wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Staw kapielowy
Autor Wiadomość
yarek22 
Nowy


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2018-07-23, 17:16   Staw kapielowy

Dzien dobry.Dosc dlugo przymierzalem sie do budowy tego stawu jestem na etapie jak na zdjeciach .Szukam pomocy przy dalszych pracach.Czytam troche w necie na te tematy i pomalu poddaje sie,jeden wielki metlik w glowie sobie zafundowalem











ale ciagle jestem dobrej mysli
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-23, 19:32   

Witam, a konkretnie to o jaką pomoc ci chodzi?
Prace w toku wygląda na to, że masz wszystko zaplanowane. Jak napiszesz w czym jest problem to ktoś pewnie znajdzie tu jakieś rozwiązanie.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-07-23, 21:59   

W takiej postaci to wygląda raczej na mały basenik niż staw. I nic ponadto z tego nie wyciśniesz, bez gruntownych zmian/rozbudowy. Jaką filtrację planowałeś?
 
 
kmarkot 
Hobbysta


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 314
Skąd: podlasie
Wysłany: 2019-01-11, 11:12   

Znalazłem coś takiego może ci się przyda :)
Co prawda w pełnej wersji jest więcej informacji cost: 8 GBP. niecałe 40 pln

http://organicpools.co.uk...e%20version.pdf
 
 
plusk 
Nowy


Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-02-23, 23:54   

kmarkot napisał/a:
Znalazłem coś takiego może ci się przyda :)
Co prawda w pełnej wersji jest więcej informacji cost: 8 GBP. niecałe 40 pln

http://organicpools.co.uk...e%20version.pdf


Jestem wielkim fanem Davida Pagan Butlera. Pomysł, żeby wykorzystać kompresor powietrza do poruszenia wody i wymuszenia przepływu przez filtr korzenno- żwirowy, jest genialny w swojej prostocie i tani, no i bezpieczny bo kompresor znajduje się poza zbiornikiem. Sam zastosowałem coś podobnego w stawie gruntowym i się sprawdziło.
 
 
Mariano 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 143
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-04-19, 22:50   

plusk napisał/a:
i tani


Zasilanie powietrzem z kompresora nigdy nie będzie tak tanie jak przy pomocy pompy. Pompy mają stosunkowo wysoką sprawność w porównaniu z taką metodą, ktorej sprawność wyniesie najwyżej kilkanaście procent.
_________________
Przydomowe oczko 12000 m^2, głębokość średnia 2m. Jakieś tam stawy. Parę strumyków :)
 
 
plusk 
Nowy


Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-05-22, 23:47   

Mariano napisał/a:
plusk napisał/a:
i tani


Zasilanie powietrzem z kompresora nigdy nie będzie tak tanie jak przy pomocy pompy. Pompy mają stosunkowo wysoką sprawność w porównaniu z taką metodą, ktorej sprawność wyniesie najwyżej kilkanaście procent.


być może, nie jestem w stanie tego obliczyć. Ale wydaje mi się, że system cyrkulacji wody oparty na zjawisku "air lift" jest najłatwiejszy i najtańszy w budowie. Ja zrobiłem eksperyment w stawie gruntowym, zbudowałem strefę regeneracyjną ok 50m2 na dnie której wyłożyłem żółte rury drenażowe wszystko zasypałem żwirem (ok 30 ton) i obsadziłem roślinami. Rury drenażowe połączyłem z hydraulicznymi, które zostały wyprowadzone na głębszą wodę a następnie pionowo w górę tak, że kończą się tuż pod taflą wody. W pionowych rurach zostały umieszczone kamienie napowietrzające. Powietrze z kompresora (200w) rozdzielone jest na 6 takich "kominów" i bardzo fajnie wyciąga wodę ze strefy regeneracyjnej. Oczywiście nie jestem w stanie obliczyć wydajności tego przepływu ale bez obrzydzenia kąpię się w tym stawie.
 
 
yarek22 
Nowy


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2019-06-23, 11:27   

Dzień dobry.Stan na dziś


 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2019-06-24, 11:09   

yarek22, napisz trochę szczegółów odnośnie filtracji. Od kiedy działa Twój stawek? Bo roślin mało a woda póki co czysta.
 
 
yarek22 
Nowy


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2019-06-24, 16:00   

Dzień dobry. Woda w ilości ok 3/4 jest od jesieni. W połowie kwietnia uruchomiłem filtr i zacząłem sadzic rośliny. Na razie są jeszcze małe ale z czasem myślę że będzie ok. Wiosną woda nie była przejrzysta, po zbudowaniu i uruchomieniu filtra dość szybko się poprawiło. Dałem preparat z bakteriami na start może to dla tego w dwa tygodnie było już ok. Filtry mam zrobione z dwóch pojemników każdy po 1000 l takie rozwiązanie wystarcza do 150m3 moich jest ok 50m3.
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-06-24, 20:01   

Witam co masz w filtrach, jaka pompa z czego zbudowany staw czym wyłożony Napisz coś więcej fajnie wygląda ten stawik
 
 
plusk 
Nowy


Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-08-24, 22:29   

Wow, staw wygląda świetnie!
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny