wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko 34m3 - jungu
Autor Wiadomość
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2020-07-10, 11:35   

36W na 34m3 :???:
ja mam 110W na 30m3
 
 
jungu 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 89
Skąd: Turek
Wysłany: 2020-07-10, 12:13   

No nie do końca, wszystko zależy od wydajności pompy. Poza tym u mnie w oczku nie ma zielonej zupy i praca pompy ma na zadaniu tylko wspomóc naturalne czynniki oczyszczające wodę, a nie je zastąpić.
 
 
jungu 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 89
Skąd: Turek
Wysłany: 2020-08-02, 21:23   

Wczoraj w końcu ukończyłem taras na którym będę siedział i delektował się widokami pijąc poranna kawę. Jeszcze muszę gęściej dać wkrętów, ale efekt już zadowalający. Dałem deski sosnowe (z racji niskiej ceny), które i tak wytrzymają pewnie kilka-kilkanascie lat bo olejowałem dwukrotnie. Lampki mojego wykonania... po tym jak w sklepie rzuciły mi się takie w oczy pomyślałem że będą takie pasować, ale cena prawie 400zl za szt. skutecznie mnie odstraszyła od zakupu. Zamówiłem więc plexi pod wymiar, taśmy ledowe Samsunga i po złożeniu w całość wyszły całkiem sympatyczne dekoracyjne punkty świetlne.


 
 
jungu 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 89
Skąd: Turek
Wysłany: 2020-08-24, 14:41   

Powoli wszystko mi się zaczyna podobać w ogrodzie.
W środku lata i temp. powietrza w okolicy 30 stopni woda zrobiła się dużo bardziej klarowna. Widać że montaż lampy UV 36W zdał egzamin.
Przez tydzień byłem na urlopie, więc przerobiłem filtr tak żaby tylko część wody przepływała przez media filtracyjne co spowodowało nagromadzenie się warstwy osadu na dnie oczka. Ale teraz po odpaleniu filtra z dnia na dzień widać jak warstwa mułu zanika.
Do kryształu jeszcze daleko, ale dla mnie to na razie lepiej, bo muszę przez ten czas nagromadzić kamieni, aby pozasłaniać donice i rurę od pompy.








A tu na koniec mała panorama.
 
 
jungu 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 89
Skąd: Turek
Wysłany: 2020-09-08, 12:42   

Woda ciągle się klaruje. Z tygodnia na tydzień widać znaczną różnicę. W tej chwili widać wszystko do głębokości ok 80-90cm, nawet wyłowiłem ostatnio sekator ręczny który gdzieś mi ostatnio zaginął. 8)
Myślę że jeszcze 2-4 tygodnie i będzie widać dno.
 
 
teksanski 
Nowy


Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 2
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2021-03-04, 08:53   

Witam. Jaki jest koszt takiego oczka tzn. siatkobeton ?
 
 
jungu 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 89
Skąd: Turek
Wysłany: 2021-03-04, 14:10   

Jeśli włożysz w to dużo swojej pracy to koszt jest niewielki w porównaniu z folią EPDM.
Podsumowując:
Wykonanie dołu - u mnie koparka równała teren i przy okazji zrobiła dołek, można ręcznie ale sporo dłużej zejdzie - koszt 0zł
Siatka Rabitza (zbrojeniowa) razem z prętami zbrojeniowymi fi8 - ok 300-400zł
Beton razem z położeniem miksokretem - 600zł
Na koniec dałem worek zaprawy ceresit CR65, który po roku i tak było trzeba łatać więc nie polecam. Po zaprawie całość uszczelniłem żywicą poliuretanową (ok 3l) - 120zł
Żywica jak była jeszcze mokra została obsypana żwirkiem o granulacji 5-10mm, dzięki czemu nie widać gołego betonu - koszt 50zł
Łącznie wybudowanie oczka kosztowało mnie ok 1200zł

Za samą folie musiałbym wydać około 2000zł, a do tego zawsze jest ryzyko że w folii zrobi się dziura. Do tego strasznie nie podoba mi się ten czarny kolor na dnie, no i ten problem z maskowaniem brzegów....
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny