wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kiedy odpalacie filtry
Autor Wiadomość
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-04, 08:58   kiedy odpalacie filtry

jak w temacie. Chcial bym sie zapytac kiedy odpalacie swoje filtry po zimie ?? mnie juz korci aby swoja beczke zalac woda. od jakis 2 tygodni caly czas dodatnia temperatura chodz raz w nocy byl przymrozek ale w dzien potrafi przekroczyc +10. ale obawiam sie ze to dopiero poczatek marca i sie moze jeszcze wszystko wydarzyc.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-04, 17:07   

Wielkich mrozów już chyba nie będzie, a przymrozek nie spowoduje zamarznięcia płynącej wody. Sam się wczoraj nad tym zastanawiałem i tylko z lenistwa nie uruchomiłem wszystkiego. Oczywiście z początku będzie filtr działał tylko jako mechaniczny. Ale po zimie dobre i to.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-03-04, 19:04   

U mnie jeszcze dość gruby lód w oczku i nocne przymrozki ale jak tylko tafla lodu zniknie to też pewnie uruchomienia filtrek
 
 
Grzesp 
Uczestnik


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 50
Skąd: óć
Wysłany: 2017-03-06, 14:54   

Ja uruchomiłem w niedzielę

 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-06, 18:27   

Widze, ze koledzy juz zaczeli odpalac, to ja w swoim musze male przerobki zrobic i mam nadzieje ze w nastepny weekend tez odpale.

ps. grzesp to kaskada ? Fajnie to wyglada :)
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-13, 22:34   

i jak chcialem tak zrobilem, filterek od wczoraj zaczal oczyszczac wode, od razu dodalem do oczka Trigger i do filtra. jeszcze gdzies za tydzien lub dwa jak pociagne prad do oczka to zalacze lampe uv, narazie dalem czas aby bakterie zaczely zasiedlac filtr.
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2017-03-14, 07:39   

piekaro napisał/a:
jak pociagne prad

Jaki masz filtr,że chodzi bez prądu?
Na sprężone powietrze?
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-14, 11:00   

kolego filtr mam zrobiony z beczki wedlug instrukcji na forum, tylko do pompki mam pociagniety tymczasowo przedluzacz, ale chce zrobic przy oczku osobna szafke do zasilania wszystkiego w oczku( pompa, uv, napowietrzacz, jakies oswietlenie obok oczka)
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
  Wysłany: 2017-03-14, 20:44   

a u mnie filter chodził całą zimę , pojemność filtra ok 2 m3 , wypełniony żwirem o dziwo nie zamarzł,jedynie przewód doprowadzający wodę ocieplony.
_________________
Botanicus
 
 
pawelrad 
Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-03-26, 17:20   

Co prawda to można zrobić filtr, który będzie pracował całą zimę ale raczej na zachodniej ścianie Polski. Na wschodniej ścianie bywają większe mrozy i może być problem ponieważ filtr może nie zamarznąć w całości lub wogle ale tafla lodu może powstać i wtedy wszystka woda z pod tafli zostanie nalana na wierzch i wiadomo co się stanie woda ze stawu zniknie. Dlatego ja nie odpalam filtracji zima i nie tylko dlatego ale dlatego, że szkoda mi kaskady, która może popękać.
Swoją kaskadę i filtry przykrywam plandeką. Wcześniej rozbierałem cała filtracje na zimę i chowałem do budynku ale w tamtym roku z braku czasu i chęci została cala filtracja podłączona do oczka tylko spuściłem wodę z beczek. W tym roku jeszcze nie odpaliłem filtracji i kaskady ponieważ padła mi w tamtym sezonie pompa i trzeba coś zakupić. Miałem 4600 l/4 teraz kupię coś większego może 7500l/h.
Niestety przy moim oczku 60m3 filtracja nie zdaje egzaminu. Do tego po zimie czesc doniczek po wpadała z półek do oczka na dno.
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-03-27, 19:31   

mój filtr żwirowy działał całą zimę, grubośc lodu 20 cm ku jasności aby przelew nie zamarzł cały filtr wraz z wężem został ocieplony folią bąbelkową po prostu nakryty ,z wierzchu trochę zamarzł ale działał bez zarzutu, zasilany pompą 6500/l na godzinę,kaskada woda w niej płyneła pod lodem,poj oczka ok 14 m3/woda kryształ
_________________
Botanicus
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny