wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Liście
Autor Wiadomość
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-11-07, 21:37   

AurorA napisał/a:
Ja posadziłem dwie obok siebie i zaplotłem pnie w warkocz - już się zrosły - fajnie to wyglada. Mam dwie duże wierzby mandzurskie na zbyciu

Możesz AurorA, dać jakieś zdięcie, bo nie bardzo kojarzę jak wyglądają :?:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-11-08, 13:01   

Liscie jak u zwykłej wierzby płaczącej. Różnica polega na tym że gałązki są poskręcane. Uzywa sie ich do kompozycji florystycznych. Drzewo rosnie szybko i osiąga duże rozmiary. Rozmnaża się bardzo łatwo - wystarczy wiosną wetknąć gałąź w ziemie i podlewać ( może to być sadzonka nawet ponad metrowa).
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2006-11-08, 13:44   

Moja wierzba ma już 5 lat i to bardzo efektowne drzewo...naprawdę polecam..
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2006-11-08, 14:03   

oto fotki mojego egzemplarza :D




korzeń w zbliżeniu
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-08, 17:53   

Witajcie,
widzę, że mandżurska to nie tylko moja faworytka. Moja okrutnie szybko rośnie, w zeszłym roku ok. 2m. Mam zamiar ją ciąć, by się bardziej zagęściła i miała więcej liści - to tak by wrócić do wątku forum ;-)
Bajbas
 
 
Irex 
Bywalec



Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 106
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2006-11-08, 22:00   

Ja swoją co jakiś czas "czeszę" tzn. rozplątuję gałęzie, tak aby swobodnie zwisały i tworzyły bardziej płaczący pokrój. Bez tego rośnie mi w wąską kolumnę.
Doskonale znosi cięcie - jak wszystkie wierzby.
_________________
Pozdrawiam Irek
zapraszam do mojego ogrodu: http://ogrod.aip.az.pl
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-09, 18:45   

Witam,
Irek, a jak utnę, to puszcza z pąków uspionych nowe gałęzie i będzie bardziej gęsta?

To ciekawe spostrzeżenie, a propos tego czesania. Nie wpadłybym na to. Wokół mojego domu są takie wierzby (u sąsiadów), ale wszystkie rosną jak większe krzaki, dlatego tak się zdziwiłem gdy moja (wsadziłem ją jak miała jakieś 1,5 m) wystrzeliła o 2 metry do góry i mocno zgrubiała. Z opisów wynika, że to norma. Więc nie bardzo rozumie, dlaczego u innych tak słabo rośnie. Może to inny gatunek :?:
Pozdrawiam, Bajbas
 
 
Irex 
Bywalec



Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 106
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2006-11-16, 21:23   

Zależy gdzie utniesz. Mocne cięcie powoduje puszczanie wilków.

Ta wierzba rośnie baaaardzo silnie do około 5 m wysokości.

Ostrożnie z czesaniem, bo jej gałęzie nie są zbyt elastyczne i łatwo się łamią.
Za to utrzymują kształt po uformowaniu.
_________________
Pozdrawiam Irek
zapraszam do mojego ogrodu: http://ogrod.aip.az.pl
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-17, 18:08   

Witam,
wilk, czyli silny odrost z dołu? Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie, czy puszcza gałęzie z pąków uśpionych czyli zrobi się gęściejsza czy nie?
A gdzie utnę? Np. 1/3 gałęzi. Czy puści tylko tuż przy cięciu, czy też na pąkach przy nasadzie gałęzi.
A co do tego baaaaaardzo = 5 m, to chyba nie jest to aż tak baaaaaaaaardzo. Zresztą czytałem w internecie, że mają po naście metrów. Nie wiem czy to zależy od odmiany, czy też warunków klimatycznych. U mnie wsadzona ma już 3,5 choć tylko rok rosła. Jeśli tak pójdzie dalej, to owe 5 m zaliczę już w przyszłym roku. Ale nie chcę by dołem miała tylko pień - mam wścibskiego sąsiada, chcę go dogrodzić od moich karasi :)
Pozdrawiam, Bajbas
 
 
Irex 
Bywalec



Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 106
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2006-11-18, 11:02   

Cytat:
wilk, czyli silny odrost z dołu? Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie, czy puszcza gałęzie z pąków uśpionych czyli zrobi się gęściejsza czy nie?


Cięcie grubych konarów powoduje wyrastanie wilków (pionowo rosnących pędów). Skracanie cienkich gałęzi powoduje lekkie jej zagęszczanie, ale najlepsze jest wycinanie niewłaściwie rosnących konarów w całości, co spowoduje zagęszczenie pozostałych.

Bajbas napisał/a:
Zresztą czytałem w internecie, że mają po naście metrów


Trochę źle mnie zrozumiałeś - nie napisałem, że ona dorasta do 5 m, ale że szybko rośnie do tej wysokości, a potem rośnie dalej, ale już wolniej.

Bajbas napisał/a:
Ale nie chcę by dołem miała tylko pień - mam wścibskiego sąsiada, chcę go dogrodzić od moich karasi uśmiech


Jeśli chcesz wierzbę prowadzić w formie krzewiastej bez pnia, to musisz ją silnie ciąć.
_________________
Pozdrawiam Irek
zapraszam do mojego ogrodu: http://ogrod.aip.az.pl
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-18, 11:53   

Dzięki, czyli klasyka cięcia.
Tnę wybrane grube, a pozostałe skracam cienkie końcówki. Ta wiadomość, że do 5 m bardzo szybko a potem wolno bardzo mnie cieszy. Optymalne drzewo dla mnie. A ponieważ interesuje mnie zacienienie oczka i przesłonięcie brzydkiego krajobrazu dlatego dam jej rosnąc do tych 5-7 m. A żeby mój sąsiad nie wtykał nosa posadziłem przy pniu jeszcze jedną, którą ściąłem na kilka oczek i będę prowadził jak krzew.
Dzięki za rady, Bajbas
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-21, 10:45   

Ja mam brzozę nad oczkiem. Wszystkie drzewa w okolicy straciły liście a na niej jeśzcze wisi 1/3.Trawnik wygrabiony a nad oczkiem siatka której jeszcze nie mogę usunąć. Wiosną i latem stalecoś z niej spada. Chyba faktycznie posadzę jakąś wierzbę a jak porośnie to brzozę wytnę- i do kominka.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-21, 20:59   

Też mam brzozę i kilka różnych wierzb. Brzoza prawie goła, wierzba mandżurska właśnie pożółkła. Ale liście też zrzuci, więc nie wiem czy to dobra zamiana dla Ciebie :?:
Ale mandżurska trzyma liście długo, więcej i to właściwego ma taka biało,żółta, czerwona (piszę o liściach - nie wiem jak się nazywa).
Plusem natomiast takiej klasycznej z podłużnymi liśćmi jest to, że jej liście długo unoszą się na wodzie i można po 2-3 dnia spokojnie je siatką odłowić.
Wybór duży, ale brzoza podobna najzdrowsza,
pozdrawiam, Bajbas
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-11-21, 21:54   

Bajbas napisał/a:
trzyma liście długo, więcej i to właściwego ma taka biało,żółta, czerwona (piszę o liściach - nie wiem jak się nazywa).


To wierzba całolistna (salix integra) Hakuro -Nishiki -polecam wszystkim szczególnie formę szczepioną -tania i niekłopotliwa, a bardzo dekoracyjna. Ale oczywiście śmieci jak inne drzewa. U mnie rośnie metr od oczka i jest jeszcze cała w liściach, ale prędzej czy później to wszystko spadnie do oczka :(
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-21, 22:26   

Bajbas napisał/a:
Też mam brzozę i kilka różnych wierzb. Brzoza prawie goła, wierzba mandżurska właśnie pożółkła. Ale liście też zrzuci, więc nie wiem czy to dobra zamiana dla Ciebie :?:
Ale mandżurska trzyma liście długo, więcej i to właściwego ma taka biało,żółta, czerwona (piszę o liściach - nie wiem jak się nazywa).
Plusem natomiast takiej klasycznej z podłużnymi liśćmi jest to, że jej liście długo unoszą się na wodzie i można po 2-3 dnia spokojnie je siatką odłowić.
Wybór duży, ale brzoza podobna najzdrowsza,
pozdrawiam, Bajbas

Mam taką na ogródku. W związku z nazwą potocznie mówimy "japońska" Fajnie można ją formować w dowolne bryły. Jest forma krzaczasta- bez podkładki. Fajna.
Pozdrawiam Kajetan
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny