wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr ciśnieniowy z 3 beczek
Autor Wiadomość
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-07-09, 20:53   

Ma ktoś może tak zrobiony filtr lub podobny i beczka z biologicznymi wkladami jest też czysta?
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-04-02, 13:15   

Muszę w tym roku przerobić filtr. Chciałbym z filtra ciśnieniowego przerobić na obieg otwarty wg załącznika. Czy przekroje rur 75 byłyby odpowiednie? Czy bedzie to dobrze działało?
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-02, 17:16   

Ja mam podobny z 3 beczek grawitacyjny pierwsza beczka same szczotki druga gąbki o różnych oczkach i trzecia biologia W trzeciej beczce czysta woda Zrób sobie odpływy wody przy dnie ułatwi to czyszczenie A dokładnie to jest o tym wątek http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=7475
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-04-02, 19:16   

Dzięki za odpowiedz i wskazówki
Mam jeszcze kilka pytań:
1. czy taki układ beczek jak na rysunku tzn na jednej wysokości jest ok czy beczki muszą być stopniowo ustawione? (wolałbym je ustawić na jednej płaszczyźnie - brak możliwości)
2. na jakiej wysokości od górnej krawędzi beczki zamontować przelewy z beczki do beczki?
3. ile zostawić od dna miejsca na ruszt (obecnie mam 15cm)
4. jak uszczelniałeś połączenia rur między beczkami?
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-02, 21:18   

1 Mógłbyś połączyć to w takim układzie jak na Twoim rysunku tj 1 beczka woda wchodzi od góry i wchodzi do rury od dołu a w kazdej nastepnej przelatuje rurą w dół i wychodzi przez złoża filtracyjne ku górze Jest to łatwiejsze przy czyszczeniu złoży bo nie musisz ich wyciągać tylko spłukujesz od góry ( oczywiście wodą z oczka )

2 Zamontuj jak najwyżej najlepiej na równej częsci beczki ( nie na zgjęciu bo gożej bedzie uszczelnić ) ale pamiętaj jeszcze że złoża muszą być poniżej przelotu z beczki do beczki i musisz mieć jeszcze kilka cm do krawędzi na przelew w razie zapchania filtra

3 Ja mam z 30 cm musi być miejsce żeby cięższe osady miały czas by opaść

4 Ja moje beczki uszczelniałem tym https://plexiland.com/sklep/product/fix-all-flexi-klej-uszczelniacz-hybrydowy/?gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6DNjTa2DphaLs7g_OFu7O_NtHKZ6bbmVtpyrBCyv8jOjBUPKRTcE2oaAqWBEALw_wcB w ten sposób ( wiadomo najpierw papier ścierny pożniej odtłuścic rozpuszczalnikiem i kleimy
najlepiej nakladać warstwami jednego dnia kleisz połączenie jak wyschnie drugiego robisz grubszą warstwe na połączeniu
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-04-02, 21:45   

Dzięki za pomoc
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-03, 06:42   

Jak coś to pisz :)
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-04-03, 08:49   

Mam jeszcze pytania:
1. jak sprawuje się to połączenie tym uszczelniaczem (nie pęka, jest elastyczne) ?
2. rury przechodzące przez beczki mocowałeś na wcisk czy z lekkim luzem?
3. czy wyjście na kaskadę z ostatniej beczki zostawić rurami Pe 32 bo takie mam w tej chwili czy przerobić na jedna fi 75 ? ( w beczce mam 3 wyjścia fi 32)
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-03, 15:41   

1 połączenie mam od ponad roku i wszystko ok nic nie cieknie i nadal jest elastyczne
2 zrobiłem taki otwór że rury musiałem wciskać i później dopiero uszczelniać jest to bezpieczniejsze rozwiązanie niż robienie z luzem
3 ja z początku zrobiłem na fi 50mm ale okazało się że jak z początkiem sezonu filtr stawiam bliżej oczka żeby tylko mechanicznie przefiltrować wode to 50-tka nie ogarniała wody Więc bezpieczniej odrazu zrobić 75 bo zmienisz pompe czy umieszczenie filtrów i znowu bedziesz musi,ł przerabiać
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-04-03, 16:54   

Dzięki tak zrobię
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-04-08, 21:25   

Zacząłem dzisiaj działać przy filtrze. Jest jeszcze trochę do zrobienia ale myślę, że jutro zakończę. Rury i złączki zostaną zlikwidowane a otwory zaślepione. Zostawię tylko w pierwszej beczce 2 doloty od pomp. Przyszedł mi dzisiaj klej, który mi poleciłeś i jutro zaczynamy uszczelniać. W drugiej beczce dorobię jeszcze odpływ na kaskadę i pod koniec tygodnia odpalanie. Na drugim zdjęciu na dnie został mi kawałek rury który nie jest częścią filtra. Kilka fotek na szybko z postępów.









 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-09, 04:32   


No powinno dawać rade Dobrze jakbyś umieścił w beczkach taki spustdenny jak na zdjęciu Bardzo ułatwia to czyszczenie a z początku bedzie co czyścić
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-04-09, 05:03   

Spust w beczkach bedzie dopiero robiony tylko trochę trzeba będzie się pogimnastykować przy uszczelnieniu bo beczka jest wysoka ale dam radę. Rury zastosowałem 75 a odplyw do oczka myślę dać też 75.
 
 
siwpaw 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-09, 16:24   


Ja zastosowałem takie rozwiązanie jeśli chodzi o spusty denne są bardziej bezpieczne w sklepie instalacyjnym powinieneś dostać są to przeloty do zbiorników
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-04-09, 20:16   

Ciąg dalszy prac przy filtrze. Zastosowałem obejmy w celu usztywnienia beczek a głównie chodziło mi o usztywnienie połączeń beczki z rurami. Mam trochę zagryzkę z odpływami dennymi ponieważ beczki będą częściowo poniżej powierzchni lustra wody (prawie połowa beczki) i będzie problem z odkręceniem zaworu i odprowadzeniem osadu z dna. Ale myślę, że jeśli nawet zawór skierowałbym wyjściem do góry to ciśnienie wody powinno wypchnąć wodę do góry. Szału nie będzie ale zawsze coś. Jest jeszcze jedna kwestia odnośnie kleju. Robiłem wczoraj próbę klejenia 2 kawałków wyciętych otwornicą i po 16 sprawdziłem , to jeszcze nie było to super sklejone. Po rozłączeniu kawałków klej był jeszcze lepki. Może podgrzać to lekko opalarką ? Jaki jest czas schnięcia tego kleju? Mam zamiar jutro wykonywać klejenie połączeń.
Kilka fotek z dzisiaj:




 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny