć drogie. Nie lepiej zrobić małe oczko ale z folii? Oprócz tego jeżeli chcesz zimowac ryby to tak jak powiedział przedmówca przynajmniej 1 metr głębokości a o takie formy ciężko.
 
 
juls 
Początkujący


Dołączyła: 30 Gru 2006
Posty: 12
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2006-12-31, 15:46   

JAREK G napisał/a:
z pojedynczymi i podwójnymi ogonami

Przepraszam, co to znaczy? :oops:
Dziękuję za informacje.A więc lepiej oczko z folii?Dobrze, że zostałam ostrzeżona...
_________________
Lubię psy i świnki morskie.Najsłodsze są świnki morskie rasy CH Teddy... :-)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-12-31, 17:05   

W innym temacie AurorA dał Ci juls, link do rybek w oczku wodnym a tu masz temat z forum o karasiach http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=870 szczególnie zwróć uwagę na link w poście Zika ( naprawdę warto) tam jest o odmianach karasia :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
zulwik
Początkujący


Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 37
Wysłany: 2007-03-05, 16:14   zima

Witam no jasne że możliwe ;)
ja na przykład mam oczko o wymiarach 80cm x 120cm I mam trzy piękne karasie i wtym roku wpuszcze dwie małe ich potomstwo, i welonka :D i żyją elegancko bez żadnych napowietrzaczy ;)
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-03-05, 19:24   

zulwik napisał/a:
Witam no jasne że możliwe ;)
ja na przykład mam oczko o wymiarach 80cm x 120cm I mam trzy piękne karasie i wtym roku wpuszcze dwie małe ich potomstwo, i welonka :D i żyją elegancko bez żadnych napowietrzaczy

Bo w Tym roku prawie nie było zimy, ale jak zima była by jak ubiegłoroczna to bym im dał małe szanse na przetrwanie lepiej nie ryzykować bo nie wyczujesz jaka będzie zima. :)
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Jabolikus 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 90
Skąd: Żory
Wysłany: 2007-03-06, 12:55   

Ja mam oczko z formy juz ponad 8 lat, i nie ma z nim zadnych problemow, dodam ze ma ono tylko ok 70 cm glebokosci. Ryby zimuja bez problemu ale mam zawsze napowietrzacz.
Zalezy jeszcze gdzie oczko jest polozone, czy na otwartej przestrzeni , czy osloniete, ja mam osloniete domami i sila mrozu jest troche mniejsza :soczek:
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-03-07, 14:29   

Fakt faktem ta zima była naprawdę łagodna. Ale co z takim oczkiem kiedy będzie taka jak poprzednia. do -30*C normalnie, nie wspominając ile było na Mazurach. Wtedy takie oczko może posiadać dużą warstwę lodu. Im lodu więcej tym wody mniej, a to oznacza mniej tlenu dla ryb, które w wyniku jego braku poprostu padną. I to tylko o to chodzi.
Zatem głębsze oczko gwarantuje więcej wody i to takiej w której ryby zimują.
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
zulwik
Początkujący


Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 37
Wysłany: 2007-03-07, 14:40   s

Fakt łagodna,ale był okres gdzie temperatura była ok.- 10 przez dłuższy czas i lód na moim oczku wodnym miał około 20 cm :/ i czasem widziałem rybki jak pod lodem pływały
 
 
castleman 
Oczkomaniak



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 1329
Skąd: Tychy p.Moszna 2014
Wysłany: 2007-03-14, 18:37   

Ja preferuję siatkobetonik
Dużo pracy, ale się opłaca
ja robiłem moje godnie z poradami Aurory
polecam http://oczkowodne.net/oczko.php
i życze dużo cierpliwości i wytrwałości w budowie, jak się zdecydujesz na to rozwiązanie oczywiście :)
tu http://forum.oczkowodne.n...p?t=638&start=0 możesz luknąć jak to było i jest u mnie
_________________
...........\\\ ///
.........( @ @ )
--oOOo-(_)-oOOo----->
A multis animalibus decore vincimur
pozdrawiam Castleman
 
 
lusiek 
Nowy



Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2007-08-15, 14:15   

witam moje oczko ma rozmiary 3,60x3,50 płycizny 15cm do najgłębszego na środku miejsca to około 55-60cm żyją rybki, zielone żabki, ale czy ? mam szansę to wszystko utrzymać przez zimę czy? zastosowanie napowietrzenia da mi to szansę w 100% czy? jeszcze stosować inna metodę dla pewności , szkoda mi tego wszystkiego zmarnować poradzcie drodzy użytkownicy wspaniałych oczek.
_________________
przyroda uspokaja każdego ,kto ją polubił
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-08-15, 14:47   

Myślę ,że jak będzie dobry napowietrzacz to możesz spróbować :)
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-08-15, 15:16   

Mam miniatrowe oczko ok. 2 na 1 m.,głebokość 1 m.Na zimę to oczko przykrywam/grube szklo i styropian.Od lat to się sprawdza.W czasie zimy 2005/2006 podczas cięzkich mrozów/-20 i więcej stopni nocą powierzchnia wody w ogóle nie zamarzła/sprawdzałem/.Chodzila mała pompka/PFN 650 aquael/Zamiast niej mógłby być napowietrzacz.Ryby i zaby znakomicie zimują.Oczywiście to rozwiązanie nadaje się dla małych oczek.Jak przykryć duże?
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-08-21, 21:52   Re: zimowanie w malutkim oczku

juls napisał/a:
Witam.
Planuję założenie oczka wodnego.Nie mam jednak zbyt dużo miejsca...IRozważałam kupienie gotowej formy dna...Czy to dobry pomysł??? Ile min. l. musi być, żeby rybki przeżyły w oczku zimę?Czy tzw. ,,welonki" mogą zimowac w oczku???
Znam przypadek przezimowania w głębokim oczku typowego welona akwariowego o krótkim ciele i podwójnym ogonie.Obecnie często są sprzedawane welony importowane z Azji/tzw.ryukiny o bardzo wysokim ciele i intensywnej barwie.Choć pochodzą z hodowli stawowej.tojednak wyrosły w zupełnie innych warunkach klimatycznych.Takie ryby lepiej zabrać z oczka już wczesną jesienią.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny