wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
oczko wodne do 30m2
Autor Wiadomość
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2006-12-23, 18:21   oczko wodne do 30m2

Witam. Jestem zainteresowany tematyką budowy oczka do 30m2 na posesji o sporej różnicy wysokości. Chodzi mi o piętrzenie do 1m wys. Czy to piętrzenie ma odniesienie do konkretnej posesji, czy do posesji sąsiadujących? Czy jako piętrzenie można przyjąć różnicę wysokości między przyszłym lustrem wody w oczku, a najniższym punktem danej działki? Inaczej, czy różnica poziomów w oczku i najniższym punktem działki powinna być mniejsza od 1m. Temat mnie interesuje z praktycznego punktu widzenia.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-23, 18:28   

Chyba z punktu widzenia prawnego? To poważna sprawa i zdałbym się raczej na interpretację nadzoru budowlanego i to miejscowego! Na chłopski rozum, to powinna być wysokość nad poziom gruntu, ja dla bezpieczeństwa przyjąłbym, że gruntu sąsiadów.
Ale uważam, że ze względu na konsekwencje prawne warto pytać u tych co egzekwują prawo.
Pozdrawiam, Bajbas
PS. MOżesz z tego wybrnąć w inny sposób. Wkop część oczka w skarpę. Będzie coś jak amfiteatr, druga strona daj spiętrzenie mniejsze niż 1 m i nikt Ci nie podskoczy.
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2006-12-23, 19:49   

Dzięki Bajbas. Myślalem, że do 30m2 nie będę pytal tych co egzekeują prawo. Oczko planowalem na poziomie gruntu, ale dzialka ma dl. 211m i są spore spadki na tej dlugości.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-23, 20:25   

Do 30 m2 wystarczy zgłosić, ale sprawy wyglądają inaczej jeśli jest właśnie duże spiętrzenie (są teksty na forum i w sieci). Jeśli odnosisz spiętrzenie do "końca" działki, to chyba jesteś w błędzie (nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje wątpliwości), ale nie jestem specem od prawa budowlanego. Ja po swoich doświadczeniach z sąsiadami jak i urzędnikami w zakresie różnego interpretowania prawa jestem ostrożny. Kto pyta nie błądzi :)
Pozdrawiam, Bajbas
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-12-23, 20:34   

http://forum.oczkowodne.net/portal.php?article=1
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2006-12-23, 20:46   

Oto cytat z tego linku[Przy lokalizacji "oczka wodnego" na bardzo stromym zboczu i wyniesieniu oczka lub jego części ponad teren macierzysty, ze względów formalnych, a także dla bezpieczeństwa rozwiązania, radziłbym raczej zasięgnąć opinii specjalisty, czy rzeczywiście nasze oczko wodne spełniać będzie kryterium "zwolnienia" z wykonywania projektu budowlanego (piętrzenie poniżej 1m) i czy nie stanowić będzie zagrożenia (awarią) dla terenów położonych "niżej".]
Planowane oczko nie będzie na stromym zboczu i nie będzie wzniesione ponad grunt rodzimy. Chcę zasięgnąc rady specjalisty ( kto nim jest) aby się zmieścić w tych przepisach o zwolnieniu od projektu budowlanego. Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie. Jest to dla mnie sprawa istotna.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-12-23, 21:05   

Zgłaszając oczko się spytaj.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
meps 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 44
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2006-12-23, 22:53   

Jeśli poziom wody w planowanym oczku, nie będzie wyższy niż 1 m od terenu w BEZPOŚREDNIM otoczeniu oczka, to jasne że nie ma przekroczonej wysokości piętrzenia. 200 metrów dalej działka może być 10 m niżej, ale to nie jest przecież żadne spiętrzenie wody.
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2006-12-23, 23:15   

Dzięki meps.
_________________
Pozdrawiam Krzych z Podlasia
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny