wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
To i ja się pochwalę.
Autor Wiadomość
varykino 
Nowy


Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 8
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-05-11, 23:06   To i ja się pochwalę.

Witam Wszystkich serdecznie, jest to moja pierwsza obecność na jakimkolwiek forum, dlatego proszę o wyrozumiałość. Jeśli komuś spodoba się moje "oczko" będzie mi bardzo miło, a jeśli kogoś mój temat zachęci do budowy własnego oczka, tym bardziej będę się cieszył i niech to będzie podziękowanie dla uczestników tego forum od których do tej pory anonimowo czerpałem wiedzę. Czy skutecznie, czas pokaże. początki to późna wiosna 2009r.
Wszystko zaczęło się od pomysłu na poidełko dla ptaków, miała to być mała kałuża, w której można by się napić (oczywiście nie miałem na myśli siebie). Stara kasta budowlana odziedziczona po poprzednich właścicielach działki i pierwsze zakup czegoś co wprawi wodę w ruch, wyglądało to mniej więcej tak:

Wiem, że to nic szczególnego :) ale uwierzcie potrafiłem długo siedzieć słuchając szumu tej wody. Ta deska to miejsce gdzie miałem nadzieje że choć raz usiądzie jakiś ptak żeby się trochę napić.

Taki był mój zamysł - płytka kałuża, trochę kamieni jakaś fontanna no i mała kaskada której szum jest urzekający. Zanim zakończyłem próby jak ma to pracować już wiedziałem, że będą kłopoty z glonami, a na początku naiwnie myślałem, że im mniej wody tym mniej glonów. I w tym momencie dotarłem na forum.
Niektórzy pewnie to skrytykują ale pierwsza myśl lampa UV widać ją na zdjęciu.

Im dłużej na forum tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że to nie koniec mojej pracy ale właśnie początek, sami wiecie jak to jest. Cieszyło mnie to "oczko-kałuża" jak nie wiem co, ale czułem niedosyt i te zielone nitki nie dawały mi spokoju. Przyznam się nawet po cichu,że kupiłem jakiś proszek, ale szybko doszedłem do wniosku, że to nie to, a właściwie, że to co ma być "to" to musi być większe :) . Ciąg dalszy nastąpi, bo mam nadzieję, że jeszcze nie zanudzam.
_________________
zegarki to zabawki czasu, a radzieckie zegarki chodzą najszybciej
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-11, 23:10   

varykino napisał/a:
mam nadzieję, że jeszcze nie zanudzam


Zapowiada sie niezła historia :)
Czekam na ciąg dalszy..
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
varykino 
Nowy


Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 8
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-05-11, 23:16   

Dziękuję za zainteresowanie i OK. ale może nie dziś, a właściwie dziś ale nie teraz, bo oczka mi się już kleją. :ziew:
_________________
zegarki to zabawki czasu, a radzieckie zegarki chodzą najszybciej
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-05-12, 05:02   

No! Widać, że Cię już zassało ;) A mógłbyś np. zajmować się fizyką cząstek elementarnych :hehe: Kiedy następny odcinek?
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-05-12, 07:04   

witam..pomysłów ci nie brakuje,sam jestem ciekawy,jaki będzie ciąg dalszy twojej przygody z oczkiem :good:
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-05-12, 07:20   

Cześć :)
Widać, że OMV (oczko maniak virus) Cię już dopadł, podobnie jak mnie w tamtym roku ;) Jego nosicielstwo ma jednak przede wszystkim pozytywne objawy, więc czekamy na dalsze efekty działania :-D
Pzdr.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2010-05-12, 10:53   

varykino napisał/a:
"oczko-kałuża"


Od czegoś trzeba zacząć.W wakacje albo za rok można trochę powiększyć ;)
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-12, 11:30   

Ludwig napisał/a:
varykino napisał/a:
"oczko-kałuża"


Od czegoś trzeba zacząć.W wakacje albo za rok można trochę powiększyć ;)


Niecierpliwyś.. Varykino napisałbył, że początek to historii zaś dopiero.
Od kałuży raczył zacząć - na czym skończy... nam jedynie sprawa znana jest..
( :hehe: - Vanka się naoglądało od nowa Gwiezdnych Wojen ;) )
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2010-05-12, 11:51   

Nie doczytałem ;) :-D
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
varykino 
Nowy


Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 8
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-05-12, 16:25   To i ja się pochwalę.

Witam ponownie.
OMV - no tak coś w tym jest, żaden program antywirusowy jeszcze sobie z nim nie radzi. Wracając do meritum. Zapadła w końcu decyzja - kopać. Z tym nie było problemu ale trudniej było zadecydować co pod spód, w tej chwili nie miałbym wątpliwości - folia, wtedy nie byłem tego taki pewien. Zadecydował drobiazg w zasadzie - możliwość wyprowadzenia węży pod wodą. Nie wiedziałem że są przepusty które pozwalają zrobić to bez problemu przez folię a że nie zależało mi na jakimś bardzo dużym oczku zdecydowałem się na formę z PCV. Ze względów praktycznych (możliwość czyszczenia) i ze względów estetycznych nie chciałem aby pompa i ewentualnie filtr był w samym oczku, dlatego potrzebowałem wyprowadzenia węży pod oczkiem a przy formie z PCV wiedziałem, że sobie jakoś z tym poradzę. Tu pierwsze przymiarki.



Ta niebieska rura PE którą widać to właśnie doprowadzenie wody ze stawu ( a co wolno mi tak napisać staw – no może stawik, ale nie kłóćmy się o to) do pompy, która jest umieszczona w beczce zakopanej po drugiej stronie tego czegoś płożącego, chyba tui. Każdy inteligentny czytelnik na pewno zaraz zauważy, że jest za cienka, ja taki przewidujący nie byłem :x
Ciężko mi się pracowało szczególnie gdy trzeba ją było przeprowadzić ją pod "starym" oczkiem-kałużą. Ciężko bo nie chciałem "wyłączać" wodopoju, bo ku mojej radości byli już pierwsi klienci. Trochę nieśmiali ale powoli oswajaliśmy się z sobą.
Tutaj ten sam etap budowy z jeszcze trochę innej perspektywy.

Pierwsze testy pokazały, że pompa szybciej wypompowuje wodę ze wspomnianej beczki niż jest ona wstanie tam dopłynąć. Tak to jest jak za budowę oczka bierze się lajkonik, czy laik, czy jak mu tam.
łopata znów poszła w ruch.

I choć przy kopaniu spociłem się nieźle (w końcu był już czerwiec) to jednak większym kłopotem było wykonanie jeszcze jednego przepustu, na tyle szczelnego aby już więcej nie poprawiać. Tym razem już nie byłem w stanie zrobić tego w dnie, głęboko-boczny też spełni swoją rolę, no i rurka już trochę grubsza.
Myślę, że można oczekiwać ciągu dalszego i jego nastąpienia. :pa:
_________________
zegarki to zabawki czasu, a radzieckie zegarki chodzą najszybciej
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-14, 08:13   

Dawaj dalej ;)
Widzę, że jest i forma i folia. Folia zapewne do strefy bagiennej. Nie ucieka Ci woda?
A może to jeszcze nie koniec? ;)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
AdrianJ 
Hobbysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 346
Skąd: łazy koło W-wy
Wysłany: 2010-05-14, 17:56   

Oczko fajne daj zdjęcia nowe :yahoo: ile ma litrów
_________________
akwarium 275l 30l 20l
oczko 21 tys. litrów
 
 
varykino 
Nowy


Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 8
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-05-18, 12:35   To i ja się pochwalę.

Witam wszystkich i bardzo przepraszam jeśli ktoś musiał czekać na kontynuację, na swoje usprawiedliwienie napiszę, że w tą sobotę córka ma ślub i jakoś trudno w te gorące dni o chwile większego spokoju, wszak to jej (i nasz również)pierwszy raz i może dlatego.
Wracajmy do tematu.
Pojawiły się pytania - ile litrów? na chwilę obecną szacuję około 1100 do 1200 litrów. Mam nadzieję, że jeszcze na ten rok mi wystarczy a później zgodnie z tradycją większości forumowiczów pewnie będę powiększał :yahoo: Czy nie przecieka? Nie. Zdało dość dobrze egzamin tej zimy, więc myślę, że i dłużej będzie dobrze. Oczywiście są ubytki ale na tyle nieduże, że sądzę, że to odparowanie.
A teraz do rzeczy.
Rzeczywiście jest i forma i folia, bardzo zależało mi na łagodnym brzegu. Forma jak widać jest trochę głębiej do niej doklejałem folię która wypełniła mi resztę. W miejscu gdzie jest forma wyciąłem otwór i brzeg formy posmarowałem silikonem przyciskając do niego folię natomiast samą krawędź folii doklejałem jeszcze do formy "ciepłym klejem" wbrew pozorom wcale nie było to takie trudne i uciążliwe forma jest nieduża ok. 800l więc nie było tego zbyt wiele. Obawiałem się zimy ale chyba wszystko jest OK. Teraz pewnie już bym się formą nie przejmował bo w zasadzie mniejszym nakładem siły i środków można to zrobić bezproblemowo samą folią - no ale to jest teraz, kiedyś tego nie wiedziałem.
Może jakiś mały widoczek jak wyglądało to w ubiegłym roku.


Przepraszam muszę zakończyć, mam jakieś bardzo duże problemy z transferem zdjęć. Obiecuję , że na ciąg dalszy nie będzie trzeba już tak długo czekać.
_________________
zegarki to zabawki czasu, a radzieckie zegarki chodzą najszybciej
 
 
varykino 
Nowy


Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 8
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-05-18, 14:56   To i ja się pochwalę.

No to spróbuję może jeszcze coś.

Z bólami, ale się udaje - to może trochę zaszaleję.
Niestety tylko to jedno :pa:
_________________
zegarki to zabawki czasu, a radzieckie zegarki chodzą najszybciej
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2010-05-18, 14:57   

Może ocean to nie jest, ale wyszło ładnie - podoba mi się :brawo:
Pozdrawiam
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny