wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki maksymalny rozmiar oczka/stawu z siatkobetonu?
Autor Wiadomość
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-11-30, 23:38   Jaki maksymalny rozmiar oczka/stawu z siatkobetonu?

czesc
jaki macie rozmiary swoich oczek z siatkobetonu?
o jakich najwiekszych slyszeliscie?
czy staw o rozmiarach 20x16x2 mozna zrobic z siatkobetonu jesli tak jaka grubosci ile i jakie zbrojenie?
Jakie maksymalne glebokosci i nachylenia wytrzyma siatkobeton
pzdr marcin
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-11-30, 23:43   

Największe jakie widziałem to 10 x 4.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-11-30, 23:46   

to troche male jak na moje plany :(
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-12-01, 05:03   

Ciężka sprawa.Twój staw ma być powierzchniowo 8 krotnie większy jaki widział Arek.Rozsądnym maksymalnym rozmiarem wydaje mi się 50 m2 dla siatkobetonu.Poczytaj sam ten staw jest podobny rozmiarami do tego co Chciałbyś mieć http://www.sazan.com.pl/staw.html
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-12-01, 08:55   

tak ta strone przerabialem, ale to nie jest technika siatkobetonu ale typowy zelbeton, na ktory mnie nie stac. jezeli siatkobeton nie wytrzyma bede musial kleic folie. zdecydowanie bardziej mi sie podoba technika siatkobetonu od foli, jest bardziej tworcza, dajaca wieksze (tylko chyba nie rozmiarowo :( ) mozliwosci i latwiejszego zamaskowania stopienie z natura
musze sie przyjrzec jak wyglada staw w parku w moim miescie (Lublin) tam jest dosc sporych rozmiarow mysle ze ok 200-300 m² i na pewno z betonu. wiem ze sa tam dylatacje moze to jest sietkobeton z dylatacjami??
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-12-01, 13:12   

Trudno mi powiedzieć czy siatkobeton wytrzyma tak duże rozmiary bo nie zetknąłem się z takim przypadkiem. Może weź pod uwagę maty bentonitowe (gardenmat) - rozmiary nieograniczone i świetne stopienie z naturą - choć koszt pewnie dużo większy.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-12-01, 18:46   

mar_ch napisał/a:
wiem ze sa tam dylatacje moze to jest sietkobeton z dylatacjami??


A co się dzieje z wodą,jeżeli dylatacja jest celową przerwą między poszczególnymi częściami budowli :?: ;-)
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-12-01, 19:36   

krotov napisał/a:
Folia daje sie tez latwo naprawic w razie uszkodzenia


Trudno tylko znaleźć miejsce owego uszkodzenia :???:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-01, 19:56   

Ernest napisał/a:

A co się dzieje z wodą,jeżeli dylatacja jest celową przerwą między poszczególnymi częściami budowli

Znam takie rozwiązanie ok. 70 m2. Były dylatacje. Z wodą teoretycznie się nic nie dzieje, w praktyce uciekała :)
Miała nie uciekać, gdyż dylatacje były wypełnione specjalnym elastycznym spoiwem. W założeniach OK, w praktyce się nie sprawdziło, ale nie można wykluczyć błędu wykonawcy. Sądzę, że ten materiał uszczelniający musi być najwyższej klasy - znów kasa :(
Ale jak się chce mieć duże, to się ma duże kłopoty.
Pozdr, Bajbas
 
 
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-12-01, 21:38   

zastanawiam sie nad jeszcze jednym wariantem ktory laczy sie z moim pierwotnym planem
wykonania stawu z gliny ktora zalega na mojej dzialce. Tzn wykopac dol i zawibrowac gline starajac w ten sposob zrobic staw. Nastepnie na tej glinie zastosowac siatkobeton z tym nastawieniem ze jezeli peknie i zacznie wyciekac to warstwa gliny bedzie nadal trzymala. Koszt tej zabawy nie bylby taki wielki w remirencie wypozyczenie zageszczarki to koszt ok 300 zl/dobe. Rozmawialem z czlowiekiem z wydzialu melioracji mowi ze maja specjalisyczne maty do uszczelniania walow wlasnie wypelnione glina ilasta. moja ciocia prowadzi laboratorium budowlane mysle ze podrzuce jej probke mojej gliny do badan.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-04, 13:51   

Witaj,
glina jako podkład to przy głębokim stawie OK. Ale ja np. mam ok 8 mb czegoś na kształt strumienia (gł ok. 30-35 cm). I głównie martwię się zimą o tę część. Ale u mnie jest piasek, który nie przemarza głęboko, a więc i wszelkie budowle nie są wysadzane. Gdybyś więc oprócz stawu wprowadzał jakieś inne wynalazki (np. robił płycizny itp.) to weź to pod uwagę.
Inna bajka, to czy skoro glina jest i może być OK, czy nie lepiej dać na glinę folię, potem znów glinę byś mógł swobodnie chodzić po dnie.
Generalnie powodzenia, ja mam też siatkobeton i służy mi jako basen. Ale nie te wymiary - zazdroszczę i życzę powodzenia :piwko: Bajbas
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny