wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bass słoneczny
Autor Wiadomość
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-02-28, 20:41   Bass słoneczny

Nie wiem ale pewnie wiekszosc z bardziej doswiadczonych o tym wie ze jezeli w oczku jest zbyt duza ilosc (nadmiar) narybku i jezeli komus (tak bylo w moim przypadku) rybki tarly sie 2-3 razy w ciagu sezonu to na usuniecie humanitarne narybku proponuje rybki zwane (chyba dobrze je nazwe) Basy, w wodzie wygladaja jak szaraki ale w promieniach slonca naprawde pieknie wygladaja, cos jakby kolory teczy. Co do tych rybek to pod Warszawa obok Janek (dokladniej Pecice) jest sklep ogrodniczy, maja tam od kamieni po rosliny ogrodowe ,wodne i ryby, osobiscie udalo mi sie poznac "szefa" tego dobytku z ktorym przeprowadzilem bardzo dluga rozmowe i co najlepsze z checia dzielil sie ze mna swoja wiedza , i miedzy innymi pokazal mi wlasnie ta rybke. Jezeli znajde jej zdjecie w sieci to z checi apokaze, a moze ktos z was mial juz z tymi rybami wieksze doswiadczenie :) . Znajac moj dobytek to w tym roku znowu bedzie sie dzialo w oczku i bede musial troche ryb wlasnie w ten sposob usunac.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-28, 20:52   

Poszukaj fote, chętnie zobaczymy
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-02-28, 23:08   

Michał napisał/a:
na usuniecie humanitarne narybku proponuje rybki zwane (chyba dobrze je nazwe) Basy, w wodzie wygladaja jak szaraki ale w promieniach slonca naprawde pieknie wygladaja, cos jakby kolory teczy. Co do tych rybek to pod Warszawa obok Janek (dokladniej Pecice) jest sklep ogrodniczy


Czasem można spotkać basa słonecznego w sklepach akwarystycznych. Ostatnio je widziałem w ANNA ZOO w Jankach. Jak dobrze pamiętam są one spokrewnione z okoniem, ale nieco brzydsze.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-02-28, 23:13   

Michał napisał/a:
Znajac moj dobytek to w tym roku znowu bedzie sie dzialo w oczku i bede musial troche ryb wlasnie w ten sposob usunac.


Podejrzewam że u mnie nie wszystkie ryby przeżyją zimę - jak będę miał braki to zgłoszę się do Ciebie po te nadliczbowe sztuki. :)
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-01, 00:26   Re: Gdy nadmiar w oczku = BAS

Michał napisał/a:
to na usuniecie humanitarne narybku proponuje rybki zwane (chyba dobrze je nazwe) Basy, w wodzie wygladaja jak szaraki ale w promieniach slonca naprawde pieknie wygladaja, cos jakby kolory teczy.


Przecież to nie nasza rodzima rybka. :shock:
Do hodowli akwariowej to jeszcze jak cię mogę, ale do oczka? :oops:
Jeszcze jeden wynalazek z "hameryki"? :oops:
Proponował bym, nasze ślicznie wybarwione okonki. Masz może, znajomka wędkarza który łapie atualnie pod lodem. Jeśli tak to pogadaj z nim, a napewno przyniesie Ci 3 - 4 szt żywego, lekko zaciętego okonia :)

Tu dla porównania masz naszego okonia, czyż nie ładniejszy od tych wynalazków i nasz Polski:


A tu te amerykańskie wynalazki.

White bass


Smallmouth bass


Orangeback bass
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-01, 09:04   

hehe no juz dobrze dobrze, to jest po prostu propozycja z mojej strony :) , bo mialem troszke za duzo rybek i "cos" takiego polecil mi ten czlowiek. Aurora trafiles, chodzilo o basa zlocistego :) . A co do narybku to jak ktos do mnie przychodzil to robil on wieksza furore niz duze ryby bo; bo ladnie wygladaly rybki w mini lawicy plywajacej w oczku.
Co do okonia to nie chce dzikich ryb w oczku bo juz raz mi szwagier wpuscil lina i plocie gdy mnie nie bylo i bakcylawraz z nimi, a najgorsze bylo to ze lin to juz byl patelniany i poszedl na patelnie :oops: a plocie niestety w takim srodowisku wiem ze nie przezyja (za maly zbiornik) i minelo kilka dni i plotek nie bylo.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-01, 13:45   

A ja za to okonie bardzo lubie, nawet myślałem żeby zrobić dla nich bardzo duże oczko, ale wole karasie. :wink:
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-03-01, 14:50   

Michał napisał/a:
Co do okonia to nie chce dzikich ryb w oczku bo juz raz mi szwagier wpuscil lina i plocie gdy mnie nie bylo i bakcylawraz z nimi, a najgorsze bylo to ze lin to juz byl patelniany i poszedl na patelnie


To i tak miałeś szczęście, jak mnie nie było wracający z ryb znajomy mojego ojca wpuścił mi do oczka (myśląc że mnie to uraduje) półmetrowego szczupaka i kilkadziesiąt płoci. Dobrze że była późna jesień i ryby wkrótce padły. Ale wodę zepsuły strasznie. :x
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-01, 15:30   

AurorA napisał/a:
To i tak miałeś szczęście, jak mnie nie było wracający z ryb znajomy mojego ojca wpuścił mi do oczka (myśląc że mnie to uraduje) półmetrowego szczupaka i kilkadziesiąt płoci. Dobrze że była późna jesień i ryby wkrótce padły. Ale wodę zepsuły strasznie. :x

Mnie za to znajomy nagaduje na klenia i też mi chce chyba zrobić taki kawał, a nie chce klenia :!: :x
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
BOLEK 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2006-03-01, 17:32   

Witam

Cytat:
Mnie za to znajomy nagaduje na klenia i też mi chce chyba zrobić taki kawał, a nie chce klenia

I masz rację, że nie chcesz, bo kleń to ryba typowo rzeczna, ma większe zapotrzebowania tlenowe i myślę, że nie bardzo nadaje się do oczka, a poza tym to drapieżnik i mógłby narobić Ci szkód w pogłowiu ryb.

Michał - jak masz za dużo ryb, to chętnie się do Ciebie zgłoszę po nadmiar :D
_________________
Pozdrawiam BOLEK
------------------------
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-01, 20:07   

Bolek zobaczymy co bedzie po zimie, jak cos zostanie to z checia oddam a jak nie to luzik poczekamy tak mysle do maja i oddam ci duza ilosc plywajacego narybku a wiem ze moge miec juz narybek tak w kwietniu, mam szklarnie do tego ogrzewana i przy odpowiedniej temperaturze w szklarni i okolo 25 stopni wody w beczce lub duzym akwa beda bardzo szybko male rybki

.
Dobry sposob :wink: ??
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-01, 20:26   

Z akwarium nie wiem, ale przeczytaj na stronie Leszka, chciał zrobić podobnie i... to nie był dobry pomysł :( .
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-01, 22:54   

Michał napisał/a:
mam szklarnie do tego ogrzewana i przy odpowiedniej temperaturze w szklarni i okolo 25 stopni wody w beczce lub duzym akwa beda bardzo szybko male rybki
Dobry sposob :wink: ??


Myślę, ze akwarium to dobry pomysł, lecz trzeba poczekać do tarła i narybek taki kilku dniowy, nie larwy, przenieść do pojemnika, napowietracz, filtr, trochę roślin i jedzenie dla narybku. W takich warunkach powinny przeżyć, zastanawiam sie jedynie nad temperaturą, czy te 25° to nie za wysoka, w momencie przenoszenia. Myślę że powinna być wtedy taka jak w oczku i woda z oczaka w akwarium.
A masz z nimi co zrobić jak urosną?
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-02, 09:34   

Paweł napisał/a:


Myślę, ze akwarium to dobry pomysł, lecz trzeba poczekać do tarła i narybek taki kilku dniowy, nie larwy, przenieść do pojemnika, napowietracz, filtr, trochę roślin i jedzenie dla narybku. W takich warunkach powinny przeżyć, zastanawiam sie jedynie nad temperaturą, czy te 25° to nie za wysoka, w momencie przenoszenia. Myślę że powinna być wtedy taka jak w oczku i woda z oczaka w akwarium.
A masz z nimi co zrobić jak urosną?


Ja rybki na ta zime zabralem do szklarni ze wzgledu na mroz , niby w najglebszym miejscu mam 100 cm ale... mam juz dosc duze karpie koi i jakos tak balem sie ryzykowac, wiem ktora to samica z moich karasi, niezlej juz wielkosci "byk" i wpuszcze ja do awka takiego 130 litrow z kilkoma karasiami i dam do nich jednego koi tego mniejszego zeby bylo ciekawiej (zrobilem tak w zeszlym roku), po 2 tygodniach mialem 5 litrowy plastikowy pojemnik pelny mini narybku, wiadomo czesc odpadla po drodze , potem wpuscilem juz w miare duze rybki do oczka i patrze ktoregos dnia a tu w oczku na plytszej wodzie znowu masa mini narybku, a wiec moje rybki dzialaja, jezeli uda mi sie to zrobic w tym roku a bede chcial to napewno podziele sie rybami z forumowiczami bo czesc mam mozliwosc wymienic na jedzenie w sklepie akwa a reszta nie bedzie mi potrzebna bo co za duzo to nie zdrowo :) .
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-03, 02:13   

To, w takim razie piszę się do kolejki :)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny