wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: AurorA
2009-08-15, 15:13
JAK WYKONAC FILTR DO OCZKA
Autor Wiadomość
Piotr 
Początkujący


Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 26
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2006-04-03, 13:59   

Paweł proszę, wyraź swoją opinie na temat tych filtrów. http://www.filtrystawowe.republika.pl/
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-04-03, 18:58   

Jacku , wedle zyczenia, punkt za pomoc :wink:
TUTAJ
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Joanna 
Początkujący


Dołączyła: 30 Mar 2006
Posty: 49
Skąd: Chełm
Wysłany: 2006-04-04, 15:40   

Witam, jestem nowa, więc będę miała duuuużo pytań. Na razie, co do filtra. Zamierzam wykopać (a raczej zlecić wykopanie :) tzw. dziury w ziemi. W dziurze będzie stał pojemnik połączony z oczkiem rurą np. duża kastra budowlana podzielona na trzy komory z wyposażeniem filtracyjnym i pompą w ostatniej. I teraz pytanie: co jest lepsze, praktyczniejsze, trwalsze itd. kastra wkopana w ziemię czy obudowa murowana z cegieł tak jak u Pawła. Wydaje mi się, że z kastrą mniej roboty, ale mogę nie wiedzieć o czymś ważnym a mającym wpływ na działanie urządzenia.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-04-04, 20:27   

Joanno, zacznij od tego jak duży filtr potrzbujesz. Zależy to od pojemności oczka, jeśli zbudujesz za mały będzesz miała problemy, natomiast nie ma ograniczeń w drugą stronę. Czym filtr większy tym bardzej efektywny. Niektóre źródła podają że filtr powinien przefiltrować całą wodę z oczka w ciągu doby. Dokładność filtrowania polega na jak najwolnieszym przepływie wody przez filtr, dletego flltry z dużą powierzchnią filtracyjną są praktyczniejsze. Czym więcej złóż flitracyjnych tym lepiej, można zrobić flitr 4 komorowy gdzie trzy komory to komory flitracyjne a czwarta to komora pompy tłoczącej wodę na kaskadę a jeszcze lepiej do żródła strumienia który obsadzony roslinami strefy bagiennej lub płytkiej, będzie dodatkowo pełnił funkcję filtra glebowo - korzeniowego.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Adam 
Uczestnik


Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 75
Wysłany: 2006-04-24, 08:24   

Witam, ja mam pytanie z troche innej beczki, planuje budowe filtra podobnego do tego zastanawiam sie tylko jak zrobić przejściówke z rury zasysającej wode z filtra :???: myślałem o zastosowaniu tej przejściówki ze starych spłuczek ale nie moge nigdzie takiej dostać .Może ktoś ma jakiś pomysł . :pa:
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-04-25, 16:57   

juz myslalem o zrobieniu tego filtra, nie widze zadnego problemu w zrobieniu przejsciowki, tyle ze wszystko kosztuje, ale mam troche inny pomysl co do niego, bo chce zrobic podobny ale z dwoch beczek po 120 litrow + roznego rodzaju dodatki. Na razie filtr w planach , czesc materialow juz mam , niedlugo wezme sie za jego budowe .
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Adam 
Uczestnik


Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 75
Wysłany: 2006-04-26, 07:58   

Przejsciowke zdobyłem , i wydałem na nią 5zł i chwile czasu na tłumaczenie w sklepie do czego mi jest to potrzebne nie wiem jak to sie nazywa ale wiem że służy do łączenia rur PCV ze żeliwnymi :P jako wkład na złoże filtracyjne planuje użyć pociętych rurek Peszla myśle że zdadzą egzamin
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-05-16, 21:54   

http://republika.pl/jachoo/filtr.html#wlew
co powiecie na temat tego filtra ?mam zamiar sam zrobic filtr i w necie znalazlem cos takiego?macie jakies doswiadczenia z dzialaniem takich filtrów torfowych?jak sie one sprawuja? :?: :)
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-06-10, 22:55   

Zmiana planow co do filtra.Napisalem jak chcialem to zrobic w Rosliny wodne >> Rownowaga biologiczna.A zrobilem to tak http://www.fotosik.pl/sho...88887628df036a6 i http://www.fotosik.pl/sho...a6dfc31ac5bfb63 .Narazie wszystko dziala od 2 dni.

[ Dodano: 2006-06-10, 23:56 ]
Obecnie jest okolo 500l ma byc 600l .
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-11, 00:02   

napisz coś więcej jak to działa.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-06-11, 06:21   

Woda wlewana jest od gory do pierwszej komory na kamienie o srednicy od 40mm do 100mm,nastepnie okolo 90-95% wody przechodzi pod spodem(przegroda z desek) do drugiej komory w ktorej jest kamien o srednicy od 40mm do 20mm i rosliny.Do uszczelnienia bokow przegrody uzylem calego pojemnika silikonu.Wszystkie te kamienie w drugiej komorze leza na mocnej siatce metalowej okolo 6 cm nad dnem.Na zdjeciach nie widac,jest jeszcze wpuszczona rurka 1,5 cala pod spod siatki aby mozna bylo wysysac caly "syf" z dna ktory zaczyma sie na kamieniach.Do zrobienia takigo filtra przyczynily sie dwie rzeczy:pomysl Pawla za co mu dziekuje i czeste czysczczenie gabek :)

[ Dodano: 2006-06-11, 07:32 ]
No i co sadzisz jakbym wposcil do pierwszej komory rozwielitki ? Pokarmu pod dostatkiem caly sezon :)

[ Dodano: 2006-06-11, 07:35 ]
A i jeszcze jest plan zeby zagospodarowac miejsce pod mostkim tylko na samym koncu czeba by wstawic przegrode z betonu http://www.fotosik.pl/sho...58ad1b9231ad3b0 co wy na to ?
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-06-11, 20:30   

Dobrze by było, aby woda raz spadała z kaskady a następnie pod nią np.co 0,5m bo wydłużyło
by to drogę wody przez filtr i woda musiała by przepłynąć przez każde złoże a nie ponim. :oops: :good:
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-06-15, 07:17   

Zmniejszyłem wydajnosc pompy robiac dziurke w wezu.Do tej pory bylo okolo 50l/min,a jest 35l/min na wyplywajacej wodzie do filtra.I powstal kolejny pomysl.Mozna by bylo ta wode co ucieka otworem w wezu skierowac na kolejny filtr zrobiony np z pojemnika na mieso.Pojemnosc pojemnika okolo 80l

[ Dodano: 2006-06-27, 00:14 ]
Jestem taki zadowolony z tego filtra że głowa boli.Roslina tak rosna ze dam przyklad palka z mlodego pedu urosla w ciagu 24 godzin okolo 30cm !!!.Nawet mam mlodego zaskronca ktoremu widocznie pasuja kamienie.Dodalem 5 blotniarek na poczatk.Najmniejsza ma 4cm :)
 
 
Lapino 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 94
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-10-13, 12:13   

Witam.
Ja mam rozwiazanie podobne do tego http://www.republika.pl/jachoo/filtr.html i nawet sie sprawdza. Jezeli moge sie odniesc do pomyslu z weglem to wedlug mnie nie jest to dobry pomysl bo wegiel bedziesz musial czesto zmieniac - ale sa w tym temacie osoby bardziej rozeznane. Proponuje ci zrobic odplyw wody taki jak na tej stronie co ci podalem ale do tego dodalbym jeszcze wyjscie z samego dna na zawor kolowy. Jak ci sie filtr zamuli to tylko otwierasz zawor i sila grawitacji caly syf wyplywa sobie na zewnatrz. Ja wlasnie mam zamiar przez zime sobie taki filtr zrobic z beczki 200l bo teraz mam podobny z beczki 60l i wydaje mi sie za maly (choc funkcjonuje dobrze - tylko troche malo wydajny). Jako warstwy filtracyjne sa gabki i kamien tluczony roznej wielkosci.
Pozdrawiam i mysle ze jeszcze inne madre glowy :) sie na ten temat wypowiedza.
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-13, 12:41   nie rozumiem

nie rozumiem działania tego filtra dlaczego jest to rurka zasysająca i co ona zasysa?

czy mógłbys mi to wytłumaczyć jak to działa

tempy jakiś jestem :(
Artur
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny