wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
I-Tronic
Autor Wiadomość
jacula 
Bywalec


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-06, 15:00   

witam
Szukam kogoś kto by mi mógł wykonać I-Tronic ? oczywiście zapłacę mam oczko 6 na 6m i głebokie na 120 cm
 
 
midasek 
Początkujący


Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 23
Skąd: nml
Wysłany: 2015-06-06, 21:52   

Najtaniej wyjdzie kupić.Gwarancja itp.
 
 
jacula 
Bywalec


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-07, 07:16   

czy on działa tylko na glony nitkowe? bo ja mam mętną zielona wodę a tych nitek nie widzę bo jak jak woda jest zielona ?
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-06-07, 07:57   

Działa na wszystkie glony a jako jeden z nielicznych jest bardzo skuteczny na nitkowate.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
Benteler 
Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 109
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2015-06-07, 09:03   

Ja używam I-Tronica trzeci sezon. Co do skuteczności to nie mam najmniejszych wątpliwości. Z mętna wodą to se można jakoś poradzić- lampa UV , dobry filtr, równowaga biologiczna w oczku., natomiast " atak " glonów nitkowatych jest nie do opanowania. Czyszczenie nie wchodzi w grę (łącznie z gruntownym) , chemia - nawet najlepsza - pomaga nie do końca i na krótko. I-Tronic dopiero zrobił porządek. Nie od razu , bo nie ustawiałem dużej mocy, ale stopniowo i systematycznie glony zaczęły znikać. W tej chwili profilaktycznie chodzi na 10% mocy i wszystko jest na właściwym poziomie. Anoda jest jeszcze oryginalna. Na ten sezon na pewno wystarczy. Po wapnowaniu wody muszę ją częściej czyścić( co 7-10 dni) ale nie jest to dla mnie problem.
Z tego powodu polecał bym zakup I-Tronica oryginalnego. Oprócz możliwości precyzyjnego ustawiania mocy masz informację o niewłaściwym działaniu (awarii). W moim przypadku jest to zawsze konieczność wyczyszczenia.
Jeżeli chodzi o działanie na inne glony to nie miałbym wielkich oczekiwań. Przychodzi moment , że woda zakwita robi się mętna a potem po kilku dniach znowu jest klarowna. Przeważnie tak się dzieje na wiosnę po kilku ciepłych i słonecznych dniach.
Opis walki z nitkami opisałem w mojej galerii. Zapraszam do przeczytania. Może znajdziesz tam jakieś informacje przydatne dla siebie.
_________________
Pozdrawiam Paweł
MOJE OCZKO
 
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2015-06-24, 07:07   

JAREK G napisał/a:
Może by zadziałało tylko pomyśl ile by kosztowała taka anoda ze srebra

Zrobiłem anodę wielkości długopisu 60 gram srebra po 2,50zł ze starych styków z aledrogo co daje 150zł,dwa calowe trójniki z nierdzewki po10zł ze spawaniem,kawałek rurki 10 mm i zasilacz od starej komórki,tulejka uszczelniająca wytoczona z plastyku i takiż korek z drugiej strony.Całość może 200 zł i mam srebrny I-tronic,pytanie tylko jak zmierzyć zawartość srebra w wodzie oczka?
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-24, 07:27   

zbiho napisał/a:
Całość może 200 zł i mam srebrny I-tronic,pytanie tylko jak zmierzyć zawartość srebra w wodzie oczka?


Może sobie coś tutaj wydedukujesz poprzez analogię z Twoim urządzeniem.
Podaję linka, bo temat jest tak egzotyczny, że raczej nie łamię regulaminu forum:
http://www.generatorsrebr...eratorow-i-ceny

Inna sprawa: miedź ma sprawdzone działanie roślinobójcze, srebro - bakteriobójcze.
Skąd to parcie na zastępowanie miedzi srebrem?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2015-06-24, 08:17   

wolanin napisał/a:
Skąd to parcie na zastępowanie miedzi srebrem?

Chodzi mi właśnie o działanie bakteriobójcze,chciałbym go zastosować w akwarium z dyskami,a ponieważ srebro ze styków elektrycznych jest stopem z miedzią to jednocześnie powinno działać na glony,sprawdzałem poprzednią wersję i-tronica mojej produkcji z elektrodą miedzianą właśnie w akwarium i po glonach nie ma śladu przez ponad miesiąc.Chodził w akwa tylko 3 godziny.
Za link dziękuję,ciekawe,ale ich miernik nie zda egzaminu bo mierzy przewodność i przelicza na ppm,koloid robi się w wodzie destylowanej,przy pomiarze wody z akwa wyjdą wszystkie jony,nie tylko srebra.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2015-08-30, 18:10   

Witajcie, pytanie do osob które maja I-Tronica, jak samopoczucie ryb? U Marka na forum były informacje, ze koi były osowiałe, bardzo zle znosiły urzadzenie. Potwierdzacie?
 
 
silpe 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 297
Skąd: Wojnicz
Wysłany: 2015-09-27, 20:01   

Gosia@ napisał/a:
jak samopoczucie ryb?

Powiem tak od lipca mam T-Flow glony zmasakrowalo ;) w ciagu 4 tygodni na 20 % no filtry co tydzien czyszczenie (zupa szczawiowa) zrobilo robote, folia czysta do dzis od tamtej pory nie zalaczany tylko UV 75 watt zanuzeniowa se smiga.Przerobilem Uv z 40 na 75 watt :) A no wlasnie samopoczucie rybek- nic sie nie zmienilo jak i apetyt a rosliny rosna tak samo bujnie :soczek:
_________________
oczko 36m³
http://www.youtube.com/wa...feature=mh_lolz
pozdro-- Piotrek
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2015-09-28, 08:11   

Zazdroszczę, u mnie urządzenie popsute było, okazało się. A ryby mam podtrute miedzią-( Nie jedzą 5 dzień. No nic, zobaczymy jak się skończy przygoda
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2015-09-28, 13:23   

To tragiczne,nie mierzyłaś poziomu miedzi?zaufałaś elektronice?Jako elektronik z 30-to letnim stażem nigdy nie ufam.Urządzenie było duużo przewymiarowane.Mam nadzieję że rybom nic się nie stanie,pozdrawiam,Zbyszek.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2015-09-28, 15:33   

zbiho napisał/a:
To tragiczne,nie mierzyłaś poziomu miedzi?zaufałaś elektronice?Jako elektronik z 30-to letnim stażem nigdy nie ufam.Urządzenie było duużo przewymiarowane.Mam nadzieję że rybom nic się nie stanie,pozdrawiam,Zbyszek.
Testy nie wykazują nawet śladowych ilości miedzi, to raz. Dwa, urządzenie przewymiarowane? Zatrułam, bo dystrybutor kazał mi oczyścić anodę i wrzucić do wody osad. :???: A kto w koncu wie lepiej niż on?
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2015-09-28, 19:45   

Gosia@ napisał/a:
Zatrułam, bo dystrybutor kazał mi oczyścić anodę i wrzucić do wody osad. :???:


ło, no to bankowo rybki to maja w przewodzie pokarmowym.
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2015-09-28, 21:20   

silpe napisał/a:
Gosia@ napisał/a:
zobaczymy jak się skończy przygoda

woda wymieniona ?
Podmieniona, gdybym im teraz wodę zmieniła w całości na bank by się przeniosły do krainy wiecznych łowów :-( mam dylemat co robić z nowym urzadzeniem. Właczac na 10%? dać sobie spokój w tym roku w ogóle? Nitkowate jednak są. Nie wiem, dystrybutor mówi, żeby właczyć, ale ja sama nie wiem :?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny