wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karp koi. Czy straci kolor po wodzie ze studni ?
Autor Wiadomość
kaszlaqq 
Nowy


Dołączył: 09 Mar 2024
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2024-03-09, 17:02   Karp koi. Czy straci kolor po wodzie ze studni ?

Witam!
Jest początkujących amatorem oczka wodnego, a raczej rybek w nim hodowanych. Kupiłem sobie rok temu 3 sztuki karpia koi. Ku mojemu zdziwieniu mam małe rybki. Około 20 sztuk. Oczko mam małe. Jakieś 1,80 głębokości a co do szerokości itd. to jest w formie prostokątu. 2m na 3m. Jako że oczko mam już długo jakieś 18 lat i przyznaje się że bardzo go zaniedbałem. Woda ucieka gdzieś i przy większych upałach głębokość sięga może 1 m. Kiedy zobaczyłem te małe rybki postanowiłem że wykorzystam swoją nieużywana studnie do uzupełnienia wody. I tak od ponad tygodnia sączy się woda do niego. Klarowność wody poprawiła się z 10% na przynajmniej 90%.Oczywiście nie jestem w stanie go napełnić na full bo kiedy woda jest na wysokości około 20 cm od brzegu dalej już nie wzrasta (ubytek wody większy niż zasilanie) ale do sedna. Przeczytałem gdzieś na stronie zoo że cytuje "Karp Koi, który dostanie się do wód naturalnych, traci kolorowe ubarwienie."

Czyli mam rozumieć że woda ze studni sprawi że karp koi straci swój kolor ? Czy to zdrowe dla nich że tak cały czas dopuszczam wody ? Jeśli pytanie dla Państwa jest głupie proszę wziąć pod uwagę moje doświadczenie którego nie ma.
Pozdrawiam!
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny