wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa filtra beczkowego - kilka pytań
Autor Wiadomość
Arca92 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 39
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2018-05-05, 21:09   

No właśnie rośliny, co wsadzę to marnieją, ewentualnie rosną troszkę i stop.
 
 
kmarkot 
Hobbysta


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 314
Skąd: podlasie
Wysłany: 2018-05-06, 06:57   

Co do filtra, czy nie blokuje nic przepływu w drugiej beczce, czy masz nad zasilaniem drugiej beczki zrobiony ruszt? Spróbuj opróżnić beczki z mediów filtracyjnych zobaczyć jak się zachowuje.
Jeżeli to nie pomoże to podnieś 1 beczkę lub opuść 2.
Lampa uv powinna pomóc pozbyć się zielonej wody.
Co do roślin ich zła kondycja spowodowana może być złymi parametrami wody.

Najważniejsze twardość wody i zawartość Ca, Mg. Jeżeli gh jest około 10 to pewnie jest w niej też siarka. kh większe od 6 węglany. Pozostałe mikro i makro to niestety obserwacja, rośliny wodne nie różnią się od roślin uprawnych i akwariowych. Na pewno w twojej wodzie nie brakuje azotanów i fosforanów.
Moim zdaniem warto by skonstruować pływające wyspy, lub sadzić w samym żwirze rośliny rosłyby hydroponiczne bez podłoża.
Wraz ze spadkiem Ph poniżej 6,5 wzrasta toksyczność glinu.
 
 
Arca92 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 39
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2018-05-06, 09:27   

Woda ze studni, niestety jest twarda, mam zasilanie beczki pierwszej jest od spodu, rurę poprowadzona mam od góry w dół, ruszt w drugiej beczce tez jest, wykonałem go z odwróconej doniczki i porobiłem sporo otworów. Będę z tym walczył bo na pewno da się coś z tym zrobić.
Jadę po torf kwaśny zawsze coś pomoże. Kosaćce rosną w kamieniach tylko, reszta to mieszanki piasku torfu i gliny

Jak wykonać taką wyspę, żeby to ładnie pływało, a nie tonęło?

Dziękuję bardzo za pomoc.

[ Dodano: 2018-05-06, 12:30 ]
Kupiłem testy papierkowe OASE: woda twarda jak nie wiem i ph też bardzo wysokie. Gdzieś tu na forum przeczytałem, że torf w twardej wodzie będzie działał tylko wolniej, tak wiec kupiłem 240l torfu kwaśnego bez dodatków i zaraz będzie lądował w wodzie

[ Dodano: 2018-05-06, 17:44 ]
Byłem dziś nad rzeką w poszukiwaniu szczęścia i powiedzcie mi proszę czy to są Kosaćce żółte? Wydają mi się, że tak ale zanim pójdę po nie ze szpadlem chciałbym się upewnić. Jeśli tak to moja zupa zyska duże ilości roślinek.



 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-06, 17:57   

Arca92 napisał/a:




[url=https://images82.fotosik.pl/1064/3f49d306443b592fm.jpg]Obrazek[/URL]

[url=https://images82.fotosik.pl/1064/6f680f3f3d3ede16m.jpg]Obrazek[/URL]

Tak to kosaćce.
Jak masz wodę bardzo twardą to torf nie obniży ph. Pozostaje ci tylko podmiana jej na deszczówkę.
 
 
Arca92 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 39
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2018-05-06, 18:18   

Czyli jesli dobrze rozumiem to, że woda zielona i marnieją roślinki to jest wina twardości i ph? W takim razie koniec z dolewaniem wody ze studni i trzeba zacząć zbierać deszcz.

Jeśli to kosaćce to wycieczka i odkażanie nadmanganianem potasu.

Dziękuję Wam, że poświęcacie swój czas. :piwko:
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-05-06, 18:45   

Arca92, oglądam Twoje zdjęcia i nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie - jaką ziemię masz w tych pojemnikach na rośliny?
 
 
kmarkot 
Hobbysta


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 314
Skąd: podlasie
Wysłany: 2018-05-06, 20:24   

Arca92,
Nie napisałem że masz lać deszczówkę. tylko niektóre z składników wody są mierzalne. jak ph kh gh Ca Mg
Pewnych składników jest za dużo jak P N innych może być za mało.
Co ogranicza wzrost roślin.

Cała sztuka by zbiornik ograniczał fosfor P
Żeby był trudniej nadmiary też szkodzą.
Cytat:
Wiedza o zapotrzebowaniu i wykorzystaniu poszczególnych pierwiastków wykorzystywana jest w tradycyjnym rolnictwie oraz w uprawach hydroponicznych i aeroponicznych[3]. Najczęściej opisywane są objawy drastycznych niedoborów, obserwowane u roślin rosnących w uprawach hydroponicznych w sytuacji, gdy jeden ze składników mineralnych wyczerpie się. W przypadku roślin rosnących w glebie, występować mogą przewlekłe niedobory o objawach mało specyficznych. Zwykle jest to zahamowanie wzrostu i żółknięcie liści

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBywienie_mineralne_ro%C5%9Blin

Fajnie by było założyć taki wątek dotyczący roślin wodnych.
_________________
----
Moje oczko wodne
----
 
 
Arca92 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 39
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2018-05-06, 20:41   

Qba, piasek, glina, torf.

No nic bedzę sadził, zacząłem robić wyspę pływającą, kupiłem pistię i hiacynty. Mam nadzieję, ze w końcu to ruszy.
 
 
Miecho 
Początkujący


Dołączył: 26 Kwi 2012
Posty: 21
Skąd: Ksawerów / Pabianice
Wysłany: 2018-05-07, 04:51   

kmarkot napisał/a:
Arca92,
...Żeby był trudniej nadmiary też szkodzą.
Cytat:
Wiedza o zapotrzebowaniu i wykorzystaniu poszczególnych pierwiastków wykorzystywana jest w tradycyjnym rolnictwie oraz w uprawach hydroponicznych i aeroponicznych[3]. Najczęściej opisywane są objawy drastycznych niedoborów, obserwowane u roślin rosnących w uprawach hydroponicznych w sytuacji, gdy jeden ze składników mineralnych wyczerpie się. W przypadku roślin rosnących w glebie, występować mogą przewlekłe niedobory o objawach mało specyficznych. Zwykle jest to zahamowanie wzrostu i żółknięcie liści

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBywienie_mineralne_ro%C5%9Blin
Fajnie by było założyć taki wątek dotyczący roślin wodnych.

Objawy niedoborów, na roślinie mogą być efektem nadmiaru innych makro/mikroelementów w podłożu lub wodzie.
Uzupełnię wypowiedź artykułem o antagonizmach i synergizmach składników pokarmowych.

Dno masz czyste czy nasypałeś podłoże na folię? W zbiorniku są teraz ryby bo piszesz o tarle? Ile ich jest na 1m3. Ryby albo coś jeszcze jest źródłem silnego zanieczyszczenia, bywa że nawozi się trawnik i "coś tam wpadnie do oczka"
Sorki za opinię, ala to zdjęcie wygląda jak z jakiegoś śmietniska, woda brazowa i jeszcze te butelki !?
https://www.fotosik.pl/zdjecie/09f2d40b73650505

P.S.
Osobiście zrezygnowałem z budowy filtra beczkowego, na czas remontu oczka lokatorzy wylądowali w mauzerze i z niego docelowo będzie filtr keramzytowy, jeszcze pozostaje kwestia pre-filtra.
_________________
-
www.Firma-Krzak.pl
 
 
Arca92 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 39
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2018-05-07, 07:56   

Miecho napisał/a:
Sorki za opinię, ala to zdjęcie wygląda jak z jakiegoś śmietniska, woda brazowa i jeszcze te butelki !?


no woda jest zielona nie brazowa, a to nie butelki tylko słoma jęczmienna i szyszki olchy.
Ja sobie zdaję sprawę, że tak wygląda :(( dlatego napisałem tutaj, o jakiś ratunek.

a dno miałem czyste teraz się nazbierało mułu sporo.

nie wiem ile jest dokładnie ryb, wytarły się karasie w tamtym roku i jest ich pewnie sporo ale nie mogę się doliczyć przez tą wodę.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-05-07, 08:06   

Arca92, torf w doniczkach chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem - z czasem gnije. Zeby uniknąć przerybienia przydałby się jakiś drapieznik. Ja mam w oczku niedużego okonka. Może to być też kilka orf
 
 
Arca92 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 39
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2018-05-07, 09:28   

Qba napisał/a:
Arca92, torf w doniczkach chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem - z czasem gnije. Zeby uniknąć przerybienia przydałby się jakiś drapieznik. Ja mam w oczku niedużego okonka. Może to być też kilka orf


mam orfy 4. A czy Twój okonek nie czuje się samotnie, to są stadne drapieżniki. :)
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-05-07, 12:51   

Plywa w stadzie z karasiami ;)
Nie chcę, żeby się rozmnożył
 
 
Arca92 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 39
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2018-05-07, 13:30   

Qba, To może też uda mi się złapać jakiegoś.

Jak na razie wsadziłem kosaćce, pozyskane wczoraj. Oby się przyjęły. Zauważyłem też, że jedna tojeść, która zmarniała, puszcza. Więc może jest jeszcze jakaś szansa dla mnie.
Bo jak nie to... :bum: załamka.

Nie no musi się udać w końcu bo co ja teraz z taką dziurą bym zrobił.
PS znalazłem w internetach ja/ kiś środek od oase na zmiękczenie wody aqua hummin czy jakoś tak, spotkaliście się z czymś takim?
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-07, 18:35   

Mam nadzieję, że to kosaćce wsadziłeś w żwir.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny