wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kilka pytan nowicjusza
Autor Wiadomość
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-24, 21:02   

A to co inszego. Ja też jak żona widzi to zakładam gogle do niebezpiecznej roboty :lol:
Bajbas
 
 
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-11-28, 09:49   

Mam pare pytan co do techniki wykonania siatkobetonu (chyba jednak ta metoda zrobie staw)
1. jak nakladac siatki by zachowaly dystans ( u mnie raczej trzeba bedzie polozyc 3 warstwy siatki palnuje 16x20m)
2. czy laty wibracyjne przydaja sie do wciskanai betonu w siatke
3. Co myslicie o dadaniu barwnika (np czarnego, lub ciemno zoltego) do betonu
4. czy po zawibrowaniu (ale jeszce na mokry beton) mozna wszystko posypac piaskiem/ zwirem aby nadac bardziej naturalny wyglad ?
5. Czy moze ktos napisac dokladnie jakie dokumenty i skad trzeba zdobyc aby uzyskac zgode na budowe stawu pow 30m² ile to trwa i ile mniej wiecej moze kosztowac?

Pozdrawiam
Marcin
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-11-28, 10:06   

mar_ch napisał/a:
czy laty wibracyjne przydaja sie do wciskanai betonu w siatke

mar_ch napisał/a:
czy po zawibrowaniu (ale jeszce na mokry beton) mozna wszystko posypac piaskiem/ zwirem aby nadac bardziej naturalny wyglad

Jeżeli zastosujesz łatę krótką, która zawibruje Tobie każde miejsce, to będzie doskonała sprawa; tylko jak zrobisz narożniki?. Pamiętaj tylko: do wibrowania mechanicznego beton musi być gęsty-gęstoplastyczny. Nie będzie spływał. Wydaje mi się, że lepiej jest wziąć zwykłą wiertarkę udarową, jakąś miskę metalową i dociskając miskę wiertarką (ale nie za mocno) tak wibrować. Jako dystanse możesz np. zrobić z grubego plastiku kwadrat o boku 2x2cm z wcięciem szer. grubości drutu do środka płytki; nałożyć to na zbrojenie i masz gotowe.
Po wyschnieciu betonu warto zastosować szpachlę drobnoziarnistą do betonu do przetarcia całości jako rodz kleju i wówczas zastosować podsypkę, ale nie piasek a kruszywo 1-4 lub ewentualnie 2-8 mm. Przyklei się i nie będzie spadało
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-11-28, 18:54   

mar_ch napisał/a:
3. Co myslicie o dadaniu barwnika (np czarnego, lub ciemno zoltego) do betonu


Po co jaki kolwiek barwnik jak i tak po jakimś czasie beton łapnie zielonkawy kolor :)
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-28, 18:55   

Marcin,
1. siatkom nie jest potrzebny dystans. Nakładasz kolejną warstwę i obrzucasz, coś jak tynkowanie, tylko materiał gęściejszy
2. dodatki kolorowe, to temat dyskusyjny ze względu na to, że oczko i tak będzie zarastało po swojemu (glony). I moim zdaniem dobrze, chyba, że lubisz potem je szorować! Ponadto rozważ (u osób, które mają o tym duże pojęcie - ja tego nie wiem) czy ich składniki nie kłócą się z dodatkami zapewniającymi szczelność betonu
3. posypka na beton, to raj dla glonów - jak to potem doczyścisz?
4. ja nie stosowałem, ale widziałem jak sąsiad pięknie zasuwał szlifierką oscylacyjną jak nakładał tynk cienkowarstwowy, może tez da się użyć
5. papiery standard - nie zgoda jedynie zgłoszenie. Przeważnie, prawo własności, szkic, krótki opis, ale o to pytaj w gminie/dzielnicy. Oni mają stosowne wnioski.
Powodzenia, Bajbas
Ostatnio zmieniony przez Bajbas 2006-11-28, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-28, 18:57   

Widzisz Marcin, dwie odpowiedzi w tym samym czasie (pisane w tym samym czasie) i rada ta sama, i tak będzie na zielono. Szczerze mówiąc u mnie bardziej rudo-zielono, ale to już szczegół ;-)
Bajbas
 
 
meps 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 44
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2006-11-28, 21:48   

[5. papiery standard - nie zgoda jedynie zgłoszenie. Przeważnie, prawo własności, szkic, krótki opis, ale o to pytaj w gminie/dzielnicy. Oni mają stosowne wnioski.
Powodzenia, Bajbas[/quote]
Hmm, ładny mi to standard. Papierów do pozwolenia na budowę stawu jest tyle samo co do budowy domu a może nawet więcej. Pozwolenie wodnoprawne , projekt techniczny , pozwolenie na budowę , dziennik i kierownik budowy , pozwolenie na użytkowanie (obowiązkowa kontrola zgodności wykonania stawu z projektem przez inspektorów Nadzoru Budowlanego). Nie jest w Polsce łatwo mieć legalnie wykopany staw. Dlatego większość kopie bez papierów i jeśli "życzliwy" sąsiad nie zakapuje, to nic się nie dzieje, bo przecież żaden urzędas z własnej woli nie będzie łaził po polach sprawdzać legalność każdej dziury.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-28, 22:56   

Marcin o czym mówimy, czy o stawie czy o oczku wodnym.
Do 30 m2 to oczko i procedura jest uproszczona tak jak pisałem. Powyżej, pełny wypas urzędniczy. Ale głupotą byłoby się pchać w dziurę 31 m2. Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem, że chodzi o wykopki do 30 m2.
Oczko załatwiałem, w temacie stawu nie jestem biegły.
Pozdrawiam, Bajbas
PS. Te Twoje "pow" można rozumieć jako powyżej 30 lub powierzchni 30.
PS.2. Ale staw z siatkobetonu? Duża rzecz :P
 
 
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-12-01, 21:27   

planuje wykopanie stawu... 20x16x2m ma spelniac funkcje dekoracyjna (mam fajny pomysl na strumien) oraz realizaowac moje zamilowania (plywanie i wedkarstwo)

bylem w wydziale melioracji i znam procedury:
1. Projekt techniczny (mam czlowieka ale jeszcze ie bylo mowy o pieniadzach)
2. operat wodno-prawny (ok 1000 zl)
3. pozwolenie wodnoprawne na podstawie 1 i 2
4 pozwolenie na budowe
aby zrealizowac pkt 1. trzeba miec aktualna (3 m-c) mape do celow projektowych (kolejne 400-500 zl)

Jest szansa, aby zgloscic to jako zbiornik retencyjny (nie zwalnia to z pkt 1-4) ale mozna sie wtedy starac o dofinansowanie z gminy. w przyszlym tygodniu powinienem wiedziec cos wiecej.

Rozmawialem z kolega budowlancem twierdzi ze siatkobeton wytrzyma taka powierzchnie....
marcin
 
 
jakubwlodarczyk 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 2007-06-29, 13:00   

witam ponownie

mam kilka zdjec. Oczka nie zdarzylem zrobic przed jesienia, robie je teraz. Na zdjeciach jest woda po zimie i glony. Aktualnie woda wyschla i glonow nie ma. Mam pytanie co do siatki i drutu , no i wienca. Na zdjeciach widac ze obok oczka jest jeszcze kawalek rowu ktory bedzie doprowadzal wode z kaskady. No i teraz pytanie jak robic spiralnie zbrojenie jelsi mam wejscie rowu do oczka. Mam 50 m2 siatki i nie wiem czy mi sytknie, myslalem zeby zrobic samo oczko w siatce, a row jak styknie. Sam nie wiem. Ogladnijcie prosze zdjecia i doradzcie :(


zdjecia nie chca sie na fotosika zaladowac, sprobuje pozniej

podam tu jeszcze raz obrazek z pierwszej strony
 
 
 
jakubwlodarczyk 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 2007-06-29, 14:43   

zalamalem sie, wylalem resztki wody i wyrzuciem szlam. Ale jak zobaczylem jakie to duze jest i ile jeszcze mnie pracy czeka :( niestety jestem ograniczony czasowo. Czasu mam niespelna 1,5 tygodnia. Pozniej mam dlugi wyjazd i znow przed zima nie zdarze :((

CZy jest to wykonalne wogole ? Nie wiem czy mi starczy siatki na 2 warstwy, nie wiem jak rozwiazac problem z polcazeniem kaskay i oczka. Doradzjami zebym zrobil to folii, co w obecnej chwili nie wydaje mi ssie juz glupim pomyslem. Poza siatka nie mam jeszcze innych materialow, wiec jeszce mozna zmienic to. Moz ejest ktos z okolic Łęczycy kto pomogl by mi to skonczyc ? Ktos z doswiadczeniem :(( Albo moz ektos mialby troche czasu i poradzil mi na gg, lub przez telefon. Bo juz norlmanie glupieje od tego wszystkoego

Budowa tego oczka mnie przerasta :((
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-07-03, 02:44   

jakubwlodarczyk napisał/a:
Budowa tego oczka mnie przerasta

proponuje zrobić na początek z foli i bedzie też ok :)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Stronczek 
Nowy


Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2009-03-28, 19:23   jak obliczyc zapotrzebowanie na siatkobeton ?

Witam, musze obliczyć zapotrzebowanie na beton do kosztorysu oczka wodnego ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Czy jest na to jakiś wzór ? Mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto mi w tym pomoże

Tak mniej więcej wygląda oczko i jego wymiary :

 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2009-03-29, 00:16   

Powierzchnię zbiornika obliczysz wg wzorów geometrycznych, jak w szkole. Musisz założyć też jaką grubość ścianki zbiornika chcesz wykonać - są różne wykonania - klasyczny siatkobeton to ok. 2 cm, ale są i tacy co robią ponad 5 cm. Z tego wyjdzie Ci kubatura betonu, a w konsekwencji ilość cementu i piasku (gruboziarnistego). Pamiętaj o wieńcu - tam wchodzi więcej betonu. Nie wszystko musi być wyliczone idealnie, ale im dokładniej oszacujesz tym lepiej. Dolicz kilkanaście procent zapasu.
Ja szacuję (!) to oczko na ok. 30m2 lustra wody, powierzchnię zbiornika ok. 60 m2. 1200 kG cementu powinno wystarczyć, ale trzeba zapewnić sobie możliwość rezerwy bo betonowanie powinno być wykonane jednym ciągiem. Można ewentualnie rozdzielić betonowanie na ścianki i wieniec - wtedy można bardziej racjonalnie wykorzystać cement.
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
Benteler 
Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 109
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2009-03-29, 16:45   

Witaj Stronczek!
Ja tez planuję budowę oczka z siatkobetonu tyle że mniejszego ok 20m2(nie chcę przekraczać magicznej liczby 30m2).Też nie wiem ile trzeba będzie towaru na wybetonowanie. Trudno jest policzyć powierzchnię nie mając wykopu.Ale planuję to robic na raty tak jak to niektórzy tu opisywali a mianowicie najpierw wieniec, potem warstwa podkladowa z betonu zwykłego żeby sie nie obwalało .Jak to zrobię to myślę że wtedy będę mógł juz określic dalsze potrzeby.A gdyby mi sie z jakiegoś powodu odmieniło i w grę weszła by folia to na takim podkladzie betonowym też da radę (oczywiście na jakiejś geowłókninie).
_________________
Pozdrawiam Paweł
MOJE OCZKO
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny