wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana kształtu liści strzałki szerokolistnej
Autor Wiadomość
Cyjanka 
Nowy


Dołączyła: 09 Sie 2018
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-08-09, 16:31   Zmiana kształtu liści strzałki szerokolistnej

Po przesadzeniu z kupnej doniczki ze strzałkami do większych doniczek zauważyłam, ze liście zmieniły kształt- są wąskie oraz długie, bardziej przypominające strzałkę wodną (a może jeszcze węższe? To moje pierwszy i jedyny gatunek strzałki). Podejrzewam niedobór/nadmiar, ale czego? Przed przesadzeniem kisiły się w doniczce ok 5cm szerokiej i ok12cm wysokiej i były niskie ale liście typowe dla szerokolistnej, oraz uzyskałam z tej doniczki 5 sadzonek (2 niezauważone). Podłodze w którym aktualnie się znajdują to na samym dnie ok 10 cm ziemi potem piasek a na wierzchu przysypane bazaltem oraz przyciśnięte kamieniami. Wszystkie 4 doniczki takie mają podłoże i wszystkie strzałki zmieniły kształt.
Szukałam czegoś podobnego na forum jednak nie znalazłam, jeśli był już taki temat to proszę o linki











 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-09, 20:07   

Strzałka ma kilka rodzai liści /zdaje się że 3/. Te długie i cienkie puszcza gdy rośnie głębiej.
 
 
Cyjanka 
Nowy


Dołączyła: 09 Sie 2018
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-08-09, 20:35   

Tak wiem o tym jednak ja to rozumiem tam I:liście podwodne podobne do nurzańca, II: liście pływające przypominające grążela oraz III: nadwodne w kształcie strzały, i te nowe właśnie rosną normalnie ponad wodę ale maja całkiem inny kształt.
Na zdjęciu liść oznaczony niebieskim ma kształt właściwy szerokolistnej, czerwony to właśnie ten kształt o który się pytam, a zielony przypomina mi kształt strzałki wodnej porównując ze zdjęciami z internetu, a wszystkie liście pochodzą z jednej rośliny, reszta strzałek ma w przeważającej ilości liście które są oznaczone czerwonym :???:

 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-08-09, 20:53   

Wydaje mi się, że brakuje jej pokarmu. U mnie strzałki, które wyszły z doniczki i rosną w niezbyt żyznym podłożu mają właśnie takie cienkie liście a te, które rosną w doniczkach i są zasilane nawozem rosną ładne, szerokie. Spróbuj zasilić nawozem jedną doniczkę i zobacz czy będzie różnica

[ Dodano: 2018-08-09, 22:00 ]
Na tym zdjęciu po prawej masz strzalkę w doniczce a tuż obok cienki liść strzałki rosnącej obok doniczki

 
 
Cyjanka 
Nowy


Dołączyła: 09 Sie 2018
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-08-10, 14:41   

Myślałam ze ziemia jest wystarczającym nawozem... no ale trudno. Aktualnie mam kulki gliniano-torfowe do akwarium, nadadzą się? Oraz wielokrotnie na forum widziałam, że jest polecane osmocote, ale które, bo widziałam wiele rodzaji?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny