wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kaczka - sztuka nówka
Autor Wiadomość
dario33 
Początkujący


Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 47
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 2019-06-05, 14:44   Kaczka - sztuka nówka

Witam. Co roku goszczę u siebie w oczku parę kaczek, chyba tych samych. Gdzieś w okolicy składają i wysiadują jaja, trzy razy udało się im je szczęśliwie wysiedzieć a mi i wszystkim obecnym pooglądać całą rodzinkę w komplecie. Niestety ta przyjemność nie trwa długo bo zaledwie około jeden dzień. Za działką mam rów melioracyjny i po upływie wspomnianej jednej doby kacza mama zabiera maluchy i zasuwa przez trawę do rowu a dalej to już pewnie do jakiegoś większego akwenu. Tak też stało się tego ranka, i kacza mama poszła przez łąkę do wody. Jednak pojawił się problem - po kilku godzinach jeden z pracowników woła mnie, że jedna kaczka się zgubiła i jest w trawie :/ Łażą u nas lisy, kuny, jenoty, czarne ptactwo i inne głodomory. Co z takim maleństwem zrobić? Hodować aż podrośnie? Przecież jej nie wywalę do rowu bo nie ma szans przeżycia doby. Doradzicie? Co taki mały kaczuch jada? gdzie go trzymać? Na brodę Merlina nie wiem co teraz, na razie siedzi w kartonie z dekielkiem z wodą :((




[ Dodano: 2019-06-06, 08:48 ]
Dobra, dziś rano wybrałem się na przejażdżkę i znalazłem jej rodzinkę (chyba, była mama i 6 kaczątek) i wypuściłem na rzece więc może się uda. Szok :pa:
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-07, 09:57   

W imieniu dzikiej kaczuszki bardzo dziękuję Ci Kolego, za trud i wysiłek w odnalezieniu jej mamy i rodzeństwa. Człowiek, który kocha zwierzęta, prędzej pokocha drugiego człowieka. Ryba2008 :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny