wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykrzywione ogonki
Autor Wiadomość
Maniolo 
Nowy


Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 8
Skąd: Lubań
Wysłany: 2017-04-02, 21:19   Wykrzywione ogonki

Witam. Mam oczko około 30m2, 1,5m głębokości. Filtracja coś około 1oo l kubełek wypełniony keramzytem pracuje od roku. Rybki tylko nasze krajowe. Problem jest z rybkami Karaski oraz liny, które maja skrzywione ogonki i nie wiem czy to choroba czy coś innego. W poprzednim roku na jesień tego nie było i nie wiem co z tym zrobić lub zaradzić żeby reszta tego nie miała. Ryb jest około 40 małych i z tego 15 jest z takim upośledzeniem i jeden duży karp ale jest zdrowy.


 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-04-03, 09:31   

Nigdy nie zdarzyły mi się takie problemy u karasi. Jednak jak zakupiłem orfy to po osiągnięciu ok.15-20 cm. wzrostu kilka zaczęło się wykrzywiać. W skrajnym przypadku ogon z położenia pionowego zrobił się poziomy.Bezskutecznie poszukiwałem przyczyny. Na forach akwarystycznych sygnalizują ten problem z gupikami. 120 m. od mojego ogrodu jest 250 hektarowe jezioro.Wędkarze łowili co trzeciego sandacza też tak pokrzywionego. Chodziły słuchy że błąd został zrobiony już przy rozmnażaniu sandacza w warunkach sztucznych, bliższych szczegółów się nie dowiedziałem. Następne orfy zakupiłem w różnych odległych miejscach aby uniknąć bliskiego pokrewieństwa.Aktualnie mają prawie 40 cm i jedna z nich też się nieco wykrzywiła. Staram się karmić ryby urozmaiconym pokarmem by wyeliminować błędy żywieniowe.Karasie kupowałem na początku w różnych miejscach i kolorach zatem pula genetyczna była zróżnicowana .Po przemyśleniach doszedłem do wniosku że przyczyną może być chów wsobny. W jeziorze dopóki było dużo sandacza i sam się rozmnażał ryby były zdrowe. Ze względu na rabunkową gospodarkę i kłusownictwo brakuje dużych osobników i zarybianie jest sztuczne.W ostatnich latach nie ma już garbusów, widocznie w rozmnażaniu nie popełniają już błędów. Może ktoś posiada pełniejsze informacje i się z nami podzieli.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-03, 15:05   

To chyba jest efekt chowu wsobnego. Uzupełni pulę genetyczną ryb kupując je z innego miejsca. Zresztą pewność będziesz miał w tym roku jak pokażą się młode karaski. Większość z nich pewnie będzie miała jakieś wady.
 
 
Maniolo 
Nowy


Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 8
Skąd: Lubań
Wysłany: 2017-04-03, 21:45   

Trochę to dziwne, bo to są karaski 2 letnie nie są z mojej hodowli i są przeniesione z innego stawu w którym wszystko jest ok a poza tym mam też linka takiego krzywego który również jest z jeszcze innego stawu.
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2017-04-03, 21:49   

Poczytaj na temat krzywicy u ryb.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
Maniolo 
Nowy


Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 8
Skąd: Lubań
Wysłany: 2017-04-03, 22:27   

Po przeczytaniu artykułu na temat krzywicy, wydaje mi się że to jest zła dieta w połączeniu z tym co opisaliście.
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-04-04, 21:05   

W przypadku karasia który żywi się także roślinami i sandacza w w jeziorze który z kolei żywi się małymi rybami oraz owadami nie sądzę że decyduje żywienie.
Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
Maniolo 
Nowy


Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 8
Skąd: Lubań
Wysłany: 2017-04-04, 22:25   

Dzisiaj wyłowiłem dwie ropuchy zdechłe, teraz to już w ogóle nie wiem o co chodzi.


 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-05, 07:59   

Pierwszy raz ci się to zdarzyło? Bo ja co roku wyciągam z oczka kilka zdechłych żab. To jest naturalne i nie ma chyba żadnego związku z twoim problemem. Zgodzę się też z kolegą Bolekso, zwłaszcza, że ryby uzupełniają swoje pożywienie o rzeczy pochodzące spoza oczka np owady które wpadają do wody.
 
 
Maniolo 
Nowy


Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 8
Skąd: Lubań
Wysłany: 2017-04-05, 09:09   

Tak pierwszy raz. Dzisiaj spróbuje zrobić testy wody może tam coś jest.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny