wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Reinkarnacja oczka...
Autor Wiadomość
Arca92 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 39
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2018-05-22, 15:01   

Qba napisał/a:
Jest o niebo lepiej. Teraz już tylko cierpliwie czekać aż natura zrobi swoje. Masz kawał oka i jak rośliny się rozrosną to będzie super!


Dziękuje, mam nadzieje ze te rośliny na wyspach się przyjmą. Bo to mój autorski projekt. :)
Nie wiem, skąd mogę pozyskać rogatka sztywnego bo bardzo by się przydał. A sklepowa cena
5-6 zł za szt jest nie do przyjęcia.

Czy mannę mielec zwykłą i tą odmianę ozdobną można sadzić bez podłoża? Bo są różne informacje na ten temat.

[ Dodano: 2018-05-22, 16:07 ]
luzio napisał/a:
Świetna robota. Teraz faktycznie pozostaje czekać i nie wykonywać gwałtownych ruchów. Tak jak wyżej wspomniane zatroszczyć się o deszczówkę oraz być może pomyśleć co nieco o innym wykończeniu brzegów.


Z deszczówką to tylko tyle co napada ostatnio napadało z 20cm. Ja wiem brzegi, szału nie ma ale z czasem będę obsadzał brzegi zmieniał itd.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-05-22, 15:09   

Ja bym dał sobie spokój z rogatkiem. Potem jak będzie już ładnie może cię zacząć denerwować. Lepiej zainwestować w pistie, które same znikną.
Co do sadzenia luzem czy nie to ja mam prostą zasadę: generalnie wszystko luzem ponieważ jakoś nie bardzo widzę oczyszczanie wody przez doniczki. Oczywiście są wyjątki. Czasem doniczka jest np. niezbędna bo inaczej roślinka mogłaby gdzieś się stoczyć itp. Ale poza tym to po prostu nawet ciekawe jest jak dana roślina będzie sobie radzić w naturalnych w twoim oczku warunkach.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-05-22, 15:25   

Arca92, mam manne mielec posadzoną bezpośrednio w żwirze i daje radę. Nie jest taka duża jak w naturze ale to mi nawet pasuje bo i oczko niewielkie.
 
 
necoyolo 
Początkujący


Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 33
Skąd: Stary Sącz
Wysłany: 2018-05-23, 23:45   

Arca92, możesz podpowiedzieć jak zrobiłeś pływającą wyspę ?

[ Dodano: 2018-05-24, 01:07 ]
luzio napisał/a:
Ja bym dał sobie spokój z rogatkiem. Potem jak będzie już ładnie może cię zacząć denerwować. Lepiej zainwestować w pistie, które same znikną.
Co do sadzenia luzem czy nie to ja mam prostą zasadę: generalnie wszystko luzem ponieważ jakoś nie bardzo widzę oczyszczanie wody przez doniczki. Oczywiście są wyjątki. Czasem doniczka jest np. niezbędna bo inaczej roślinka mogłaby gdzieś się stoczyć itp. Ale poza tym to po prostu nawet ciekawe jest jak dana roślina będzie sobie radzić w naturalnych w twoim oczku warunkach.


Rogatek będzie obsadzony kamieniami w taki sposób że nie rozprzestrzeni.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-24, 13:37   

necoyolo napisał/a:


Rogatek będzie obsadzony kamieniami w taki sposób że nie rozprzestrzeni.

Dla tej rośliny to chyba niemożliwe, ale można spróbować.
Mi kompletnie nie przeszkadza wyciąganie co kilka dni całego kosza tej rośliny. Wszystko trafia na kompostownik i ciesze się ile wraz z nim ubywa z wody związków azotu. W tamtym roku myślałem, ze przesadziłem z jego wywalaniem z oczka, gdyż prawie w ogóle nie rósł. Ale w tym dał już popis swych możliwości.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-05-24, 21:15   

Tak ale rogatek jest (chyba?) brzydki. Nie dodaje uroku. Ok, może się świetnie sprawdzać do oczyszczania i zacieniania ale jak na mój gust lepiej po prostu ten rok spokojnie przeczekać, uzyskać stabilizację bez rogatka i potem cieszyć się oczkiem bez zabawy w nieustanne wyciąganie tej rośliny.
 
 
necoyolo 
Początkujący


Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 33
Skąd: Stary Sącz
Wysłany: 2018-05-27, 22:48   

luzio napisał/a:
Tak ale rogatek jest (chyba?) brzydki. Nie dodaje uroku. Ok, może się świetnie sprawdzać do oczyszczania i zacieniania ale jak na mój gust lepiej po prostu ten rok spokojnie przeczekać, uzyskać stabilizację bez rogatka i potem cieszyć się oczkiem bez zabawy w nieustanne wyciąganie tej rośliny.


do wywłócznika brazylijskiego mu daleko no ale znowu nie jest taki zły, a wyciągnąć go z wody to nie stanowi jakiegoś problemu :)
 
 
Arca92 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 39
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2018-05-28, 19:15   

necoyolo napisał/a:
Arca92, możesz podpowiedzieć jak zrobiłeś pływającą wyspę ?


necoyolo wąż ogrodowy i złączka żeby zrobić koło, od spodu drobna siatka o oczku 2x2mm tylko żeby przeszły korzenie, od góry siatka z oczkiem grubszym chyba 5x5mm i miedzy te siatki do środka keramzyt aby uzyskać pływalność. Całość połapana trytytkami. Przy wiekszej wyspie zrobiłem stelaż za pomocą jakiś plastikowych rurek.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny