wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa lodowa
Autor Wiadomość
Romano
Początkujący


Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 18
Wysłany: 2006-10-26, 20:10   Pompa lodowa

Witam, co sądzicie o tym wynalazku http://www.gardena.com/se...13284&langId=21 , http://www.artgarden.pl/p...cedaa53fb0f5c5. Firma Gardena jest renomowana więc może jest to rozwiązanie? Proszę o opinie , może ktoś ma to cacko?
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-10-26, 20:44   

Cytat
"Idealna do oczek i stawów o większej powierzchni (min. 5m3 wody niezamarzającej)"


Myślę że to wyjaśnia sprawe :) .Chodzi o denne cieplejsze warstwy wody aby nie zostały wymieszane z górnymi zimniejszymi.Na moje oko ta pompa nadaje się do oczek o pojemności min 10000 l
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-10-26, 22:28   

Cytat:
Minimalna głębokość zanurzenia: 60 cm. Odstęp od dna: min. 10-15 cm. Max. wysokość tłoczenia: 0,7 m


Co najmniej ciekawe :o

Chyba lepiej taka kasę wydać na porządny napowietrzacz TetraPond AP 400, a jeżeli chcesz pompkę do zapodaj aquaela PFN 650 o ponad dwa razy większej wydajności kupisz za 5 razy mniej. Do tego trzeba kawałek styropianu umocować samodzielnie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-10-26, 22:30   

Za tym produktem Gradeny raczej nie przepadam. Jedyne co w niej jest szczególnego to to, że może pracować w niższych temp. a płaci się 4 razy więcej.
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2006-10-26, 23:30   

Jak widać doskonale sprawdza się przysłowie "dajcie mi człowieka, a ja znajde na niego paragraf"...tu dajcie mi problem a dobierzemy wam rozwiązanie...nie ważne, że to będzie kosztowało i że niewiele ma wspólnego z naturą...

Chłopcy dobrze pokombinowali tyle że ta pompa musi wodę tłoczyć do filtra aby ten oczyścił ją. Więc zamarznie w filtrze, a nie w pompie i przecież o to chodziło, aby to w pompie nie zamarzło. No bo po co tłoczyć wodę dla samego tłoczenia ? :P

Podejrzewam, że szybko pójdą za ciosem i wprowadzą do sprzedaży zamykane filtry podwodne, w których będzie się woda podgrzewała, następnie oczyszczała i na końcu schładzała coby rybką nie zaszkodzić... :evil:
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny