wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze oczko Czeczena
Autor Wiadomość
czeczen 
Początkujący


Dołączył: 20 Paź 2018
Posty: 26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-05-26, 09:18   

Witam. Minęło trochę czasu. Na początek pochylam głowę i przyznaję, że moja glinianka nie udała się. Pomimo kilkukrotnego zalewania, woda nie utrzymywała się na zadowalającym poziomie. Dodatkowo namiękały zbyt strome brzegi i osuwały się.

Wszystko więc zrobiłem od początku, poprawiłem brzegi, półki, wyłożyłem folią i zalałem (2000 L). Oczko właściwe ma kształt okręgu o średnicy 260 cm i 120 cm głębokości, wokoło brzegu 5 m kieszeni jutowych gdzie będą rośliny bagienne plus dodatkowa strefa filtra G-K (2x2 m) w której są komory zasypane żwirem gdzie będą rosły tatarak, irys i pałki. Na zdjęciach nie jest jeszcze zalane do pełna. https://photos.app.goo.gl/BrUxq5pBebw7rpoT6

Jestem na etapie obsadzania i zarybiania. Jak w założeniu, oczko jest niewielkie (brak miejsca) w zasadzie jest to zbiornik na deszczówkę (2000 L), który ma być gęsto obsadzony by wtopił się w krajobraz i dał schronienie okolicznej faunie. W założeniu będzie bez prądu , czyli bez filtra, bez kaskady i innych.

Kolega chce mi z własnego odłowu podarować na początek (zanim oczko nie dojrzeje biologicznie) żelazny zestaw kilka 8 - 10 wzdręg by wyjadały larwy komarów, 4 małe liny i dwa srebrne karasie.

1. Czy taka obsada na początek to nie będzie za dużo?
2. Czy liny nadają się do tak małego oczka?
_________________
Małe ale cieszy...

Zbiornik na deszczówkę 2000 L na folii, bez prądu, będzie gęsto obsadzone, oszczędnie zarybione.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2019-05-26, 18:26   

ubot przed chwilą opisał problem obok:
http://forum.oczkowodne.n...p=181286#181286
W takim bajorku rybki tylko symbolicznie i ja się z nim zgadzam. Myślę że lepiej byłoby w ogóle je sobie darować. Na larwy komarów z pewnością znajdą się też inni chętni.
 
 
czeczen 
Początkujący


Dołączył: 20 Paź 2018
Posty: 26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-05-27, 10:18   

Temat chyba wyczerpany. Bez prądu = bez ryb.
_________________
Małe ale cieszy...

Zbiornik na deszczówkę 2000 L na folii, bez prądu, będzie gęsto obsadzone, oszczędnie zarybione.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny