wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kilka pytan nowicjusza
Autor Wiadomość
jakubwlodarczyk 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 2006-09-22, 21:42   kilka pytan nowicjusza

Witam wszystkich

Przeanalizowalem wiele tematow o tym na forum, lecz mam mimo to kilka pytan. Czytalem tez opis budowy ze strony przez ktora wszedlem na forum. ol mam juz wykopany lecz moze on ulec zmienie na wiekszy. Chcialbykm w tym roku wylac to wszystko betonem. zalaczam tez rysunek, plan mojego oczka

1. czy do budowy oczka wodnego moge uzyc starych, niepotrzebnych cegiel, czy nie ma to sensu
2. jaki powinien byc ten wieniec
3. ile w koncu powinno byc tych warstw siatki rabitza [2 czy wiecej]
4. Gdzie najlepiej umiescic pompe wodna i jakiej powinna byc mocy jesli planuje zrobic tez kaskade [ do 1,5 metra wysokosi i 2-3 metrow dlugosci - bedzie wplywala do oczka]
5. Czy procz pompy bede musial kupic jeszcze jakis sprzet ?
6. od strony [poludniowej rosna wierzby, podczas wykopu niejednokrotnie natknalem sie na korzenie, czy ta strone nelzealoby dodatkowo wzmocnic ? myslalem o blokach betonowych ze stropu [resztki z rozbiorki] - bloki te maja okolo 1,5 m dlugosci 20 cm wysokosci i 5 centymetrow szerokosci. est to natyle twarde ze korzenie tego napewno nie przebija

to chyba byloby na tyle, jelsi przypomi mi sie cos jeszcze bede pytal

oczko wodne.JPG
Plik ściągnięto 513 raz(y) 33,99 KB

 
 
 
Adam 
Uczestnik


Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 75
Wysłany: 2006-09-22, 22:14   

Witam kolejnego zapaleńca oczek wodnych :P Postaram sie udzielić kilku rad do twoich pytań .Po pierwsze :do budowy oczka nie warto uzywać cegieł gdyż ich trwałośc i wytrzymałość w warunkach wodnych jest bardzo słaba. Po drugie nie wiem o co chodzi za bardzo z tym wieńcem gdzie ma on być umieszczony i jak wyglądać :x ,pytanko nr 3 po mojeomu jedna warstwa siatki powinna w zupełności wystarzyć.Pytanko 4 : pompka powinna znajdować sie w jak najgłębszym miejscu i jak najdalej od miejsca gdzie woda wpływa do oczka z kaskady żeby był jak największy obieg wody co do kupna pompki musisz porównać sobie kilka ofert i wybrac jedną :???: najpierw pod uwage weź jak wysoko chcesz umieścic początek kaskady później przepływ wody gdyż nie zawsze im więcej tym lepiej im wolniejszy przeplyw tym lepsza filtracja wody .Pytanko 5 : JA jak zaczołem moją zabawe z oczkiem zaraz po pompce musiałem zainwestować w filtr wlasnej roboty zyli w beczke 100l. gąbke pare rurek pcv i kamienie mimo iż filtr gąbkowy nie jest zbyt łatwy w utrzymaniu to jednak ja nie narzekam po około dwóch tygodniach czyszczenia gąbki codziennie moge sie pochwalić wodą czystą na 1.20 :oops: i całkowitego rezygnowania z tego filtra (zamiast gąbki mam umieszczone w filtrze słome jęczmienną ). pytanko 6 : takie zabezpieczenie powinno w zupełności wystarczyć miałem podobny problem tyle że z dzewem akacjowym tam gdzie ono roslo wkopałem w ziemie kawał płyty z starego włokna szklanego i nie mam większych problemów. Mam nadziej że chociaż troche pomoge w rozwiązaniu nurtujących Cie pytań . Pozdrowionka
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-09-22, 22:49   

Adam napisał/a:
pytanko nr 3 po mojeomu jedna warstwa siatki powinna w zupełności wystarzyć.


To zalezy od wielkości oczka. 2 warstwy to absolutne minimum.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
BOLEK 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2006-09-24, 15:15   

Witam

Ad.1 Tak jak napisał Adam - cegły sobie odpuść,
Ad.2 O wieńcu już dużo pisaliśmy na forum - przejrzyj stare posty np. tutaj,
Ad.3 Tak jak napisał Aurora minimum dwie, ale przy tych wymiarach jakie podałeś na rysunku to nie zaszkodzi dodać i trzeciej warstwy a także drut zbrojeniowy,
Ad.4 i 5 Nie mogę się wypowiedzieć na ten temat bo nie używam u siebie żadnych filtrów ani pomp,
Ad. 6 Ja również podczas kopania oczka poodcinałem sporo korzeni rosnącej obok akacji, ale jak do tej pory nie miałem żadnych problemów z odrastającymi korzeniami. Jeśli jednak masz niepotrzebne płyty stropowe to je wykorzystaj tak dla " świętego spokoju ".
_________________
Pozdrawiam BOLEK
------------------------
 
 
jakubwlodarczyk 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 2006-09-26, 09:27   

dziekuje za rady

zostane wiec przy 2 warstwach, gdyz jak przed chwila sie dowiedzialem dzwoniac do castoramy 10 m tej siatki kosztuje 52 zl, co malo nie jest. Mam nadzieje ze oszczednosc mnie nie zgubi. a przy tych wymiarach nalezy ono raczej do srednich chyba. Postram sie znalesc lepsza oferte od castoramy dzwoniac do innych marketów. Bylem tez na zlomie i mam przynajmniej drut zbrojeniowy taniej, tzn ponizej 3 zl za kg w zaleznosci od grubosci. teraz tylko musze wyliczyc ile czego potrzeba...

No nic, wiem przynajmniej ze z eglami to byl zly pomysl,a pomysl z blokami betonowymi nienajgorszy

POzdrawiam i czekam na kolejne rady
po ukonczeniu oczka postaram sie wrzucic swoje zdjecie
 
 
 
carlos 
Uczestnik



Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 99
Skąd: Janki / Warszawa
Wysłany: 2006-09-26, 10:10   

wiesz, myśle, że najlepiej by było jak byś zdjęcia wrzucał na bierząco juz podczas budowy,

myśle, że kilka osób chciałoby to zobaczyć (ja na pewno :D , bo sam na wiosne będe budował z siatkobetonu)
a i zawsze ktoś coś poradzi na bieżąco co zrobić inaczej, co zrobić lepiej, wszyscy na tym skorzystają, a Ty najbardziej bo nie będziesz musiał nic pózniej przerabiać, niczego żałować,

a co do siatki to napisz jak już ją kupisz, co gdzie i za ile, sam przez zime musze uzbierać wszystkie zbrojenia, betony, uszczelniacze itp

pozdr!
 
 
 
jakubwlodarczyk 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 2006-09-26, 10:52   

no wiec co do siatki to troche pogrzebalem w googlach i dam male zestawienie

castorama 52 plny za 10 metrow - 5,2 za metr
Leroy Merlin 42 plny za 10 metrow - 4.2 za metr
BRYMOREX 154 za 50 metrow + 12,5 dowoz jesli waga do 30 kg =167 plnow - 3.34 za metr , nie wiem jeszce ile bedzie to wazyc i czy zamowie to , jak zamowie to dam znac

woja droga spore maja roznice cen
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-09-26, 13:41   

Ja w Leroy kupowałem większe rolki w mniejszej cenie ( w przeliczeniu na metr 2)
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
jakubwlodarczyk 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 2006-09-26, 19:16   

w Leroy najwieksze rolki to 10 m, sa tez 4 i 6.

Zamowilem z BRYMOREX - wyszlo taniej, 2 rolki po 25 m, w sumie jakies 20 kg , wiec paczka do 30 kg i koszt 12,5 + 8 plnow dlatego ze za pobraniem

przywiazo do domu i nie powinno byc problemu
 
 
 
jakubwlodarczyk 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 2006-09-26, 21:34   

ok, no i bylem w castoramie i leryy, niegdzi enie ma zadnego z cersanitow

w zamian poelcano mi "wodouszczelniacz do betonu" jakiegos polskiego producenta w plynie 1 l na 100 kg cementu, a zamiast drugiego cewrsanitu byla niemiecka zaprawa uszczelniajaca

co mi radzicie ?
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-09-26, 21:38   

tych środków do betonu Ceresit juz nie produkuje - muszę stronę zaktualizować ale brak czasu
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
jakubwlodarczyk 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 2006-09-26, 23:50   

ppodaj prosze cos dobrego ale aktualnego
 
 
 
jakubwlodarczyk 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 21
Skąd: łódź
Wysłany: 2006-09-29, 11:54   

187,50 - tyle wynioslo mnie 50 m siatki rabitza, z przesylka i oplata za pobranie, taniej niz w marketach, i do tego z dostawa pod sam dom

Aurora podaj jakies zastepniki tych cersanitow dostepnych na rynku
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-09-29, 12:55   

Do betonu dodaję to co akurat dostanę (nawet nie pamiętam nazwy), a na wierzch Ceresit CR 65.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Gulunek 
Początkujący


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Malbork
Wysłany: 2006-11-09, 09:26   płyty chodnikowe

jeśli masz dostep do płyt chodnikowych to polecam obstawienie brzegów właśnie nimi. u mnie mino tylko jednej warstwy zbrojenia NIC NIE PĘKA. płyty dzieki dużej powierzchni stabilizują warstwe betonu. Pozdrawiam. aha ja do betony dodawałem uszczelniacz o nazwie HYDROBET.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny