wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Piekaro
Autor Wiadomość
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-21, 22:33   Oczko Piekaro

No to Panie i Panowie to ja pochwalę się swoim oczkiem.
Oczko zostało zbudowane w czerwcu 2016 roku.
Tak naprawdę to było odnowienie i powiększenie starego oczka które było w tym miejscu już od dawna, lecz było betonowe bez zbrojeń no i popękało po pewnym czasie ( ok 5l)
cały beton został rozebrany, wykop został powiększony i pogłębiony i wyłożony folią OASE 1mm.
parę zdjęć zdjęć z kopania, zalewania wodą i dalszych prac.





Po odstaniu się wody trafiły do wody pierwsze roślinki



i oczywiście pierwsze rybki :)



na początku był 3 karasie lecz z czasem ich przybywało i na daną chwilę jest 11 szt. dorosłych i parę sztuk zeszło rocznego narybku :-D

W lecie zaczęły rozrastać się rośliny doszło parę nowych przyniesionych z wypadu na ryby






no i w pierwszym roku zakwitła lilia





i parę zdjęć z wczoraj i dziś,
w niedzielę przerobione zostały brzegi w celu zamaskowania folii















i tak to wygląda na daną chwilę. Oczko ma 120cm głębokości i troszkę ponad 3tyś l pojemności , filtrowane jest za pomocą filtra biologicznego z beczko 60l, na dniach zostanie jeszcze dołożona przed filtr lampa UV w celu pomocy walki z zieloną wodą. filtr zasilany jest przez pompę 1500l/h.
W zeszłym roku było trochę mało roślin, ale zostało już złożone zamówienie w forumowym sklepie u Arka :) i jak tylko pogoda pozwoli na wysyłkę roślin to troszkę dojdzie.

Jak wam się podoba????, może coś podpowiecie co zmienić, dodać itp.
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-22, 08:21   

w sumie to nie sprawdzalem, ale moze w sobote sprawdze to napisze. ale to nie jest duze oczko wiec jakis tam duzy przeplyw chyba nie bedzie potrzebny woda z filtra dosyc dosyc leci.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-22, 19:49   

Właściwie nawet jak faktyczna wydajność tej pompy to 1/3 czyli 500l/h to dzeinnie przepompuje ona 4 razy wodę z oczka.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-03-22, 20:06   

Witamy na forum :)
Fajny dobór kolorów karasi. Co do oczka to trochę dużo tych kamieni. Myślę, że z czasem sam zaczniesz je usuwać i zastępować roślinami. Niepotrzebny jest też ten wał usypany wokół oczka. Przy takim wykończeniu nawet zasypianie go stertą kamieni nie zamaskuje folii. Zamiast usypywać lepiej wkopać lekko w ziemię brzegi folii i przysypać mniejszymi kamieniami, żeby nie wystawały ponad poziom ziemi. Woda lekko zaleje te kamienie po napełnieniu i folia jest niewidoczna.
To oczywiście tylko moja sugestia. Sam usypałem wokół mojego oczka wianuszek kamieni i teraz po trochu to przerabiam ;) Przy kolejnym oczku już tak nie zrobię

Tu masz fajne realizacje:

http://www.ogrodynaturalne.pl/stawy.php?m=15
Ostatnio zmieniony przez Qba 2017-03-22, 20:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-22, 20:12   

Wiadomo, że producenci podkręcają wydajność w górę. Ja sprawdzałem kiedyś faktyczną wydajność swojej mikro pompki /800l/h/. Używam jej tylko na wiosnę podłączoną do rajstopy. Przy prawie zerowym podnoszeniu wyszło jakieś 600l/h.
 
 
potentator 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 185
Skąd: zw
Wysłany: 2017-03-22, 20:33   

nie blokuje ci ta rajstopa pompy? Zalozylem u siebie filtr 100 mikro i zassalo go ze pompa nie mogla ciagnac :)
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-22, 20:37   

Rajstopa jest na wylocie.
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-23, 21:45   

Taniw u mnie też jest dodatkowo skarpeta na wylocie filtra :) zawsze jeszcze trochę glonów wyłapie które przez filtr przeleciały. A ile razy w ciągu doby powinno przefiltrować się oczko ??

Qba dzięki za spostrzeżenia na temat kamieni, pewnie masz rację ale nam się akurat podobają :) ) ale z czasem na pewno trochę zarosną. A i super te oczka w tym linku od Ciebie. Rybki w twoim oczku też fajnie wyglądają :) , i ta ilość roślin, pięknie to wygląda.
a tak z ciekawości ile twoje ma litrów ????

A nasze oczko odwiedziła dziś mała traszka (chyba zwyczajna) :-D



 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-03-24, 13:48   

piekaro, niestety nie sprawdziłem przy nalewaniu wody ale szacuję, że ma około 4-5 tys litrów.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-24, 20:00   

Jak nie masz koi to powinno wystarczyć 4 lub pięć razy. Ale trzeba mieć tu wybitnie indywidualne podejście. Liczy się obsada ryb, ilość roślin, długość rzeczki czy wielkość strefy bagiennej. Przy koi, eee to nie chce się pisać ale chyba ze 20,75 razy. Podziwiam czasami ludzi hodujących karpie koi. Tu trzeba mieć prawdziwe zacięcie.
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-24, 21:01   

ja kolego karpi nie mam tylko parę karasi, w ten weekend postaram się dołożyć przed filtr jeszcze lampę UV, rzeczki nie mam ( ale może z czasem się coś pojawi, mam w palach zrobienie krótkiej rzeczki gęsto obsadzonej roślinami) roślin parę mam trochę jeszcze domówiłem u Arka, i pewnie się jeszcze coś przyniesie do oczka z wypadów na ryby ( a w sezonie są praktycznie co weekend :) ) jutro postaram się sprawdzić przepływ na wylocie filtra.
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-25, 22:13   

sprawdziłem dziś wydajność pompy na wylocie z filtra i wyszło ok 550l/h, czyli oczko ponad 4 razy w ciągu doby przefiltrowane, przekopałem też kabel do oczka do osobnego zasilania, jutro tylko go podłączyć bo dziś już brakło czasu na to :)
 
 
Raffaello 
Uczestnik



Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 50
Skąd: Recz-zach-pom
Wysłany: 2017-04-05, 18:10   

witam :piwko: super oczko i piękne karasie :) mi się podoba jak jest dużo kamieni przy oczku
_________________
pozdrawiam Rafał

akwarium 240 L i 112 L

oczko wodne 5x6 - 30 m2

oczko wodne 5x5 - 25 m2
 
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-04-08, 18:02   

Raffaello widzę że nie tylko mi się podobają kamienie :) )
parę fotek z dnia dzisiejszego





na próbę wsadziliśmy liliowca, ktoś z was może próbował uprawy tej rośliny w wodzie ??



i zdjęcia z czyszczenia gąbek w filtrze





tak wyglądał po tygodniu pracy


a tak po czyszczeniu :




Woda przez ostatni tydzień bardzo się poprawiła, może być to efektem działania lampy UV która działa od 2 tygodni.


i młode karaski wygrzewające się na słońcu :-D



 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-04-17, 14:59   

W zeszłym tygodniu przyszły rośliny od Arka, pierwszy raz zamawiałem rośliny przez internet i zawsze zastanawiało mnie jak to jest pakowane i wysyłane i muszę przyznać, że rośliny przyszły profesjonalnie zapakowane, nic nie połamane wszystkie w dobrym stanie.
Należy się dobre :piwko: za roślinki.





rośliny jeszcze tego samego dnia były posadzone w oczku







prawie wszystkie rośliny zaczęły już rosnąć co widać z dnia na dzień

Nawet zeszło roczna nasza polska rosiczka zaczyna rozkładać liście i nie długo zacznie polowania na komary :-D



 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny