wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszedobylski osad
Autor Wiadomość
WitN 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Holendry Baranowskie
Wysłany: 2018-05-05, 09:23   Wszedobylski osad

Dziendoberek. Same problemy ;-)
Od dwoch tyg mam w oku szyszki olchy, filtr extreme 50 czyszcze co dwa- trzy dni, roslinek troche dolozylem ale i rozwija mi sie piekny grazel i trzy lilie.
Dodalem tetre sediment minus i dolozylem kompleks bakterii i wylaczylem uv.
Woda jest przejrzysta jak nigdy wczesniej (piana niestety nadal sie utrzymuje a zadnych podnietych rybc zima i po niej nie bylo)
Ale....teraz jest problem z takim zielonym gie kture mi sie osadza na wszystkim - folia, kamienie, worek z szyszkami, przewod karbowany. Druga fotka z dzis a wczoraj wyczyscilem to miejsce odkurzaczem do zera...od czego to i co moze pomoc, zeby sie w takim tempie nie osadzalo?


 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-05-05, 10:04   

W zeszłym roku walczyłem bezskutecznie z takim osadem, który okazał się być glonem (a myślałem, że to coś nie zyje). Dopiero gdy rośliny rozrosły się to zaczęły wygrywać z tym glonem (choć całkowicie go nie wyparły). W tym roku znowu mam podobną sytuację z tym syfem. Próbuję obniżyć ph do 6 bo podobno pomaga. Aktualnie mam 6,8 i glony mają się dobrze.
A co do czyszczenia filtra to po każdym takim zabiegu biologia startuje od nowa więc może wstrzymaj się i daj filtrów żyć.
 
 
WitN 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Holendry Baranowskie
Wysłany: 2018-05-05, 13:13   

Qba napisał/a:
W zeszłym roku walczyłem bezskutecznie z takim osadem, który okazał się być glonem (a myślałem, że to coś nie zyje). Dopiero gdy rośliny rozrosły się to zaczęły wygrywać z tym glonem (choć całkowicie go nie wyparły). W tym roku znowu mam podobną sytuację z tym syfem. Próbuję obniżyć ph do 6 bo podobno pomaga. Aktualnie mam 6,8 i glony mają się dobrze.
A co do czyszczenia filtra to po każdym takim zabiegu biologia startuje od nowa więc może wstrzymaj się i daj filtrów żyć.


No wlasnie zastanawialem sie jak to jest z tymi filtrami. Moj sklada sie z trzech pojemnikow. W dwoch gornych jest filtracja mechaniczna a w dolnym - ostatnim czyli tym z ktorego wylewa sie do oka jest zeolit, ceramika i biokule. Tego trzeciego w ogole nie ruszam. W dwoch pierwszych z filtracja mechaniczna co dwa dni jest takie bagno, ze masakra. Wiec zastanawiam sie, czy one cokolwiek jeszcze filtruja?
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-05-05, 13:38   

WitN, nałóż na wylot filtra ponczochę to się przekonasz jak to jest
 
 
WitN 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Holendry Baranowskie
Wysłany: 2018-05-05, 21:28   

Folia. Okolo 15 m2, okolo 10 m3, 5 karpikow max 20 cm, 10 karaskow okolo 10 cm, 10 orf 8-10 cm. Moga splywac bo w dwoch miejscach jest na rowno. Ph 7,5 ; kh 11, gh 12. Wokol oczka nic nie jest sypane, nawozone itp itd
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-06, 09:40   

Pomysł Qba, jest bardzo dobry. Sam stosowałem go przez trzy pierwsze lata istnienia oczka. Pończochy musiałem dość często wymieniać, ale mam znajomą która prowadzi sklep z nimi i zawsze na wiosnę podrzucała mi całą masę lekko uszkodzonych.
Wrzuć też całą masę roślin pływających, te zaciemnią i oczyszczą ci wodę.
 
 
WitN 
Początkujący


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Holendry Baranowskie
Wysłany: 2018-05-10, 16:54   

No dobra. Wczoraj jak widac dolozylem slomy jeczmiennej....wczesniej szyszek olszy. I te syszki tak fajnie dzialaly, ze woda byla jak kawa, ale czysta. Codziennie jakies dwie trzy wysepki takiego plywajacego gie sciagalem odkurzaczem....a dzis po powrocie z pracy zalamka!!

Jak nie zielona woda, to osad na wszystkim, jak nie osad to takie zielone plywajace gie prawie po calosci.....

Co to?


[ Dodano: 2018-05-10, 18:50 ]
Jesli ktos moze usunac poprzedni i ten post to bede wdzieczny.

To zupelnie inne glony i inne zjawisko, wiec powinienem chyba zalozyc nowy watek zeby balagany nie bylo w jednym.

Zakladam
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny