wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie odnośnie wody
Autor Wiadomość
Kamilekkk 
Nowy


Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2018-07-16, 18:02   Pytanie odnośnie wody

Witam, jeżeli chodzi o oczka wodne jestem totalnym świeżakiem i mam kilka pytań odnośnie wody. Jakiś czas temu postanowiłem odnowić stare oczko wodne (foremka, 250L), które jest na ogródku od paru lat ale nikt o nie nie dbał. Całą formę wyciągnąłem, wyczyściłem, zakopałem, nalałem świeżej wody oraz wrzuciłem rzęsę i rogatka wraz z wodą z naturalnego stawu. Do mini oczka wpuściłem 10 średnich/małych karasi oraz jednego średniego żółwia żółtolicego.
Woda utrzymywała się idealnie czysta 2 tygodnie, aż do dzisiaj. Oczywiście dalej widać dno i ryby, które pływają ale już nieco słabiej. Na dnie znajdują się szczątki roślin, muszle po ślimakach, odchody itp. Tutaj rodzi się moje pytanie, słyszałem coś o tym, że woda w oczku musi dojrzeć i trochę to wszystko trwa. Mógłby mi ktoś opisać ile może to trwać, jak to przebiega, czy mam jakoś wybierać te szczątki roślin czy zostawić to do czasu aż się wszystko ustabilizuje? Dodam jeszcze, że rogatka jest tam całkiem sporo, natomiast rzęsa została zjedzona w większości i opadła na dno ale planuje w najbliższym czasie dorzucić jej więcej.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-16, 18:34   

A masz jakąś filtrację? Przy takiej mega jak na wielkość zbiornika obsadzie ryb /i do tego jeszcze żółw!/ powinna być ona bardziej niż super wydajna. Nieczystości wyciągaj na bieżąco, ale na czystą wodę ja bym zbytnio nie liczył.
 
 
Kamilekkk 
Nowy


Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2018-07-16, 18:42   

Myślisz? Wydawało mi się, że to nie jest jakoś dużo ryb (karasie mają max 10cm długości), ograniczenie ilości ryb powinno pomóc? Filtracji jeszcze nie założyłem, bo gdzieś czytałem, że przy takich malutkich oczkach wystarczy duża roślinność.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-16, 18:50   

Kamilekkk napisał/a:
Myślisz? Wydawało mi się, że to nie jest jakoś dużo ryb (karasie mają max 10cm długości), ograniczenie ilości ryb powinno pomóc? Filtracji jeszcze nie założyłem, bo gdzieś czytałem, że przy takich malutkich oczkach wystarczy duża roślinność.

Jedna ryba na 25l wody, a u mnie 1 na 250l i uważam, że to za dużo.
Przy małych oczkach rzeczywiście można obyć się bez filtracji, ale pod warunkiem, że nie ma w nim ryb.
 
 
Kamilekkk 
Nowy


Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2018-07-16, 18:54   

Kurcze, fatalnie w takim razie. Czyli nie ma absolutnie żadnych szans, żeby woda była chociaż minimalnie czysta? Z czasem stanie się zielona i mętna?
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-16, 18:58   

Bardzo wydajna filtracja mechaniczno-biologiczna plus sporej wielkości filtr g/k /tak na oko minimum 4m2/ plus lampa UV i woda może być czysta. Tylko rybki nie będą czuły się zbyt luksusowo a wręcz przeciwnie stłoczone n małej przestrzeni będą osłabione.
 
 
Kamilekkk 
Nowy


Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2018-07-16, 19:25   

dobra, dziękuje Ci pięknie w takim razie. Jestem amebą - napisałem 250L, a oczko ma prawdopodobnie 750L co i tak nie zmienia faktu, że za dużo w nim ryb.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny