wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oczko
Autor Wiadomość
major88 
Nowy


Dołączył: 04 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-06-09, 15:40   Moje oczko

Hej, oczko zacząłem kopać jako dzieciak, chodzący jeszcze do podstawówki. Mógłbym nawet podać dokładną datę - gdy zaczynałem, matka oglądała w TV pogrzeb Księżnej Diany :) nie było przez ten czas gruntowniej przerabiane, jedynie opuszczenie brzegów dla zamaskowania folii.

Kilka lat temu wymieniona została folia na specjalną do oczek - 0,3mm, sprawowała się ok, do momentu wyżarcia w niej dziury przez psa. Zakleiłem, lecz dalej gdzieś cieknie. Przy remoncie stwierdziłem że już czas dać sobie spokój z rozbiórkami i czyszczeniem - wybudowałem najmniejszym kosztem kaskadę oraz filtr piankowo-keramzytowy - woda wpada do pomarańczowej rury z piankami, sączy się w dół i przez keramzyt podchodzi do wylotu z wiadra.

Pojemność ~1,5m3, pompka Aqua Nova NP-2000. Na dziś jest dla mnie zbyt małe - głębokość 80cm, kilka stopni + 2 metry od domu pośrodku dość wąskiej działki i kolejna wymiana folii przesądzają o jego likwidacji na rzecz większego/głębszego, mimo że jakiś swój urok posiada. Dodatkowo praktycznie codzienne czyszczenie pianek z filtra :D

Ostatni tegoroczny bajer to podwodny punkt obserwacyjny - szklana kula akwarium, obciążona roboczo śrubami + płaskownikami, aby aparat stał stabilnie.





Paprocie roboczo zabezpieczone przed szkodnikiem:


+domek dla robactwów:


+ FILM
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-09, 19:25   

Masz rację " swój urok posiada". Z filtrem coś schrzaniłeś, ja przy swoich 10 z hakiem m3 swój czyszczę raz na 10-15 dni.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-06-09, 21:57   

Za to woda kryształ.
Piękna tojeść.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny