wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: AurorA
2009-08-15, 16:13
JAK WYKONAC FILTR DO OCZKA
Autor Wiadomość
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2007-10-27, 20:12   

ok, to w którym miejscu dokładnie jest koniec rury wlotowej wody z oczka ?
bo jak pod fizeliną to będzie zamieszanie w brudnej wodzie na spodzie a tym samym przedostawanie się w górę zanieczyszczeń lub zapychanie filzeliny
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-10-27, 20:59   

Masz rację trochę będzie z tą fizelina kicha :oops: przydałoby się może na dno trochę keramzytu , ja nie mam fizeliny także nie wiem jak ona się sprawuje generalnie jestem za tym żeby wkłady filtracyjne nie były zbyt gęste co powoduje zapychanie filtra , może faktycznie dać ją pod torf albo nawet nad :roll: , poczekaj jeszcze na opinie innych :P , a najlepiej zrób jeszcze jedną beczkę jako filtr wstępny i będziesz zadowolony :-D
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-28, 01:28   

ontario_ab napisał/a:
ok, to w którym miejscu dokładnie jest koniec rury wlotowej wody z oczka ?
bo jak pod fizeliną to będzie zamieszanie w brudnej wodzie na spodzie a tym samym przedostawanie się w górę zanieczyszczeń lub zapychanie filzeliny

To zrób to tak:



Rura na dole z otworami, np. fi 8 mm. Do niej przyczepione np. plastikowymi opaskami zaciskowymi, kostki napowietrzacza, a do rury na całej długości, rurka od pompki tak samo przymocowana do rury zasilającej jak kostki.

Przy takim rozwiązaniu jak to Twoje (w poście wyżej) i moich sugestiach zmian, konieczny jest filtr zgrubnego oczyszczania.

Zrób drugą beczkę, gdzie na dnie będzie odstojnik, nie obawiaj się, tam na dnie, mimo zaburzeń od wpływającej wody, będą osadzać się większe części zawiesiny. Mniejsze osadzą się na kamieniach i keramzycie, reszta te najdrobniejsze dostaną się do drugiej beczki gdzie osadzą się na dnie i na powierzchni złóż.



Torf w filtrze biologicznym, stosuj jedynie w przypadku pojawienia się glonów lub profilaktycznie, wczesna wiosną, po uprzednim sprawdzeniu pH. Stosuję dawkę 80 l torfu na 10 000 l wody. Nie wsypuj go luzem do filtra, tylko w worku np. sizalowym. Nie będzie wypłukiwany do oczka.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-28, 14:27   

Cytat:
jak zgrać do beczki filtr maxi 1 ? trochę mi go szkoda wyrzucać - ma 3 miesiące - jestem gotów na jego modernizacje...

Zastosuj go jako filtr zanurzeniowy - ja mam MAXI i tak pracuje, przed pompą. Nie tracisz na ciśnieniu za pompą.
Wadą rozwiązania z dolnym zasilaniem jest to, że pompa musi być na tyle mocna, aby pokonać opór wody w filtrze + wysokość pompowania = niezle ciśnienie... No i nie ma napowietrzania. No i takie rozw. sprawdza się w ogrodach przydomowych, nie na dzialkach, skąd taki uklad szybko potrafi zniknąć... :pa:
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2007-11-05, 19:03   

czy biobale/peszel można zmieszać z tym produktem ?

http://www.sklep.oczkowod...tra-bio-5l.html
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2009-04-04, 00:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-05, 21:18   

ontario_ab napisał/a:
czy biobale/peszel można zmieszać z tym produktem ?


Podejrzewam, ze to może być coś podobnego jak keramzyt, tylko nazywa się inaczej.
W filtrze w zupełności wystarczą same biobale lub peszel, ze wskazaniem na większą efektywność biobali, przy takiej samej ich ilości.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
tigerhellmaker 
Początkujący


Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Maków
Wysłany: 2007-12-28, 21:01   

Witam.

Co do biobali to one są projektowane do złóż zraszanych a wy chyba chcecie je mieć pełnozanużalne .

Ja ma m problem ze swoim filtrem z beczki . Otóż poszła pokrywa i woda ładnie z niej sika :(
Ktoś z okolic Krakowa może by ją kupił ? Beczka ma 30l i zrobiona 2 otwory + zamocowane końcówki szybkozłączy , opchnałbym za 65zł


Filtr miał być do akwarium , więc szczelność najważniejsza . Drugi problem to to że załatwiłem już dwie pompy , a koszt wirnika+ośka jest równy zakupowi dwóch mniejszych pomp po 20 zł.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-12-28, 21:28   

Jak nie jest to filtr ciśnieniowy to nie przeszkadza że pokrywa jest pęknięta :P , ale 65 zł za używaną 30l beczkę nawet z całą pokrywą do bardzo dużo :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-28, 22:57   

tigerhellmaker napisał/a:
Witam.
Co do biobali to one są projektowane do złóż zraszanych a wy chyba chcecie je mieć pełnozanużalne .


Biobale świetnie nadają się do filtrów w oczkach. Mają dużą powierzchnię czynną dla błony bakteryjnej, i ie ważne czy będą zraszane czy zanurzone, spełniają tę sama rolę.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
DAwid 
Hobbysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2008-03-04, 20:26   

Wiec zaczynam od beczki :P jak myślicie na moje oczko wystarczy beczka 30l ?? bo tylko taka mam jak narazie na stanie.... (jak nie to bede sie starał o cos innego)
jaka pompa wystarczy do mojego oczka <l\h> ?? (warstwy filtracyjne to juz dobiore sobie czytając jeszcze raz ten temat od początku :P ) czy moge juz kupic pompę czy lepiej poczekać do wiosny zeby dluzej gwarancje miec ?? :P
_________________
-----------------------------------------------
Pozdrawiam Dawid :)
><(((*> ><(((*> ><(((*>
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-04, 20:42   

30 litrów to nie dużo ale na początek może być :) później zawsze możesz dorobić druga beczkę a z tej zrobić filtr wstępnego oczyszczania :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
PrOmiL_FTp 
Początkujący


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 47
Skąd: jaworzno
Wysłany: 2008-03-29, 21:12   

Witam mam pytanie czy pompy o wydajnosci 3500 lub troszke mniejsze sa w stanie wpompowywac wode do beczki od dolu i wypychac ja od gory bo z tego co widze na projektach to tak to dziala....
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-29, 21:29   

Ja mam pompę 3600l/h i u mnie tak to właśnie działa :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-29, 21:52   

PrOmiL_FTp napisał/a:
Witam mam pytanie czy pompy o wydajnosci 3500 lub troszke mniejsze sa w stanie wpompowywac wode do beczki od dolu i wypychac ja od gory bo z tego co widze na projektach to tak to dziala....

Na większości projektów filtrów tzw.beczkowych,woda jest wlewana od góry,a nie od dołu.Po co utrudniac sobie życie?Przyjrzyj się jeszcze raz jak jest skonstruowany filtr beczkowy.
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-03-29, 22:36   

judym napisał/a:

Na większości projektów filtrów tzw.beczkowych,woda jest wlewana od góry,a nie od dołu.Po co utrudniac sobie życie?Przyjrzyj się jeszcze raz jak jest skonstruowany filtr beczkowy.
A ja tak naprawdę nie wiem czemu :?: też miałem przez kilka lat zasilany od góry i założona deszczownicę co niby miała napowietrzać wodę bo tak wyczytałem i wiecznie miałem problem z przelewającym sie filtrem :evil: aż się wnerwiłem i zrobiłem po swojemu i zasiliłem filtr od dołu :D cały syf osiada na dnie , co jakiś czas można spuścić zaworem na dole beczki :) przestał istnieć problem przelewania sie wody przez filtr i co dwa tygodnie czyszczenie filtra teraz wystarcza raz na sezon i nie zauważyłem żeby dodatkowo trzeba natleniać wodę w filtrze ( te wszystkie wiatraczki to są chyba po to żeby wyrwać więcej kasy ) a woda natlenia się płynąc po kaskadzie do oczka Jednego jestem pewien że w życiu nie zamieniłbym się na filtr zasilany od góry chyba że ciśnieniowy :hehe: w którym też zresztą nie ma żadnych napowietrzających deszczownic i wiatraczków :P
Ps. A wodę mam czystą , choć roślin nie za wiele :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny