wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne Józka
Autor Wiadomość
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-22, 08:49   

Do strefy bagiennej daj żwir bez żadnej ziemi!
Rośliny które dobrze ci będą w nim rosły i czyściły wodę to przede wszystkim kosaciec czyli irys, tatarak, sit lub mięta wodna.
Nie stosuj żadnych chemicznych środków do zwalczania glonów. One nic ci nie pomogą.
Jak na szybko chcesz poprawić jakość wody to zbadaj kwasowość wody i jeżeli będzie wyższa niż 7 stopni to ją obniż /ale jak nie masz karpi koi/. Sprawdź jednak wcześniej ilość związku azotu w wodzie , jak będzie przekraczała normę to ją obniż podmieniając 20-30% wody. Dobry sposobem jest też przepuszczanie wody przez rajstopę. jednak jest z tym sporawo pracy. Często trzeba ją czyścić lub wymieniać.
 
 
Józef 52 
Początkujący


Dołączyła: 27 Paź 2017
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-06-23, 07:16   

Na razie po 2 tygodniach woda jeszcze jest czysta, lecz im więcej czytam na ten temat, tym mam więcej obaw. Dlatego chcę posadzić jak najwięcej roślin.
Dziękuję za odpowiedź.
 
 
Józef 52 
Początkujący


Dołączyła: 27 Paź 2017
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-06-25, 18:43   

Zapomniałem zaznaczyć że moje oczko jest z siatkobetonu a na to folia grubości 1,5 mm. Szukam na forum jakie jeszcze ryby dokupić do oczka i nic nie mogę znaleźć.
Czy nimfy i shubunkiny przetrzymają nasze zimy w oczku i gdzie je kupić? Jestem z Katowic i chętnie bym od kogoś kto mieszka w pobliżu kupił.
Na razie mam karasie i dwie orfy.
 
 
ruslan007 
Bywalec


Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 167
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2018-06-25, 19:40   

Znasz ten punkt dostawczy rybek ?
http://silesiakoi.pl/
 
 
Józef 52 
Początkujący


Dołączyła: 27 Paź 2017
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-06-26, 05:49   

Znam, lecz na razie nie zamierzam mieć karpi koi.
 
 
Józef 52 
Początkujący


Dołączyła: 27 Paź 2017
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-06-29, 16:41   

Przepraszam że tak dużo zadaję pytań, lecz mam ograniczony czas dostępu do laptopa z powodu choroby oczu i nie mogę szukać w tematach.
Kupiłem biofiltr ciśnieniowy 220 litrów z lampą i pompę 10 tys. l/h Mam pytanie odnośnie pompy - na jakiej głębokości ją umieścić, aby dobrze filtrowana była woda? Oczko w najgłębszym miejscu ma 2,2 metra
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-06-29, 22:33   

najlepiej aby pompa byla na przeciwleglej stonie oczka niz odplyw z filtra, a co do glebokosci to chyba jak najblebiej ale moze nie na samym dnie
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-30, 19:03   

piekaro napisał/a:
najlepiej aby pompa byla na przeciwleglej stonie oczka niz odplyw z filtra, a co do glebokosci to chyba jak najblebiej ale moze nie na samym dnie

Ja umieszczam pompę 30 cm nad dnem, w razie pęknięcia węża zostanie dla ryb kilka m3 wody.
 
 
Józef 52 
Początkujący


Dołączyła: 27 Paź 2017
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-07-02, 19:51   

Tak właśnie zrobiłem, pompa jest ok. 0,4 metra od dna. Jeszcze jedno pytanie. Razem z koleżanką zalaliśmy nasze oczka - ona 2 miesiące temu, a ja miesiąc temu. Kiedy możemy się spodziewać inwazji glonów? Chodzi mi o te co zabarwiają wodę na zielono.
U mnie chodzi filtr 220 litrowy i lampa, natomiast jej oczko jest dużo mniejsze, płytsze (1m) i nie stosuje ona w nim filtra.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-02, 20:33   

Jak Działa lampa UV to może obyć się bez zupy szczawiowej. Ale wszystko zależy od żyzności wody, jej ph , temperatury /i diabli jeszcze wiedzą czego/.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-07-04, 16:02   

Józef 52, moje oczko startowało praktycznie bez roślin ale działał niewielki filtr z lampą UV i zielonej wody nie było więc u Ciebie jest szansa, że też nie będzie.
 
 
Józef 52 
Początkujący


Dołączyła: 27 Paź 2017
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-07-06, 19:08   

Dziękuję za odpowiedzi. Na razie obsadzam roślinami brzegi oczka. Do wykończenia pozostało jeszcze sporo roboty. Przede wszystkim podniosę poziom wody do otoczaków. Na razie tego nie robię ze względu na rośliny w strefie bagiennej, miałyby za głęboko. Jak się dobrze ukorzenią to je przesadzę.
Mam następne pytanie - czy folia obrośnie mi glonami? Założyłem na czarną folię drugą mającą imitować kamienie, na razie jest to widoczne. Samo podniesienie poziomu wody nie zapobiegnie temu przy jej dotychczasowej czystości.



 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-07-06, 21:36   

Jejku, fatalny masz ten brzeg. Mam tu na myśli jego ukształtowanie. A oczko w końcu z betonu czy z folii jest?
 
 
Józef 52 
Początkujący


Dołączyła: 27 Paź 2017
Posty: 41
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-07-07, 06:21   

Oczko jest betonowe z kotwami co 10 centymetrów o długości 1 metra na wszystkich skarpach. Na to położyłem siatkobeton z podwójną siatką rabitza.
Następnie jest folia czarna i na to ta imitująca kamienie. Brzeg oczka nie jest jeszcze wykończony - jest w stanie surowym. Na razie choroba przeszkodziła mi w kontynuacji prac.
Co musiałbym zrobić jeszcze z linią brzegową? Każda rada mile widziana.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-07-07, 09:47   

A po co folia? Testowałeś oczko na szczelność bez folii? Mając oczko betonowe masz możliwości, których nie daje folia. Kładąc folię na beton masz wady obu nich nie mając ich zalet :P
Dobrze wykonane (czytaj szczelnie) oczko betonowe pozwala na fajne rozwiązania.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny