wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czapla szara a mieszkańcy oczka
Autor Wiadomość
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-05-04, 21:27   czapla szara a mieszkańcy oczka

witam
podczas majówki zauważyłem coś niesamowitego, a więc grilując sobie u szwagra moim oczom ukazała się czapla szara.
chciała sobie wodować w moim oczku,lecz ją wystraszyłem ,zastanowiło mnie czy ta szara bestia nie wróci, najbliższy akwen jest około trzech czterech kilometrów od oczka .
pomyślałem może jakiś sztuczny kot lub pies ją wystraszy ,co gorsza ryby mogą pomyśleć że ktoś je chce karmić i w to graj czapli
pytanie czy ktoś już przerabiał taki przypadek i jak ogarnął ten temat z czaplą
proszę o pomoc
_________________
Botanicus
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2017-05-05, 07:30   

Mi tak kormoran wytrzebil wszystkie wieksze gatunki razem z jesiotrem na 70 cm... :/ jedynie armatka hukowa, ale co na to sasiedzi? Aaaa bym zapomnial ja mam zrobionego stracha na mostku, Pomaga i to duzo...
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-05, 18:43   

Botanicus, Tak z ciekawości jak to część Warszawy? Tuż przed 1 maja widziałem przy swoim oczku dużego szaro-ciemnego ptaka wielkości bociana. Nie zdążyłem mu się dokładniej przyjrzeć bo na mój widok odleciał. Mieszkam między Okęciem a Opaczą. Może to ten sam ptak? potentator, Mógłbyś mi pożyczyć tego kormorana na tydzień? Zapłacę piątaka.
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-05-05, 22:23   

U mnie był 3 maja i była to na bank czapla szara duża sztuka a mieszkam w miejscowości Dawidy Bankowe od okęcia 5 km od raszyna 7 km od piaseczna 7km myślę że przyleciała ze stawów raszyńskich lub jeziorka przy baletowej
_________________
Botanicus
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-06, 15:16   

Szkoda, że ja nie mogłem się dokładniej przyjrzeć. Ale to może być ten sam ptak. Obstawiam stawy raszyńskie do których mam blisko.
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-05-06, 21:31   

mam nadzieje że ptaszysko już nie zawita do mnie ,bo bardzo blisko ma przecież rezerwat przyrody w Raszynie a tam konsumować może do woli ,a przepraszam i tam czasami rybacy odstraszają te ptaszysko pływając za nimi na łódce,lecz odstrzału zrobić nie mogą,bo zwierzyna pod ochroną,a suma sumarum czapla coś jeść musi :good:

[ Dodano: 2017-05-07, 08:19 ]
dziś w godzinach porannych szwagier zlokalizował czaple koło mojego oczka, z jego barwnej wypowiedzi opisuje ją wielkości bociana, mówi że to duże bydle a motorykę latania porównuję do lotu rusłana,przeliczyłem moją trzódkę i na całe szczęście nic nie ubyło,dziś zamontuję jakiegoś straszaka,jeśli ją spotkam mam dla niej niespodziankę.
z opisu szwagra wynika iż kierowała się w stronę wschodnią czyli obstawiam okolice karczunkowskiej............ :-(
_________________
Botanicus
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-17, 15:12   

Niestety do mnie znowu przyleciała. Zona musiała dziś wstać o 3 rano. Wypuszczając koty zauważyła jak bestia odlatuje z rybą w dziobie. Po niecałej godzinie czapla wróciła ale została przepłoszona. Właśnie idę zrobić na szybko jakiegoś stracha na czaple siwe.
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-06-17, 21:58   może sztuczny pies coś pomoże

przykra sprawa z tym ptaszyskiem tym bardziej że pod ochroną ten szkodnik, jeżeli mogę pomóc to u mnie sztuczny pies odstraszył to bydle,tym bardziej że co najmniej dwa razy w tygodniu widzę jego lot nad moją działką leci od strony Raszyna w stronę Puławskiej,i na odwrót,poniżej zamieszczam zdjęcie straszaka
_________________
Botanicus
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-18, 18:03   

Czy ten piesek szczeka jak przyleci czapla? Zrobiłem inwentaryzację ryb. Ubyło jakieś 20% karasi. Co ciekawe jesiotr i stary nieruchliwy lin zostały.
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-06-18, 20:19   

no nie szczeka ale czapla nie przychodzi, jak to nie pomoże to może pastuch prąd zawsze działa
_________________
Botanicus
 
 
MartitaArturo 
Początkujący


Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 35
Skąd: chelm
Wysłany: 2018-01-26, 16:00   

Z racji tego iz z czapla i innymi panstwowymi amatorami mamy troche doswiadczenia to i my sie wypowiemy
Niestety czapla nie jest glupia potzrebuje czasu aby wszelkie straszaki sie opatrzyli i zwyczajnie sie do nich przyzwyczaila jesli raz cos udalo sie jej ukrasc to bedzie wracala mimo ploszenia straszenia i tysiaca k.....ew jakie dostanie , to ona pilnuje nas , u nas wyjadla wszytkie kolory ze stawu podczas tarla i pewnie nie tylko kolory . Zawsze przylatywala bladym switem i po sam wieczor .
CDN>
_________________
Ryby to zawsze w głowie siedziało
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-10, 07:49   

/ tak ze dwieście brzydkich słów/ wróciła cholera. Rano zostałem obudzony wiadomością o wielkim ptaku przy oczku. Według wstępnej inwentaryzacji zostało mi 20% ryb.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-05-10, 08:10   

Masakra, chociaż jeśli ktoś ma przerybione karasiami oczko to może by nie czuł zawodu... No ale poza tym nie wiedziałem że potrafi być taka skuteczna. Wyłowienie 80% ryb podczas jednego polowania robi wrażenie.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-05-10, 08:24   

taniw, tak to jest w tych małych miasteczkach. U mnie w metropolii takich duuuuuzych ptaków nie ma :P
A tak serio to współczuję :-(
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-05-10, 08:55   

No to może ja się „pochwalę” inną katastrofą by nie było że inni nie mają problemów:
Znowu mi się zatkało sitko a ponieważ mam to źle skonstruowane to straciłem jakieś 5-6 m³ wody... Co mnie bardzo boli gdyż moje zapasy deszczówki skończyły się...
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny