wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: AurorA
2009-08-15, 15:13
JAK WYKONAC FILTR DO OCZKA
Autor Wiadomość
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-10-13, 19:04   

o jaką rurkę ci chodzi? na tamtej stronce to jest przelew chyba że ja cię nie zrozumiałem, a tak nawiasem mówiac to filtr zbudowałem z tamtej stronki :brawo: i działa mi bez zarzutów a co do syfu na dole to nia zdażyło mi sie zebym miał jakieś problemy w jeden sezon ,a jak dalej nie rozumiesz działania tego filtra to śmiało pytaj , ja też tempy byłem jak to działa, ale to trzeba na spokojnie pogłówkować :P
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-16, 07:34   już chyba wiem

znalazłem zdjęcie z twojego posta i chyba wiem jak to działa
chyba tak jak nie to mnie popraw:

woda wlewa się od góry przechodzi u Ciebie przez torf potem idzie przez kamienie i rurka zasysająca (to mnie zmyliło ze coś zasysa) zabiera wodę na zasadzie jej podnoszenia się prze wywiercone otwory ale czy woda brudna woda nie ma możliwości również wypłynąć na zasadzie cofania się

dzięki za info.
Artur
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-10-16, 19:32   

art1234 zbuduj to tak jak na tej stronce ja też na początku nie miałem pojęcia jak to działa ale zrobiłem to samo co tam napisane i do dziś działa bez zarzutów polecam wody brudnej nie cofa http://www.republika.pl/jachoo/filtr.html
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-10-17, 08:11   

nie pamietam czy na stronie tamtej jest zastosowany ruszt wodny, to znaczy ja zrobiłem to w ten sposób ze pociołem rurke taką do prądu (nie karbowaną) na kawałki ok 15 cm jako nóżki w nich powierciłem otwory tak żeby można było wcisnąć w nie pręty z drutu nierdzewki i zbudowałem coś w rodzaju rusztu stawiam to w beczce a dopiero na to idą wszystkie warstwy filtracyjne tak że mam około 15 cm wolnej przestrzeni nad dnem,w tym tygodniu planuje już przestać filtracje tak że bede czyścił filtr to porobie fotki wszystkiego i wstawię
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-10-17, 11:17   

art1234 napisał/a:
OK jadę kupić beczkę 200 l i zrobię


najtańsze na alledrogo
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-10-19, 20:12   

art1234mój ruszt wodny prosty i zarazem zrobiony z tego co miałem pod reką dziś właśnie zakończyłem filtrację i mogę śmiało powiedzieć że ruszt się przydał na dole filtra ,ponieważ było z 5 cm czarnego mułu

a tak wygląda to w środku bez warstw filtrujących

na to dopiero daje rurki od pradu karbowane pociente na około 2,5 cm ,puźniej mam kamienie +kermazyt,na to gąbki akwarystyczne do filtrów(wszystko w siatkach np. po cebuli lepiej wyjmować do czyszczenia) a na samej górze mata kokosowa tapicerska[/b]
art1234 pamietaj jeszcze zeby przelew był niżej dopływu wody
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-10-19, 22:19   

killer1558 napisał/a:
ponieważ było z 5 cm czarnego mułu

Proponuje do tego filtra założyć na samym dnie beczki zawór 3/4 ewentulnie 1 cal do bezproblemowego odsysania mułu.Miałem bardzo podobne rozwiązanie jakie Ty masz ale zrezygnowałem z powodu gąbek
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-10-19, 23:17   

Ja też mam taki filtr zrobiony z beczki. Beczke używaną kupiłem za 15 zł.U mnie to wygląda to tak na dole peszle pocięte razem z takimi specjalnymi kulkami do filtrów można kupić np.w castoramie to wszystko w 2 workach z siatki takiej jak na cebulę,następna warstwa wyglądała u mnie bardzo różnie, była z torfu ale chyba był za drobny i się przypychało, potem rok miałem jak napisał killer1558, karmazyt ale musze go zmartwić też się dokońca nie sprawdził zauważyłem, że po roku pracy te kamyczki zrobiły się małe to znaczy powoli się rozpuszcza za słabo jest wypalony, w tym roku miałem węgiel drzewny taki jak do grila, ale jakiejś rewelacji nie było.Wszystko to oczywiście w workach.Potem kilku centymetrowa gąbka .Gąbka mujsi być taka z dużymi "dziurami" na gąbke u mnie jest zeolit też w siatce potem jeszcze jedna gąbka i na to mata kokosowa.
art1234 napisał/a:
(to mnie zmyliło ze coś zasysa) zabiera wodę na zasadzie jej podnoszenia się prze wywiercone otwory ale czy woda brudna woda nie ma możliwości również wypłynąć na zasadzie cofania się

Działa to mniej więcej tak jak byś chciał spuścić paliwo wężem ze zbiornika , jak włożysz go do spodu to ciągniesz to paliwo z dołu zbiornika.wywiercone otwory są po to że jak by ci się przytkała rurka od spodu to zasysa tymi otworami one nie muszą być tak wysoko, acha i ja zrezygnowałem z odpowietrzenia bo łapie "obce" powietrze i nie chce dobrze lecieć woda
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-10-20, 05:50   

JAREK G napisał/a:
acha i ja zrezygnowałem z odpowietrzenia bo łapie "obce" powietrze i nie chce dobrze lecieć woda

może masz racje z tą dobrze nielecącą wodą nad tym się nie zastanawiałem :?: ale to także działa jako przelew w razie zabicia syfkiem filtra raz mi sie zdarzyło jak dałem dużo torfu i warstwy filtracyjne nie dały rady przepuścić wody więc moim zdaniem to potrzebny bajer, bo w razie problemów woda wyleje sie przez wierzch beczki
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-10-20, 12:33   

U mnie filtr wygląnda tak

jutro może będę zwijał go na zimę to dam więcej zdięć od środka
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-10-22, 16:33   

Dodałem nowe zdjęcia filtra a są tutaj http://ernest74.fotosik.pl/albumy/62903.html
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 12:47   już wiem

już wiem co mi nie grało pewno Masz beczkę z pokrywą o takiej samej średnicy jak cała beczka a te z boryszewa mają mniejszą średnicę wlewu niż promień będę więc musiał zmontować całość w środku beczki

Pozdrawiam

Artur
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-10-30, 13:00   

właśnie ze mam coś jak ty :P pokombinuj ja zrobiłem, ciut miejszy ruszt i wkładam go przekrecając pionowo a pużniej kłade na spód
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-11-11, 17:59   

Ja widziałem coś takiego
http://republika.pl/jachoo/filtr.html#wlew
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-11-11, 22:55   

Ja też mam zrobiony podobny filtr, tylko trochę inne warstey filtrujące i zrezygnowałem z przelewu bo słabo leciała woda i nie wytwarzało się podciśnienie :( Jak dobrze dobierze się warstwy filtrujące i przepływ wody przelew jest niepotrzebny. Nie mam ale przez zimę zrobię jeszcze zawór spustowy i ruszt na dno. Dzisiaj dopiero zdemontowałem i wyczyściłem filtr, ale nie zrobiłem fotek ale jak by były ptrzebne mogę cyknąć w poniedziałek :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny