wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie zima
Autor Wiadomość
WitN 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Holendry Baranowskie
Wysłany: 2018-12-20, 19:12   Ogrzewanie zima

Witajcie.
Kupilem “przerebel” z grzalka z termostatem i pompka. Ma toto uniemozliwic zamarzanie calej tafli wody i w sumie niewiele energii pobiera. Ale zaswital mi w glowie pomysl...tylko nie wiem, czy madry...zeby nad oczkiem ustawic promiennik podczerwieni i przy ekstremalnie niskich temperaturach wspomagac ten przerebel..
Ma ktos z Was doswiadczenia z takim sposobem?
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-21, 20:11   

Wystarczy ten przerębel. Z promiennikiem to chyba nie najmądrzejszy pomysł, Gdy będzie mróz i wiatr pewnie nawet kilka kW nie zapobiegnie zamarzaniu. Już lepiej zrobić szklarnię nad oczkiem. Ja stosuję 50W akwarystyczną grzałkę i to starcza.
 
 
WitN 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Holendry Baranowskie
Wysłany: 2018-12-22, 09:00   

No wlasnie promieniowanie podczerwone ma to do siebie, ze wiatr go nie zwiewa a ogrzewa nie tyle powietrze co pada snopem na jakas powierzchnie i ja ogrzewa bez szczegolnych strat po drodze. Mam troche za plytkie oko. Ma tak ciut ponad metr i sie martwie, ze przy dlugotrwalych poteznych mrozach zlodzi sie do dna. Wiec czeka mnie przebudowa. Swoja droga....jak ja poglebie istniejace juz oko jak np karpie maja tak na oko ze trzy kilo....przeciez nie przetrzymam ich dwa dni w beczce :-(
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-12-23, 11:38   

Witam! Ja mam oczko głębokości 1,1m i przez ostatnie kilka zim nie zamarzło głębiej niż na 30cm nie stosuje grzałki a jedynie pompa 500l/h pracuje całą zimę. Myślę,że to co zakupiłeś zupełnie wystarczy a co do karpi to ludzie w wannie przed wigilią trzymali to pewnie i w beczce z napowietrzaczem dwa dni by wytrzymały, a jak nie chcesz ryzykować to kup gumowy basen będą miały więcej miejsca. Wesołych Świąt.
_________________
Pozdrawiam Mirek
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny