wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczupaki Oczko Wodne
Autor Wiadomość
SuM Albinosek 
Nowy


Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-06-20, 16:24   Szczupaki Oczko Wodne

Witam, Będę posiadał oczko wodne o wymiarach około 6x4m i głębokość 2m, która z jednej strony będzie się wypłycała do około 30 cm. Otóż nie kręcą mnie jakieś kolorowe rybki, tylko coś konkretnego, jakiś drapieżnik, najpierw myślałem o Sumie Albinosie, już pisałem o tym temat ale pisali, że oczko jest za małe. Więc też pomyślałem o szczupakach. Tylko czy w takim oczku będzie żył i rosnął? Będzie oczywiście miał jedzenie, w oczku będą pływać płocie i karasie i ew. jeszcze słonecznice. Nie piszcie mi rzeczy typu "Ja nie lubie patrzec jak ryba zjada inna rybe","Drapieznik w oczku jest bezsensu" itd. Jeśli da radę, to lepiej 1 szczupaczek czy może 2-3? Jeśli mogłoby być więcej to jest szansa, że się wytrą? Szczupaki sobie sam załatwie, albo złowie malutkie z prywatnego stawu taty lub kupie. Myślę, że w takim oczku powinny dać radę, niektórzy hodują je w akwariach 1000-2000l pojedyńczo więc w takim oczku powinny dać radę nawet 3? Będą oczywiście rośliny. Moczarki, pałki, trzciny i tak dalej. Dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam.
 
 
necoyolo 
Początkujący


Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 33
Skąd: Stary Sącz
Wysłany: 2018-06-20, 21:42   

Czemu miałby nie dać rady, szczupak to bardzo mocna ryba, w przypadku wpuszczenia większej ilości niż jednej musisz uważać żeby były podobnych rozmiarów ponieważ są kanibalami i może się ostatecznie skończyć na jednej sztuce. Tyle, że wykarmić te bestie to nie taka prosta rzecz, ile widzą tyle praktycznie jedzą. Pomyślałbym jeszcze o okoniach, mniejsze rozmiary osiągają ale są bardzo waleczne. Napowietrzacz również by się przydał. Musisz się też liczyć z tym, że nie będziesz mógł w każdej chwili przyjść do oczka i podziwiać je jak np. karpie koi bo one będą głównie siedzieć na dnie, przynajmniej tak mi się wydaje.
W zimie dostarczanie im pokarmu będzie trudniejsze, pamiętaj. One zawsze też chciałyby coś skubnąć w tym okresie.
 
 
SuM Albinosek 
Nowy


Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-06-21, 10:55   

Hmm A może jeszcze Sandacz? Ale 1 Sztuka.

[ Dodano: 2018-06-21, 14:30 ]
Oraz Ile to oczko ma mniejwięcej m3?
 
 
necoyolo 
Początkujący


Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 33
Skąd: Stary Sącz
Wysłany: 2018-06-21, 22:10   

no przecież podałeś rozmiary więc 48 m3 ?
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-06-22, 07:06   

necoyolo napisał/a:
no przecież podałeś rozmiary więc 48 m3 ?

Podziel to przez 3.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-22, 08:22   

To trochę byłoby znęcanie się nad tymi rybami, w tak małym oczku /tak jak napisał wolanin, jakieś 15-20m3 / powinno się trzymać tylko ryby które są do tego przystosowane, Chcesz drapieżnika to tylko okoń i to 1 szt.
 
 
stuk 
Początkujący


Dołączył: 13 Kwi 2018
Posty: 32
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2018-07-03, 17:28   

SuM Albinosek - szczupaki śmiało możesz trzymać w takim oczku z jednym zastrzeżeniem - muszą mieć co jeść, bo inaczej wytną ci całe życie jakie masz w oczku, łacznie z żabami. Szczupaki to nie okonie i nie pływają po całym zbiorniku lecz zazwyczaj stoją w jednym miejscu, więc zbyt dużej przestrzeni nie potrzebują.
Ja przez prawie 3 lata trzymałem szczupaka w moim oczku razem z karasiami. Jednak tak raz na tydzień do zbiornika wpuszczałem płotki w ilości od kilku do kilkunastu sztuk. I o dziwo szczupaki (bo początkowo było 3) nie ruszały mi kolorowych karasi dopuki miały płotki. Przez ten czas zaginął tylko jednen duży czerwony karaś. Szczupaki mają jedną wadę - ustawiają się w płytkich miejscach, tak gdzie woda jest cieplejsza. U mnie wykorzystały to koty i wyciągneły mi dwa z nich. Sąsiad z działki mówił mi, że godzinami potrafiły siedzieć na kamieniach przy wodzie... Szczupaki wpuszczałem do oczka wczesną wiosną i do zimy przetrwał tylko jeden. Niestety po prawie trzech latach nie zdążyłem z przeręblem w czasie nagłego ocieplenia i przyducha mocno zredukowała mi rybostan w tym szczupaka. Przez ten czas z 20 kilku centymetrów urusł do 64-65 cm : )
Znajomy z działki też sobie zarzyczył szczupaka, więc i jemu wpuściłem. Było to 3 lata temu. Jego oczko jest większe i głebokie. Mimo moich zapewnien sąsiad mi chyba nie wierzył, że ma szczupaka, bo go nie widzial przez 2 lata. Ujawnił się zeszłej jesieni , a zimą i wczesną wiosną zrobił takie spustoszenie w rybostanie, że zostały tylko 4 duże złote rybki z ponad stu... Sasiad stwierdził, że szczupaka już nie chce i od wiosny polował na niego - głownie wędką, na żywca. Ryba wielkości ok. 70cm na haczyku był dwa razy jednak zawsze wplątywał się lilie i się zrywała. Ostatnio znowu wzioł i po siłowym holu znowu zerwał. Jednak od tego czasu (tj. od ponad 3 tygodni) szczupaka nie widać, karasie nie znikają a i na żywczyka nic nie bierze. Obstawiam, że przy ostatnim holu ryba została pokaleczona i padła...
To tak do przemyślenia : )
pozdrawiam
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny